Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Tényleg ennyire könnyebb,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Tényleg ennyire könnyebb, könnyű a nőknek ismerkedni a férfiakhoz képest amiket itt állítanak?

Figyelt kérdés
2022. jún. 14. 11:00
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:
84%

Munkahelyemen az egyik kolléganőnek, aki egy tök aranyos kis átlagos nő volt, nem volt épp senkije. Ennek híre ment, özönlöttek be hozzá a srácok, írogattak neki messenger-en, míg végül a mondjuk 10-ből 9 pofára esett és az az egy maradt, akivel most együtt van. Ezzel azt szeretném mondani, hogy a legtöbb nő, ha ad a megjelenésére, él szociális életet, esetleg ad némi jeleket a srácoknak, amihez nem kell nagy művészet, fog tudni ismerkedni, esetleg még válogatni is akár több pasi közül.

Egy férfinak az esetek többségében menni kell a lány után, teperni, kockáztatni, bizonyítania kell azt, hogy úgymond a többi pasas, akik hajtanak rá, mind gyengébb kategória tőle. Na ehhez óriási önbizalom és szerencse kell. Azért valljuk be, egy férfitól ma elvárt, hogy legyen rendes anyagi háttere, önálló élete, jó kommunikációs készsége, egyedi humorérzéke, kellő mennyiségű tapasztalata, folyamatos beszélőkéje, na meg egészséges önbizalma, míg egy nőnél... legyen magára igényes és legyen normális. Mi mást vár a férfi?

A férfi ha él is szociális életet, könnyen beleeshet abba, hogy folyamatos csalódásoknak és visszautasításoknak lesz kitéve. És újra talpra kell állni, újra megpróbálni, újra kockáztatni. Szokták erre azt mondani, hogy nincs mit veszítened, csak menj a következő után. Dehogyis nincs mit veszítened, az egyik legfontosabb értékedet! Az önbizalmadat! És ha egyszer végleg elveszted a hitedet és az önbizalmadat, hogy lesz valaha párod, onnan baromi nehéz újból talpra állni és újra nekilendülni, hogy ne maradj magányos.

Aláírom, a nők is sokat tűrnek, sok fura pasas van, az egyik alkoholista, a másik nem tud beszélni, a harmadik agresszív, a negyedik bunkó és lehetne ezt még sorolni... ők sincsenek könnyű helyzetben. De egy nőnek ismerkednie érzésem szerint mérföldkövekkel egyszerűbb, mint egy férfinak.

2022. jún. 15. 04:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 anonim ***** válasza:
75%

Maradjunk annyiban, hogy férfiként általában nem jön oda hozzád egyetlen lány sem ismerkedni (kivéve ha valami nagyon jóképű, menő srác vagy), míg egy teljesen átlagos vagy akár átlag alatti lányhoz is oda fognak menni és próbálkoznak majd nála.

Már ettől az egy dologtól sokkal könnyebb lesz egy nőnek ismerkedni, mint egy férfinek.

Ráadásul az, hogyha egy férfi folyamatosan próbálkozik és folyamatos visszautasítást kap eléggé szívás és eléggé ellehetetleníti egy idő után.

Pl.: ha munakhelyén próbálkozik egy-két visszautasítás (munkahely méretétől függően) nem olyan problémás még, de ennél több esetén híre megy majd, hogy a srác mindenkinél minden mindegy alapon bepróbálkozik és lehet, hogy aki alapból igent mondott volna neki, vagy adott volna neki egy esélyt is csak ezért fogja lepattintani. Ugyanez igaz baráti, haveri társaságra, iskolai, egyetemi ismerkedésre is. Szóval igenis van mit vesztenie egy srácnak.

2022. jún. 15. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 anonim ***** válasza:
83%

#21, #22, amit írtok, az mind igaz egy az egyben, ezzel együtt áll rá, hogy ettől még nem lesz szükségszerűbben könnyebb a nőnek ismerkedni. Az lehet, hogy egyszerűbb, ahogy a #21-es is mondja, kevesebbet kell tenni érte, ahogy a #22-es mondja, de nem könnyebb.


