Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Az mennyire igaz, hogy azok a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Az mennyire igaz, hogy azok a lányok, akik szépek és családcentrikusak is elkelnek kb 25 éves korukig?

Figyelt kérdés

Igazából ezt már több helyről hallottam, legtöbbször nyilván olyan harmincas férfiaktól, akik még mindig a párkeresés fázisában vannak és kritizálják a még piacon lévő nőket. Viszont, ha jobban meggondolom van benne valami, mert a csendesebb, szolidabb, szép lányok általában hosszabtávú kapcsolatokat alakítottak ki már suliban is, amikor a legtöbben még 1-2 hónap után váltogatják a partnereket vagy buliban kavarnak mindenkivel.

Aztán nyilván egyetemi évek alatt, ha kialakul egy stabil, perspektivikus kapcsolat, akkor 25 éves kor körül már reálisan jöhet a házasság. Aztán az persze nem kizárható, hogy 10 év múlva nem üt be egy válás vagy valami házassági krízis, erre nyilván nincs garancia, de mégis a fiatal éveket valakivel leélni már egy teljesítmény.

Mondjuk sok oka lehet annak, ha valaki még 30 fölött is a párját keresi, lehet persze csak nem a megfelelő közegben mozog, nincs szerencséje, de a szép lányoknál szerintem elképzelhetetlen, hogy ne próbálkozzanak, még az átlagosoknál is bőven. Tehát ahány ember, annyi történet, de talán vannak általános társadalmi "best practice"-ek és szerintem az is nagyon fontos kinek milyen szülői mintája volt, mennyire erős a kötődés benne egy stabil partnerhez, ez meg független attól ki mennyire szép.



2022. okt. 17. 20:12
1 2 3 4
 11/31 A kérdező kommentje:

"Ügy beszélsz a szép lányokról mintha akarat nélküli tárgyak lennének, akiket megvesz valaki a lejáratuk előtt."


Nem, nem ez volt az alapvető koncepcióm, sajnálom, ha te így értetted. Igazából, ha megnézzük gyerekkorunktól arra szocializálódunk a mesékből, filmekből, hogy a hős férfi kiállja a próbát, megszerzi a szép leány kezét és aztán boldogan élnek.

Persze ezt felnőttként már másképp látjuk, de csak van valamennyi hatással ránk és pont ez kéne legyen a cél, hogy meg is tartani magad mellett a nőt vagyis úgy viselkedni, hogy ne hagyjon el, nem csak az, hogy megfektetem és kész, tovább nem érdekel.

2022. okt. 17. 20:57
 12/31 anonim ***** válasza:
78%

#11 oké, ha mesék mentén akarod, legyen úgy. A hercegre kondicionálnak minket. Nem mindenféle hulladékra, hogy mindegy hogy ki, de mgvásároljon a lejáratunk előtt (cca. 25 év). "Piacon lévő nők" írod a kérdésben. Szánalmas, akárhogy csűröd-csavarod.

Én sose voltam piacon. Vagyis nem áruként. Én a vásárló vagyok incelke.

2022. okt. 17. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 anonim ***** válasza:
97%

"hogy ne próbálkozzanak, még az átlagosoknál is bőven"


Igen, van próbálkozó szép számmal. Csak a jelentkezők többsége nem képes elfogadni, hogy nincs dugás az 1-3 randin... és lelép.

2022. okt. 17. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 A kérdező kommentje:

#12

A "piac" szóban semmi pejoratív nincs, úgyis használják, hogy munkaerőpiac, párkapcsolati piac, szakértők is.

2022. okt. 17. 21:34
 15/31 anonim ***** válasza:
74%

"Igazából, ha megnézzük gyerekkorunktól arra szocializálódunk a mesékből, filmekből, hogy a hős férfi kiállja a próbát, megszerzi a szép leány kezét és aztán boldogan élnek."


Ja, azok, akiknek nincs elég esze, és saját gondolatai a témában, azok biztosan.

2022. okt. 17. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 anonim ***** válasza:
62%
#14: légyszi, mondjál már egy "szakértőt, aki a párkapcsolati piac kifejezés tök komolyan, mindenféle pejoratív mellékzönge nélkül, mintegy hivatkozási alapként használja.
2022. okt. 17. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 A kérdező kommentje:

#16

"A normák befolyásolják a különféle kapcsolatok megítélését a társadalomban

(ezzel hatást gyakorolva stabilitásukra), a késleltetett forradalom elmélete szerint viszont a normák átalakulása csak lemaradva követi a tényleges strukturális változásokat. Az eredmények szerint a normák

és a párkapcsolati piac átalakulásával összefügg a nem tradicionális kapcsolatok terjedése, valamint

instabilitásuk csökkenése."

