Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Miért lett napjaink szent...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért lett napjaink szent grálja a társkeresésben is az önfejlesztés, mikor minél mainstreamebb egy ember, annál könnyebben talál párkapcsolatot vagy szexpartnert?

Figyelt kérdés

Most ezektől az alap dolgoktól, hogy legyen egy férfias kiállásod (nem 50-es karok), öltözz normálisan (nem kell drága divatcucc) meg merj illedelmesen és határozottan kommunikálni nőkkel tekintsünk el, mert ezek régen teljesen alap dolgok voltak, csak a mostani csírákat kell rá tanítani.


Ezen felül viszont ami az önfejlesztés egyik hajtómotorja volt, történetesen, hogyan csinálj a lehető leghatékonyabban, okosan, kevés munkával és erőfeszítéssel legálisan sok pénzt, illetve hogyan élj egészségesen egy szenvedélybeteg társadalomban, egyúttal a nemet mondás művészetét megtanulva és a baráti köröd gyökeres lecserélését és a toxikus családoddal minimálisra szűkíteni a kapcsolatot, azzal eljutsz az önfejlesztő piramis csúcsára, ahol nagyon magányos tud lenni az ember.


Azon kapod magad, hogy miközben felépítetted önmagadat, egyre kevesebb emberrel vagy úgy igazán kompatibilis, emiatt a logikus lépés az lenne, ha nem akarod feladni önmagadat, amit eddig elértél az önfejlesztés által és továbbra is haladni a személyes céljaid felé, akkor külön-külön szerepekre külön-külön emberekkel veszed körül magad.


Józsival eljársz túrázni. Ferivel megbeszélitek a legújabb üzleti trendeket és ilyen jellegű konferenciákra jártok. Sárival (aki amúgy teljesen leszbikus) kulturális programokra jártok. Kitti (aki boldog párkapcsolatban él évek óta és gyereke, családja van) az edzőtársad, mert ez az egyetlen, amiben nem passzol a mackós férjével, de emiatt nem fogja lecserélni sem megcsalni. A 3-4 még meglévő gyerekkori barátoddal pedig évente párszor eljártok valamerre, nyáron pl. leugrotok a Balatonra, de valójában egyiknek sem tudsz azonosulni az életstílusával, de nem erőlteted rájuk a nézedeidet, ha kérdeznek, érdeklődnek, válaszolsz, de nem akarsz téríteni és megmondani a tutit. Te így lettek önmaguk, te pedig így lettél önmagad.


És ott a szex. Összehozhatnál valami kis részeg csajt, de undorodsz az egész gondolatától is. Te egy megfelelő szexuális kultúrával rendelkező, színvonalasabb, állandó partnert szeretnél és az sem érdekelne, ha férje van, hiszen bár az ő részéről nem etikus, de köztetek csak ennyiről szól a dolog.


És itt jön be az, hogy ahhoz, hogy ezt elérd, valahogyan testi, szexuális, fizikai vonzalmat kellene keltened a nőben, mert amelyik nő csak erre vágyik, kötöttség nélkül, arra rengeteg a jelenkező. Valami kiemelkedőt keres, számára fontos szempontok alapján választ magának partnert.


Mondani bárki bármit tud magáról. Te pedig egyedül az önfejlesztében elért eredményeidet tudnád kidomborítani, ami ebben az esetben teljesen irreleváns.


Tehát végső soron az önfejlesztéssel tökönlőtted magad, mert már túl sznob lettél ahhoz, hogy olyan emberek hosszútávon ne irritáljanak, akik nem akarnak fejlődni és nagyon sok ember nem akar fejlődni. Szívesen mentorálsz embereket, örömmel tölt el, ha neked köszönhetően egyenesbe jön az életük, de akinek erre belső igénye van, annak nincs szüksége rád, megoldja magának is. Aki rád kullancsként tapadna, az az energiavámpír, a mártír, az, aki mindig mindenért a külső körülményeket okolja.


Ugyanakkor annyira leszűkítetted a lehetőségeidet azáltal, hogy felépítetted a saját, szilárd egyéniségedet, önmagadat, aki vagy, hogy nagyon kevés emberrel lennél hosszútávon kompatibilis és saját magadat nem szeretnéd feladni, mert akkor semmit sem ért az önfejlesztés, ha most el kell dobnod magadtól, meg kell tagadnod önmagad, hogy mainstreamebbé válva több esélyed legyen beszorítani magad egy skatulyába.


Más is gondolkozott ezen, aki komolyabban foglalkozott önmaga fejlesztésével?



2022. okt. 25. 17:47
 1/9 anonim ***** válasza:
7%
Ez régen is így volt. Persze manapság ez a régi már egyedinek tűnik, de általában nem volt az.
2022. okt. 25. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
73%
Így kell fél oldalban beszélni a semmiről.
2022. okt. 25. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
88%

Voltak benne tök jó részek , bizonyos pontonokban én magamra is ismertem.


Nem szabad túltolni a tèmàt, nem szabad àtmenni full sznobba , az önfejlesztès során meg kell tanítania èlvezni az èletet.

2022. okt. 25. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
26%

2.