A #21-es munkahelyi példája nagyon jó, és érdemes másik oldalról is megnézni:


"özönlöttek be hozzá a srácok, írogattak neki messenger-en, míg végül a mondjuk 10-ből 9 pofára esett és az az egy maradt, akivel most együtt van"


Azaz szépen udvariasan opponálnia kellett 9 kolléga kezdeményezését kellő határozottsággal, hogy leállítsa a nyomulást, de kellő kedvességgel és türelemmel ahhoz, hogy megmaradjon a munkahelyi jó viszony. Ennek ellenére amikor a tizedikkel összejön, az előző kilenc között lesz egy kolléga, aki megsértődik, mert szerinte ő jobb választás lett volna, és ez szül egy permanens feszültséget. Ha ez nem is történik meg, a nők gyakorta állandó stresszben vannak emiatt.


Egy vezető kollégával beszélgettük, hogy mindkettőnk csapataiban előfordult, hogy egy csinos, újonc lányra a elkezdett nyomulni senior mentora, ami vezetői kihívás elé állított bennünket. Mindkét lány komoly stressznek volt kitéve, hiszen a legközvetlenebb felettesüket, a kvázi gondviselőjüket kellett visszautasítaniuk, amit mindkét senior rosszul kezelt. Mindkét esetben meg kellett bontani a csapatot a helyzet miatt, a seniorok azóta nincsenek a cégnél. A végén mindkét lánynak a munkahelyen lett pasija, ahogy te is írtad, de amit addig megéltek, azt nem kívánom senkinek, és ebben nekik nem volt választásuk.


Most van a cégnél egy lány mentoráltam. Egyszer-egyszer elcsípem, milyen szólásokat kap, pedig egy hónap múlva lesz az esküvője. Amikor felhoztam neki, becsukta az ajtót, és elkezdte mesélni, hogy igen, mindig ez van. Direkt nem húz rövid szoknyát, vagy rövidnadrágot, bizonyos magasabb presztízsű embereket elkerül, hogy ne adjon nekik lehetőséget, mert nem szeretne velük konfrontálódni. Ahogy hallgattam, akkor kezdett bennem is leesni, hogy milyen stressz és kiszolgáltatottság az, amiből mi, férfiak csak annyit látunk, hogy a nőnek csak annyit kell tennie, hogy rámutat egy pasira.

2022. jún. 15. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 anonim ***** válasza:
73%

Hozzam élőben SOHA nem jöttek oda ismerkedni ismerkedesi szándékkal, pedig csinos no vagyok. Egyszerűen annyi, hogy nem voltam nagyon társasági ember, nem jartam bulikba. Egyetemen pedig többségében lányok voltak, így ott sem tudtam ismerkedni, így maradt a tinder.

Nekem mindig hiányzott, hogy személyesen próbáljon meg valaki elcsábítani, azért neten mégsem az igazi. :/


23N

2022. jún. 17. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 anonim ***** válasza:
30%
Kedves 24es válaszoló. Ha nem vagy társasági ember, nem vagy bulizós, hol menjenek oda hozzád? Utcán random, vagy a könyvtárba szép halkan, vagy az iskolapadban üljön melléd? Nem csak a bulik vannak persze, de bulikba azért megy sok férfi és köztük normálisabb is, hogy tudjanak ismerkedni lányokkal. Vannak a bulik, az ismeretségi/baráti körök és a társkeresők. Ezen kívül mikről tudsz még? Bármikor lemehetsz a barátnőiddel szórakozóhelyekre és ha nyitott vagy, ezer lehetőséged lesz, míg a férfiak 80%-ának évente lesz lehetősége talán, ha nem adja fel és folyamatosan megy utána.
2022. jún. 17. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 anonim ***** válasza:
86%
Utolsó hozzászóló vagyok. Aláírom, lehet tévedek az előző válaszomban. De ha így lepontoztatok, cáfoljatok meg, hol lehetne még ismerkedni? Mert az "Ezen kívül mikről tudsz még?" kérdésre továbbra sem kaptam választ, de a lepontozás az megy megoldások nélkül... pedig lehet lenne olyan, akin tudnátok a válasszal segíteni.
2022. jún. 17. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 anonim ***** válasza:
100%

