Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Miért kérdezte meg a lány...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért kérdezte meg a lány hogy oltva vagyok e és mikor megtudta hogy oltva vagyok letiltott, miért fontos ez ennyire?

Figyelt kérdés
2022. júl. 17. 20:58
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
34%

#5


Az oltásellenesekre azért mondják, hogy oltásellenesek, mert azok. Talán erős dolog őket hülyének tartani, bocsánatot is kérek, ha ezzel megbántottam valakit. Vissza is vonom ezt a szót. De egy icipicit gondoljunk bele, hogy mit tesznek:


- konteós elméletekben hisznek, ami azt mutatja, hogy naivak.

- a konteós hitükkel másokat is elrémisztenek a vakcinától.

- veszélyeztetik a saját életüket (bár ez magánügy).

- de ami rosszabb, hogy jobban terjesztik a vírust. Az oltott emberek nem csak magukat védik, hanem másokat is.


Tehát ha hülyének nem is, komolytalnoknak már lehet őket nevezni.


Menj át a természettudomány rovatba, ahol biológiát végzett emberek írogatnak, ízekre szedik az összes oltástagadó/oltásellenes érvet. Egyszerűen nem lehet érvelni a vakcina ellen, mert határozott bizonyítékok vannak mellette. Az oltásellenesek csak azokat a vitákat tudják megnyerni, ahol a másik félnek szintén alulművelt biológiából (de mellette szól, hogy ő legalább elfogadta a szakértők véleményét)


#3 voltam

2022. júl. 17. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
62%

Sokminden kering az oltásokrol.

Hogy pl az oltottak leendo gyereke gyogyós lesz meg ilyenek is.csak persze máskeppen megfogalmazva.

2022. júl. 17. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
56%

#11! Mivel visszavontad az oltatlanok lehülyézését, én se hülyézlek le, csak reagálnék a felvetéseidre:

Rögtön egy fogalomzavarral indul. Rengeteg oltás van a világon. Tehát, aki nem oltatja magát covid ellen, az nem oltás ellenes, legfeljebb covid oltás ellenes, hisz többségük egy csomó más oltást kapott és nem ellenkezett.

-Nem fejtetted ki, milyen konteóra gondolsz, de amiket az oltottak fel szoktak hozni, abban nagyon kis részük hisz.

-Akit "konteós hittel" el lehet rémiszteni, az nem hisz a vakcinában. Aki olyan képzett vakcina ügyben, mint amit a lentebbi bekezdésben írtál, az, hogy hinne már a konteókban? Nem gondolod, hogy itt valami ellentmondás van? Ha "konteókkal" le tudják beszélni, akkor a tudomány képviselő valószínűleg nem voltak elég meggyőzőek. Miért nem?🤔

-Magánügy. Így van, erre szót se vesztegetek.

-Egyelőre semmi bizonyíték nincs arra, hogy az oltottak bárkit is megvédtek volna(arra se valami megdönthetetlen, hogy magukat sikerült, hisz sok oltott is meghalt.) Én pl.biztos vagyok benne, hogy kevésbé terjesztettem covid nélkül, mint mondjuk egy barátnőm, aki oltottan többször is elkapta. (1x pl.olyan eseményen kapta el, ahol csak oltottak voltak, és a 3/4 részük beteg lett.) Tehát a "jobban terjesztik" állítás nem állja meg a helyét.

A természettudomány rovatban pont olyan arctalan, névtelen "biológusok" vannak, mint itt. Én egyetlen biológust ismerek személyesen. Közeli kapcsolatban vagyunk. 10+ éve ismerem, benne bízom, nem gyakoris idegenekben. Ő oltatlan.

2022. júl. 17. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
86%

Sziasztok külföldön melózok egészségügyben.

Láttam hogy mi van a vírus osztályokon, és hogy mennyi oltott feküdt ott és lett súlyos mellékhatása.

Egyébként még dokik is voltak nálunk akik totál ellenezték és milyen csoda, még mindig élnek és kutya bajuk.

2022. júl. 17. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
14%

#13


1. Lehet játszani a szavakkal, hogy Covid oltás ellenes/oltásellenes, ettől függetlenül egy konkrét, hivalatalosan elismert vakcina ellen hadakozik, ezért nevezzük őket oltásellenesnek.


2. Már egy ideje nem követem a konteós híreket szóval nem tudom, ma miket terjesztenek. Legutóbb arra emlékszem, (kb. 2021 novembere) amikor azt terjesztették a Facebook-on, hogy valami rossz dolgot kimutattak az oltottak vérében.


3. A konteó arra hat inkább, aki nem jártas a biológiában. Annak könnyű bemesélni például azt, hogy a Covid-19 vakcina "túl gyorsan" készült el, ezért rossz. Szóval egy a témában járatlan, bizonytalan embernél a konteó működhet.