Legalább fogalmazott, ami a mai "írás van nehéz, óvasás van időigényesség, betű van bonyolút" világban nem feltétlen baj.

2022. okt. 25. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
70%
Akiknek az alapszemelyiseguk rossz, azoknak lenne szukseguk onfejlesztesre. De ok allnak ellent leginkabb. A sikertelenseget is fel kell tudni dolgozni, hogy a kesobbi siker meglegyen.
2022. okt. 25. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
28%
Szépen megfogalmaztad csak sajnos beteg vagy
2022. okt. 25. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
91%

Magadat fejleszteni ezerféle módon lehet, nemcsak ilyen ezo-spiri meg hustle culture módon - nem leszel egy kis önfejlesztésről hirtelen szuperokos meg a munka hőse. Azt be kell látni, hogy több férfinek kell annyira a szex érzelmek nélkül, mint nőnek, és a nők jobban szűrnek komoly kapcsolatra való ismerkedéskor. Ha egy férfi valamiért nem vonzó a nőknek, és mégis akar kapcsolatot vagy dugni, és nem akar a dugásért fizetni, akkor bizony nem ár megnézni, hogy miben tud fejlődni (de ugyanez vonatkozik az élet minden területére - hogy elkezdesz nekiállni nyelvet tanulni, ha látod, hogy a munkaerőpiacon jobb esélyekkel indulsz nyelvtudással; hogy elkezdesz egészségesebben enni és edzeni, ha már akkora a túlsúlyod, hogy mozogni nem tudsz; hogy megtanulod, min spórolj, ha kifolyik a kezed közül a pénz).


Van, hogy összesen annyiben kell fejlődnie az embernek, hogy igényesebben öltözik. Van, hogy abban, hogy nem nyilvánosan smúzol egy buliban mindegyik csajjal, és csodálkozik utána, hogy az 51.-nek nem tetszik, hogy ő volt az 51., akihez odament "udvarolni" dugás reményébben. Van, hogy abban, hogy önkritikát gyakorol, hogy a saját helyzetében nem fog a 10/10-es insta-fitnesz bébi az ő karjaiba hullani és végiggondolja, hogy tényleg ez tetszik-e neki, vagy belevere a fejébe a média meg a haverok. Van, hogy abban, hogy egy normális Tinder-profilt ír, és jobban odafigyel a helyesírásra. Van, hogy abban, hogy milyen szöveggel és milyen testbeszéddel megy oda ismerkedni (és ebbe nemcsak az tartozik bele, hogy bunkóságokat és szexuális megjegyzéseket ne mondjon... hogy pl. ne legyen nyálasan túlbókolós, ne legyen görcsös, ne állja el a nő útját).


Ill. még az is hozzátartozik, hogy végig kell gondolni, hogy bizonyos dolgokat be akar-e vállalni azért, hogy nagyobb legyen a merítés és több embernél legyen esélye. Én pl. nőként tudatosan végiggondoltam azt, hogy akármennyire is szerettem a rövid hajamat IS, hosszabban fogom hagyni, mert több férfinak tetszik a hosszú és azoknak általában jobban, amilyen típusok nekem tetszenek (nyilván ha utálnám a hosszú hajat magamon, akkor nem hagyám úgy, de nem szeretem jobban, mint a rövidet)... vagy hogy idenis összespóroltam a pénzt fogorvosra, amiért a szüleimtől genetikai hulladék minőségű fogakat örököltem és ki kellett húzni fogat normális ápolás mellett is, hogy az pótolva legyen, pedig bőghettem volna a sarokban, hogy fogadjanak el így is, mert nem az én hibám volt. Vagy épp a PCOS-em mellett felszedett túlsúlyt leadni - nyilván eü. oka is volt, de az is benne volt a pakliban, hogy így több férfinak fogok tetszeni (mert engem amúgy a túlsúly nem riaszt el meg nem undorít úgy sem magamon, sem máson, mint sok embert).

Ugyanígy, egy férfi is mérlegelheti, hogy pl. felköltözik-e egy olyan városba, ahol több nőből tud válogatni. Hogy nekiáll-e diétázni és edzeni (ha otthon edzés, akkor is). Hogy képezi-e tovább magát, ha azzal lehet, hogy jobb állást tud szerezni.

2022. okt. 25. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
83%
7-es nőként nagyon szuper kommentet írt. Én is egy olyan férfi vagyok, aki sokat fejlesztett magán és higgyétek el hogy bizony sokszor nagy szükség van rá.
2022. okt. 25. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
3%

Ne specializáld magad túl egy bizonyos szintnél. Ennyi.

Amúgy meg az emberek (férfiak, nők is) mindig is a könnyen elérhető, az átlagtól nem túlzottan eltérő, az átlagos halmazon mégis belül mozgó, mérsékelten érdekes emberekre buktak, egy kevéske szerethető hibával. A "túl érdekes" nem érdekes, vagyis taszító. Paradox, de így van. A legtöbb embernek beindítja a kisebbrendűségi komplexusát egy tökéletesen specializált, tökéletesen ki-önfejlesztett, maximálisan tudatos ember.

2022. okt. 25. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!