Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hol lehet fitt lányokkal ismerkedni?

Figyelt kérdés

Elsőre lehet furán hangzik a kérdés, de arról van csak szó hogy én komolyabban sportolok és nem tudok gyökeresen más életvitelű embert párnak elképzelni. Nem járok versenyekre, de annyira azért csinálom komolyan hogy a mozgás és az egészséges táplálkozás szerves része az életemnek. Régebben nem volt ez ekkora szempont, de az ismerkedős szakaszból eddig soha nem sikerült az olyan lányokkal tovább lépni akik otthonülősek vagy az nekik a kimozdulás hogy autóban / vonaton / repülőn elmennek egy másik városba és csak sétálgatnak kamerával a kezükben. Én igénylem az egész napos közös sportolást. Én ilyenkor érzem igazán hogy élek, párkapcsolatban pedig a társammal közösen szeretném ezeket a pillanatokat megélni.


Konditeremben, futópályán látok sportos lányokat, viszont ők edzeni vannak ott. Nekem sem tetszene ha pl épp futásnál a 10K egyéni rekordomat próbálnám megdönteni, erre két megfulladás között valami vadidegen megállítana hogy "szia, xy vagyok, szeretnél ismerkedni?". Ezeken a helyeken sportolni vannak ott az emberek nem szocializálódni. Máshol viszont nemigen látok ilyen életvitelű embereket. Jó ha a fiatalok 10%-a sportol komolyabban, nekik is a nagy részük férfi.


Budapesten lakom, fiatal is vagyok, viszont szórakozóhelyeken végképp nem ez az egészségtudatos, törődjünk a testünkkel réteg van jelen. (meg hát alapból nem beb@szós helyeken kell komoly kapcsolatot keresni)


Nincsenek azért túl szigorú elvárásaim, ha van valakinek edzésprogramja, célja és hajlandó tenni is érte, akkor az már nagyszerű. Az átlagos ember viszont csak lebeg az éterben. Se célok, se ambíció, se semmi. Ezt már nem csak sportra értem, de maradjunk témánál.


Szóval most már ismeritek a helyzetemet. A kérdés az az hogy a sportos emberek mégis hol / hogyan találnak párt? Ha Magyarországon ennyire kis rétegét képezzük a társadalomnak, akkor más sportos férfiaknak és nőknek ez hogy nem probléma?



2022. máj. 7. 13:48
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:

#10 Ha csak azért van bennetek közös mert alkalmazkodtok egymáshoz akkor az már régen rossz. Kéne azért pár közös pont, a többi, kevésbé fontos kérdéseknél pedig természetesen lehet alkalmazkodni, illetve egymástól függetlenül, külön is végezni pár hobbit.


Tehát nem, nem azt várom el, hogy az én életemet élje, hanem olyan embert keresek akinek az élete alapból olyan hogy az enyémmel vett metszete nem üres. Tehát amikor közös programot szervezünk hétvégén akkor nem az az elképzelés hogy azt csináljuk amit én szeretnék ő pedig úgy ugráljon ahogy én mondom, hanem az az elképzelés hogy mivel hasonló az életvitelünk, ezért NAGYJÁBÓL hasonlóa tervek vannak az ő fejében is mint az enyémben. Már csak az a kérdés mit jelent ez a nagyjából. Nem szeret futni? Na bumm, akkor nem megyünk futni, lehet ezer mást csinálni. Sehol nem írtam hogy nem vagyok hajlandó alkalmazkodni, viszont az olyan szintű alkalmazkodás hogy a megfelelés érdekében egy teljesen más ember életét kezded élni már nem egészséges és csak frusztrációhoz, később depresszióhoz vezet.

2022. máj. 7. 15:51
 12/15 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem egy jól működő párkapcsolatban az emberek változnak egymás felé. Ha nem is annyira sportos a lány, mint te, lehet nyitott rá, futhattok együtt, és az is lehet, hogy ő meg jógázik, és te meg azt próbálod ki a kedvéért. És az is lehet, hogy tetszik.

Vannak dolgok, amikben hasonlítani kell a párunkkal, hogy jól működjön, ilyenek az elvek és nyilván a közös érdeklődési kör is egy bizonyos pontig, de azért nem kell egyformának lenni.

Futópályán, lehetőleg pihenéskor/bemelegítéskor/nyújtáskor szerintem nyugodtan odamehetsz valakihez, aki tetszik, mondom ezt lányként. Annak nem örülnék, ha az egész futás beszélgetéssel telne, de meg lehet beszélni egy találkozót vagy ilyesmi. Vagy futás után beszélgetni.