#26

A 24-es nem számonkérési célzattal hozta fel, hogy a férfiak nem kezdeményeznek nála, csak közölni szerette volna, hogy puncival rendelkezni önmagában nem garancia a sikerességre, egy introvertált, neadjisten szocfób csajnak sem egyszerű a dolga, csak az ilyesmit a szintén sikertelen férfiak szőnyeg alá söprik annyival, hogy nem jelent valódi nehézséget, mert a nőnek elég lenne változtatnia a hozzáállásán, és máris sorakoznának a jelentkezők, magyarul az ő hibája.

Nem pontoztalak le, de a tippem az lenne, hogy mások téged ezért.

2022. jún. 17. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim ***** válasza:
100%

25

- Esetleg valamilyen hobbi, önkéntesprogram, kulturális esemény?

Mondjuk megértem, hogy pusztán a csajozás miatt nem akar valaki behozni az életébe egy amúgy nem igényelt programot, de ha találsz valamit, ami tényleg érdekel, és ahol nők is előfordulnak, akkor azt érdemes kimaxolni...


- Ott van még a neten ismerkedés - nem föltétlenül társkeresési célzattal. Akár itt a GyK-en beszélgetést kezdeményezhetsz egy olyan topikban, ami érdekel. Nem állítom, hogy rögtön nagy lesz a sikered, de én így jöttem össze az exemmel. Vagy ott vannak különböző Facebook csoportok a papagálytenyésztőktől a siklórepülősökön át a Steve Buscemi rajongókig. :D Ott is próbálkozhatsz. (Nyilván olyanba érdemes belépni, ami téged is foglalkoztat.)

Internetes lehetőség még az távoli ismerőseid instasztorijára válaszolás HA(!!) a válasz valami érdemi hozzászólás/kérdés/vicces megjegyzés. A szívecskékből, meg tűzjelekből még nem sok minden indult el. :D És itt nyilván érdemes vigyázni, mert ha túl sok csajra írsz rá, az körbeérhet.


- És hát végülis lesz, ami lesz alapon parkban, kávézóban is megpróbálhatod, csak mondjuk (1) nagyobb az elutasítás esélye, (2) kínosabb az elutasítás.

Amúgy ha engem kérdezel, a távolsági tömegközlekedési eszköz sem rossz hely erre. Nyilván nem kell nyomulni, meg minden random csajhoz odamenni, de akár jó is ki tud sülni abból, hogy valakivel elbeszélgetsz az unalmas, százszor megtett vonatúton.


- Ha van kutyád, akkor a kutyasétáltatás közben szintén ragyodóan lehet idegenekkel ismerkedni: a legtöbben nagyon kedvesek és barátságosak ilyenkor és téma is van bőven.


Ezt egyébként - félre ne érts - nem cáfolatként írom, csak nekem lányként így ezek a helyzetek jutottak eszembe, amikor okésnak találnám a közeledést. Persze mindenki maga tudja, hogy mi jön be neki, mire képes és mire hajlandó, szóval csak pár tipp. :))

2022. jún. 17. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim ***** válasza:
100%

Kedves 27-es, a helyzet az, hogy teljesen igazad van. Nem szerettem volna tapintatlan lenni, csak elsőre ezek a gondolatok jutott eszembe, amiket leírtam a 25-ös válaszomba.

Kedves 28-as, neked köszönöm az értékes hozzászólásodat!

2022. jún. 17. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!