4. "Egyelőre semmi bizonyíték nincs arra, hogy az oltottak bárkit is megvédtek volna"


Van, ugyanis az oltottak kevésbé terjesztik a fertőzést. Ezt minden hivatalos forrás elismeri.


5. Egy oltatlan biológust ismersz, és abból vonsz le következtetést? Még az első hullám idején terjedt egy olasz orvos beszéde a neten, akiről kiderült, hogy a szakmája sem ért vele egyet.


Azt pedig, hogy a GYIK Természettudomány rovatban biológusok (is) vannak, magad is ellenőrizheted, ugyanis olyan szakmai ismeretettel rendelkeznek, ami az átlag embernek nincs meg. Némelyik közülük már évek óta ott kommentel, a nickjét vállalva. Én egy ottani vita után lettem oltott, mert szétszedték az összes oltástagadó érvemet.

2022. júl. 17. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
89%

#15! 1. Most ne vedd magadra, mert tudom, te nem állítottad, hogy biológus vagy, de ez nem játék a szavakkal, hanem pont baromi fontos. Képzeld, ha egy tényleg hozzáértő biológus így nevez egy oltatlant, akit épp meg akar győzni az oltás hasznosságól. Mennyire fogja komolyan venni? Ez kb. olyan, mint hogy azt mondom, nem bírom a csivavákat, és ezt úgy fordítják, "kutyagyűlölő", miközben lehet, hogy minden más kutyaért odavagyok. Innentől adhat bármilyen szakmai magyarázatot az oltásról, hiteltelen lesz. Azt sugallja, hogy bármit mond, kb.annyira pontos, mint az "oltásellenes" definíciója. Hát, köszi. Érted, mintha azt mondaná mindegy, hogy vizet iszom, vagy sósavat, mindkettőben van hidrogén.

2. Ehhez nem tudok hozzászólni, nincs Facebook-om, szóval valószínűleg annyi konteót se ismerek, mint te. Ebből is látszik, hogy bőven vannak olyanok, akik nem hisznek konteókban, mégis oltatlanok, sőt, a legtöbben így vagyunk.

3. Igen, de te azt írtad, "elrémisztenek" a vakcináktól. Tehát eredetileg oltatni akart, szükségesnek tartotta. Miért? Mitől félt, mi lesz vele oltás nélkül? Hova tűnt az a félelem? Elég nagy bizonyítóerejűnek kell lenni annak a konteónak, ha félelmetesebbnek tűnik, mint az eredeti félelme.

4. Erre tudsz valami linket, hogy mérték? Mert elég nehezen visszakövethető, hogy ki kit fertőzött meg. Konkrétan össze kéne zárni X oltatlan egészséges embert 1oltott covidossal, és 1 oltatlan covidost X oltott covidossal, hetekre úgy, hogy csak egymással érintkezhetnek. Na, abból esetleg! le lehetne vonni valami következtetést, bár az se lenne pontos, mert az első fertőzés után ugye már nem tudni, hogy a következő fertőzött kitől kapta. Tudtommal ilyen kísérlet nem volt. Ja, de, nem kísérleti céllal, de egy hajó 100%oltott legénysége, úgy fertőződött át, hogy 1 covidos volt köztük. Ez alapján elég jól megy a terjesztés oltottaknak is😉

5. Nem azt mondtam, hogy 1 vélemény alapján vonok le következtetéseket. Több szempontot veszek figyelembe a döntéseimnél, de ha biológus véleményét is figyelembe szeretném venni, akkor egyértelműen azét fogom, aki 1.Biztosan biológus, nem csak a gyakorin, 2. Egyéb téren szakmailag már bizonyított, 3. Érzelmi kötődés van. Ha köteleznék rá, akkor se hazudna, pláne a barátainak. Na, most ez a "celeb biológusokról" például nem mondható el.

#13

2022. júl. 17. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
83%

#16


ma este már nem tudok erre reagálni, de a későbbiekben igen. Üdv. 15-ös.

2022. júl. 17. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
35%

"Az összes oltottnak meg lett rövidítve az élete"



Az nem baj, kaptam is harmat :)



38F incel

2022. júl. 18. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem mivel már az oltásból politikai(melyik párt követelné meg melyik nem), elvi(beadod e ha kötelező vagy sem) és tudományi(működik-e vagy be vagy chipezve) kérdés lett, így sokan elkezdenek ez alapján szűrni mert valahol a gondolatmenetetek ebben nem egyezik

Szerintem ez csak ugyanúgy egy preferencia vagy mint ha tudom hogy akarok gyereket nem fogok komolyan ismerkedni olyannal aki nem akar

2022. júl. 20. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!