Ez egy idézet ebből a tanulmányból: [link]

2022. okt. 17. 22:41
 18/31 anonim ***** válasza:
83%

#1: Az a nő, aki nem akar családot sokkal könnyebben elkel, mivel sokkal több olyan férfi van, aki szintén nem akar. Csak nyíltan kéne kommunikálni, nem rébuszokban, meg talánokban és akkor nem sodorná össze olyannal az élet, aki később meggondolja magát vagy valami akaratgyenge lúzerrel, aki az anyjának nemz egy unokát.


Meg azok is, akik céltudatosan ha gyereket akarnak, akkor a +10-15 évvel idősebb korosztályból nézelődnek, akiknek már megvan az egzisztenciájuk. Mármint azoknak, akiknek szintén ez volt az életének a terve, hogy ő gyereket akar. Hiszen nyilván egy huszonéves lány nem fogja megteremteni azt az egzisztenciát, amire lehet stabilan gyereket vállalni, de egy korosztályabéli férfi sem.


A nőnek ennyi idősen azt kell eldönteni, hogy korán akar-e szülni és akkor ehhez a megfelelő korosztályból keresgélni, a férfinek meg azt, hogy szintén akar-e gyereket és akkor ráfeküdni a karrierépítésre, hogy 30 fölött legyen valami felmutatható egzisztenciája, amire már normális nő (nem a telepi cigánylány) mer vállalni gyereket.


#13: Vagy csak azt nem képes elfogadni, hogy Tinderen és egyéb arckép alapján szelektáló szenny társkeresőkön te valóban komolyat keresel. Meg lehet, hogy ő meg megégette magát már a szexuálisan frusztrált, frigid nőkkel és szeretne nem heteket (amiből évente sajnos csak 52 van) pazarolni olyan ismerkedésekre, amikből úgysem lesz semmi és inkább hamarabb derüljön ki.


De hát ezt hiába is magyarázom, aki azokhoz a férfiakhoz szokott hozzá, akik vagy több vasat tartanak a tűzben, vagy prostikhoz járnak vagy nagy szerencséjükre ők maguk is szexuálisan frusztráltak és jól passzolni fognak, mert ők sem akarnak majd heti 1, később havi 1 aktusnál többet. Ellesznek együtt öregesen.


#16: Csernus, Almási Kitti, Bagdy Emőke, Puzsér, stb. illetve külföldi szaktekintélyek is.

2022. okt. 17. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 anonim ***** válasza:
100%
Félretéve az "elkel" pejoratív és szexista felhangját - bár így lenne! Akkor nyugodtan hátradőlnék, hogy úgyis megtalálom a hasonló értékrendű párom. De sajnos hasonlóan gondolkodó, megfelelő partnert találni nem könnyű, hiszen nekem is magasak az igényeim. Igen, vonzalom nélkül nem lesz szex és nem lesz gyerek, mielőtt jönne valaki a kedvesrendessrácokkal. És nem szeretnék jóval idősebb partnert sem, mert pár évtized múlva abból bajok szoktak lenni.
2022. okt. 18. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 anonim ***** válasza:
66%

#19: Annyira éreztem, hogy valaki fenn fog akadni ezen a szón. :)


Egyébként javaslom, hogy célzottan keress, például: [link]


A pár évtizedet meg ne spilázd szerintem annyira túl, mert annyi idő alatt bármelyikőtök meghalhat (akár te is), ha pedig a szexuális teljesítmény miatt aggódsz, az életmód sokat számít. Ha nem konstans +15-20 kilós túlsúllyal terpeszkedik a tévé előtt és sörözik meg egészségtelen kajákat zabál, akkor nagyobb eséllyel áll fel neki a pöcörő 40 felett is.


Arról nem beszélve, hogy ha nem áll fel neki, az egyrészt főleg neki lesz rossz, de szerencsére az impotencia és az orgazmusra való képesség nem függ össze (gyengébbek kedvéért: lankadt pöccsel is lehet orgazmusod, férfiként ez úgyis csak egy rövid időszak, mint egy kellemes böfögés és vége). A nők pedig összetettebb lények annál, hogy a hüvelybe ki-be járó pénisz legyen az egyetlen, amivel a csúcsra lehessen juttatni, sőt, többségében egyéb dolgokkal sokkal nagyobb élvezetet lehet elérni.


Ismét visszautalnék arra, hogy megfelelő kommunikáció mindkét oldalról és nyitott hozzáállás a dolgokhoz.

2022. okt. 18. 03:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!