Vannak futós alkalmazások, amit egyesek szeretnek ismerkedésre használni, mondjuk ez szerintem zavaró. Vannak fb csoportok, meg bármilyen társkeresőre is kiírhatod, hogy sportos lányt keresel. Én még sosem társkeresőztem és nem ez feltétlenül a javaslatom, jó, ha vannak még élőben ismerkedő pasik, csak azért írom le, mert ez is egy opció, és lényegesen egyszerűbb is. Bár szerintem a párválasztásban annyi fontosabb szempont van, mint hogy ugyanannyit sportol-e a másik.

2022. máj. 7. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:

#12 Köszönöm a tippeket. Amit a jól működő párkapcsolatról írtál abban teljesen egyetértek. Én is úgy gondolom hogy sokat lehet egymástól tanulni, valamint együtt, közösen is lehet fejlődni, új dolgokat megismerni az évek alatt. Én sem úgy gondoltam hogy pont azokat a sportokat és pont olyan szinten kell űznie, mint ahogyan azt én teszem. Erről szó sincs. Szerintem is a közös elvek a legfontosabbak, viszont valahol, valahogy el kell kezdeni az ismerkedést. Mindenképp pozitívum ha már úgy indul a történet hogy 1 közös pont biztos van :)


Illetve ahhoz azért továbbra is tartom magam, hogy ha a párod teljesen más életvitel mellett boldog mint te, akkor azért az már problémás tud lenni egy kapcsolatban. Most persze nem arra gondolok hogy én kerékpározni szeretnék, míg a párom a kutyájával akarna kirándulni menni. Ez még simán megoldható. Menjünk együtt kirándulni, aztán amikor nincs közös program, mert pl a barátnőivel találkozik, akkor elmegyek tekerni egyet a haverokkal (vagy akár egyedül is). Szóval nem ilyesmire gondolok, hanem pl olyanra hogy valakinek az a kikapcsolódás illetve lakáson kívüli program ha rakat pénzt kidob arra hogy órákat állhasson csomagokkal a reptéren, nagy bőröndökkel rohanhasson taxit fogni, szálláson pakolgathassa ki a bőrönd tartalmát, mindezt azért, hogy aztán pár órát sétálgathasson valami vadidegen helyen, majd ezt követően az első három lépés inverz végrehajtása után hétfőn zombiként beeshessen a munkahelyére...


Valakinek ez tetszik. Valaki ezt igényli is. Nekem ez csak nyűg. Nekem kevesebb zaj, kevesebb rohanás, több nyugalom és több mozgás kell egy hétvégére. Aztán persze van a másik véglet is aki hétköznap csak ül (irodai munka), erre a hétvégi kikapcsolódás számára az ha még többet ül (TV, videojáték, stb). Ezt értem azalatt hogy életstílust tekintve hasonló párt kell mindenkinek találnia. Nyilván kisarkított példákat írtam, de azért remélem lehet érteni mire gondolok.

2022. máj. 7. 18:30
 14/15 anonim ***** válasza:

Teljesen igazad van abban, hogy egy sportos életvitelű egyén számára nem szerencsés, ha a párjának teljesen más elképzelése van a szabadidő eltöltéséről és nem érti ezt meg. Én csajokat is ismerek, akik sokat sportolnak, de a pasijuk otthonülős, vannak is belőle konfliktusok, de általában a nők alkalmazkodnak - egy ideig. Aztán sokszor ezeknek különválás a vége, ismeretségi körömben is több szakítás bekövetkezett az eltérő életvitel összeegyeztethetetlensége miatt.


Én szinten futok és bringázom, nyilván nekem sem lenne jó, ha a párom ezekre a tevékenységekre úgy nézne, mint felesleges időtöltés, nem tudna azonosulni ezzel az életformával. Szerencsére a feleségem maximálisan támogat ebben és sokszor együtt is elmegyünk sportolni, még ha nem is mindig, mert nekem vannak azért intenzívebb edzéseim is, azokat külön csinálom.


Kérdésedre válaszolva, sportos lányokkal fitnesz teremben is lehet ismerkedni, pl én járok spinningre heti 1-2x. Vagy közösségi futásokon, abból is rengeteg van, különböző nagy sportmárkák által szponzorálva (pl Nike, Adidas, Garmin, korábban volt Polar is), de sok egyéb futóközösség van, facebookon rendszeresen szerveznek eseményeket, az is nagyon jó hely szerintem ismerkedni. Bár ez attól is függ persze, hogy hol laksz.

2022. máj. 8. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
Neked? SEHOL!
szept. 6. 02:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!