Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Hogyan legyek kicsit érzelem...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan legyek kicsit érzelem mentesebb emberi kapcsolatok terén?

Figyelt kérdés

Eléggé érzékeny vagyok (már már túlérzékeny) barátságokkal és kapcsolat téren. Nagyon hamar megszeretek embereket, olyan szinten hogy a csillagokat is lehoznám nekik. És mindennel az életemben így van. Mikor a barátaim rosszul vannak, rosszul érzik magukat, azonnal ugrok, segítek nekik, átutazom a fél várost csak hogy velük lehessek és segítsek. Ha összejövök valakivel ugyanezt megteszem, lelkileg érzelmileg támogatom. Itt a gond csak az hogy ezt én nem kapom vissza. Mintha túl erősen szeretnék. Lehet van valami gond velem, lehet amit csinálok az nem normális. De én nagyon szenvedek ettől, sokszor magányosnak érzem magam. Mintha azért születtem volna hogy megmutassam másoknak hogy milyen hogyha teljes szívből szeretik őket, és ezt a szeretetet nem nekem hanem másokra használják fel. Pedig én is megszeretném tapasztalni milyen érzés az ha valaki feltétel nélkül szeret a rossz napjaimon is. Nem szeretem magam emiatt, nem akarok ilyen lenni már, túl sokat csalódtam és sírtam, rosszul érzem magam a bőrömben. Próbálok magamra fókuszálni, az én boldogságomat előre tenni, de valahogy mindig a gödörbe találom magam a nap végén, azon gondolkodva hogy miért vagyok ilyen. Pszichiaterhez is járok, gyógyszert is szedek, nem segít. A doki szerint a gyermekkoromból kifolyólag vagyok ilyen. Nem foglalkoztak velem a szüleim,az apám csak fizikailag volt jelen de nem lelkileg, egy csomó traumát okozva nekem is és anyukámnak is. Valaki aki volt ilyen helyzetben kérem segítsen, hogy tudnék megváltozni?

22/L



2023. márc. 13. 09:06
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem jobb társat nem kívánhat magának az ember. Inkább azt kéne megtalálnod, aki hasonlóan odaadó, mert mindenben megértitek egymást.

Nem az a baj, hogy túl érzelmes vagy. Ez pont nagyon jó. Az a baj, hogy nem olyan volt melletted, aki ugyanígy nézi a világot.

Ne magadban keresd a hibát. :) Azzal csak marcangolod magad fölöslegesen. Megértő társ kell, és minden a helyére kerül. Ő ugyanazt fogja visszaadni neked, amit most te adsz, és akkor megérted milyen jó ezt átélni.

2023. márc. 13. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Én azért vitatkoznék ezzel. Ha valaki túl korán köteleződik el, túl sokat megtesz a másikért, az ijesztő is lehet, akitől aztán menekülnek. Kicsit próbálj egy lépés távolságot tartani, ha tudod magadtól, hogy ennyire odaadó vagy, de mások ezt nem viszonozzák, akkor tartsd vissza magad te is, várd, hogy a másik is adjon valamit. Az emberek nem szeretnek érzelmileg "eladósodni", vagyis azt érezni, hogy ők csak kapnak a másiktól, de nem tudják ezt visszaadni. Mások meg persze kihasználják ezt. Szóval vigyázz magadra és ne ugorj fejest minden kapcsolatba ekkora hévvel.
2023. márc. 13. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Én is hasonló vagyok, csak nem ennyire durván. Velem foglalkoztak, törődtek a szüleim, ideális családi közegben nőttem fel (bár tini koromban elváltak, de akkor meg már más igényem volt a törődésre). Ettől függetlenül én is gyorsan kötődök (főleg barátilag). Nagyon hamar, szinte a semmiből tudnak kialakulni érzelmeim. A barátaimmal is ilyen vagyok, ha szomorúak bármi megtennék értük. Ha születésnapjuk van, igyekszem őket maximálisan a középpontba helyezni, szervezni (pedig utálok szervezkedni), iszonyatosan figyelmes lenni. Kedveskedni a hétköznapokban azzal, hogy néha megveszem valakinek a kedvenc csokiját, szép napot kívánni stb. Akkor jött a gond, amikor pont a legeslegközelebbi barátaimtól nem kaptam ezt vissza. Az rosszul esett. Talán ott rontottam el, hogy nem mondtam meg konkrétan nyíltan, hogy figyi X nekem ez és ez hiányzik. Azt gondoltam, hogy majd maguktól viszonozzák, ha én is megteszem. Hozzáteszem sosem azért csináltam, hogy nekem is meglegyen ez, hanem magától jött/jön, de azért jól esett volna. Na de az ember nem gondolatolvasó és nem vagyunk egyformák. A törődést és a szeretetet sem ugyanúgy mutatjuk ki.


Szóval szerintem el kellett volna mondanom nyíltan konkrétan, hogy nekem ez hiányzik. De ráerőltetni senkire semmit nem lehet és nem szabad. Ha úgy alakul az élet, elmondom nekik és hálás vagyok azért, hogy sok más olyan barátom van, akitől ezeket a figyelmességeket úgy kapom vissza, ahogy arra én is vágyom, kérés nélkül. Ezt értékelem. De a kommunikáció (klisé) de fontos.


Ugyanakkor ha azt érzed, hogy te 1000%-ot tolsz egy kapcsolatba (legyen az bármilyen kapcsolat), de másik meg a felét se, akkor ha a kommunikáció nem működik és utána nem változik semmi, akkor egy idő után szerintem le kell építeni, magadat előtérbe helyezni és azt mondani, hogy oké lehet, hogy fáj, de Te vagy az első magad számára. Ha nem kielégítő, akkor nem az. Ha nincs változás, akkor nincs, el kell fogadni és elengedni.


A gyors kötődés szerintem nem rossz. Igen néha megnehezíti az életet, de ugyanakkor nagyon sokat is tud adni. Nekem nagyon sok kedves emlékem lett emiatt és szerintem jobb, mint a bizalmatlanság, vagy képtelenség a kötődésre. Szóval lehet párszor összetörik a szíved, de legalább mindent megélsz. Ha nem tudsz megnyílni, kötődni, akkor nem élsz meg semmit. :)


Szóval ha össze kéne foglalnom amit megtanultam (és ez is csak egy szubjektív tapasztalat), az az, hogy igenis ki kell mondani a másiknak, amire vágysz, mert senki nem gondolatolvasó, plusz így adsz esélyt arra, hogy változzon, tegyen is valamit. Ha ezek után se megy, mérlegelj, hogy Neked ez kielégítő-e vagy sem és eszerint dönts. Helyezd Magad előtérbe (persze nem ignorálva másokat). Értékeld amit van és tudatosítsd, hogy így legalább színesebb az életed.:)

2023. márc. 13. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
A hosszú írást nem olvastam el, csak a kérdést, és arra az a válaszom, hogy ne legyél érzelemmentes, még akkor sem, ha az sokszor lelki fájdalommal jár.
2023. márc. 14. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!