Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Hogyan tudnék végre sikerrel...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan tudnék végre sikerrel is járni a párkapcsolatokban?

Figyelt kérdés

Egyre nehezebben mozdul a kapásjelző, még annál kevesebb a fogás. Ha mégis elindul a beszélgetés, akkor se lesz belőle semmi. Szeretnék tanácsot kérni abban, hogy hogyan tudnék hatékonyabban társat keresni, és végre elindítani a felnőtt életet.


Nagy hátránnyal indulok, mert depresszióm van, ráadásul koromhoz képest teljesen le vagyok maradva a kötelező dolgokkal. Nincs jogsi/autó, még mindig a szülői házban élek, ráadásul semmi végzettségem nincs, mert konyhán nem akarok dolgozni (szakács a szakmám ), az érettségi meg annyit ér mint amennyire nehéz volt: semennyire.


Próbálkozásaim alatt mindig próbálok a lehető legkultúráltabb lenni, ami nálam annyit jelent, h nem térek rá az erotikára, ha pedig nem kapok választ azonnal, akkor türelmesen kivárom. Ezenkívül próbálok őszinte lenni, nem titkolom el a depressziót meg a velejáró kicsit se vonzó dolgokat, mert szerintem így helyes, külömben pont annyira átverés az egész, mint a félig üres csipszes zacskó. Igen, azt is tudom, hogy nem a rossz dolgokkal kell kezdeni, de azért átlagosan kb 2-3 napon belül szeretek rátérni a témára, persze a sajnálkozást a lehető legjobban elkerülni, mert utálom.


A külsőmmel csak annyi a baj, hogy egy picit ápolatlan vagyok, ezt leszámítva nem vagyok csúnya, kb átlagos megjelenésem van ( mondták is, és énis így érzem ).


Próbálkoztam már a legtöbb társkeresővel, de mind kudarcot vallott. Leginkább fb-on osztogatok random jelöléseket, és ha valaki visszaigazol, akkor ráírok. Társaságban egyáltalán nem mozgok, ezért a személyes ismerkedés teljesen ki van zárva.


Ha épp sikerül elindítani egy beszélgetést, akkor általában 3 féleképpen végződik.

1. helyesen írni képtelen, taszító stílusú a nő, ezért én kezdeményezem a távolságtartást.

2. ez a legvalószínűbb, bánat tudja miért... 20év feletti, kapcsolatokban teljesen tapasztalatlan és szűz ( ja persze nem a horoszkópja ). Először még belementem ezekbe, de a 3. szakítás után elhatároztam, hogy ez sajnos kizáró ok, mert tartós kapcsolat nem születhet ilyenből.

3. a másik fél dönt úgy, hogy mégse szeretné valamilyen okból kifolyólag ( mindig más, mindig nevetséges, de igazábol mind1 )


A legutóbbi személy, akivel elkezdtem beszélgetni, vele anotalkon találkoztunk. Pont egy depiroham közepette voltam, amikor felfedeztem az oldalt, és habozás nélkül elkezdtem keresni partnert, mert teljesen egyedül voltam ( ekkor még nem társkeresési célból ). Rögtön az első akivel összedobott, chateltünk 3 órát, majd megadtuk egymás fb profilját. és 3 hétig tartott a beszélgetés. Persze még anotalkon kiderült, hogy közel lakunk egymáshoz, közvetlen buszjárat is volt stb stb... már láttam az alagút végén a fényt, mert nem csak külsőre nézett ki teljesen korrekten, de nagyon kedves és elfogadó volt, teljesen nyíltan beszélhettem neki a problémáimról. Emellett egyetemista, egészséges életet élt, és még be is jöttem neki. 3 hét után viszont egyik naprol a másikra végetért a dolog, amikor kiderült, hogy ő is ebbe a 20+szűz kategóriába tartozik. Elmeséltem neki, hogy nem jártam sikeresen, és hogy ez eléggé meglepett, amin megsértődött. Ezután mégis kibékültünk, és mondtam neki, hogy attól függetlenül szeretném megpróbálni, mert messze kultúráltabbnak és intelligensebbnek tűnik, mint az eddigiek. Elfogadta a dolgot, a beszélgetés még 2 napig tartott, amikor egyszercsak egy átlagos beszélgetés közepette random beközölte, hogy ő mégsem szeretné ezt az egészet, mert nincs ideje a sok zh stb mellett. xd xddd....

Hozzátette még, hogy attól függetlenül nem szeretné abbahagyni a beszélgetést.

Amire azt válaszoltam, hogy az nagyon jó lenne, mert akkor még tudunk sokat dumcsizni..

ja nem

nem ezt mondtam, hanem azt h "Friendzone? nemkösz"


Szóval ezek után egyre kevesebb a motiváció, és egyre inkább kezdek beletörődni a szingliségbe, ami miatt egyre inkább pánikolok, ami miatt egyre stresszesebb vagyok, ami egyre jobban bassza a depimet, ami .. értitek.. ördögi kör.


Tényleg ennyire kizáró ok lenne a depresszió? Esetleg valami mást rontok el?


Azért még van bennem erő, éppen ezért próbálkozom most ezzel, hátha ti tudtok adni néhány hasznos tippet amivel végre sikerrel járhatok.


Köszönöm h elolvastad !!!

24F


2022. márc. 24. 14:00
 1/4 anonim ***** válasza:
Első körben az értékrendeden, és az önértékelési problémáidon javíts.
2022. márc. 24. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Első körben a depressziót kellene leküzdened.



"1. helyesen írni képtelen, taszító stílusú a nő"

"bánat tudja miért"

"másik fél dönt úgy, hogy mégse szeretné valamilyen okból kifolyólag mindig más, mindig nevetséges, de igazábol mind1"


Na igen, ez is a probléma része. Ne egyből a hibát keresd a másikban.

2022. márc. 24. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Egyrészt becsülendő, hogy őszinte vagy, és elmondod milyen gondokkal küzdesz. Másrészt ezt a random jelölgetsz lányokat fb-on eléggé rossz taktikának tartom. Akkor inkább már társkereső. Harmadrészt elég bunkónak tűnsz (már bocs) az ismerkedés során, általánosítasz, beszólsz, nem fogadod jól az elutasítást. Nem írtál sokat ezekről, de ennyi alapján nem túl jó a kommunikációd. Én amúgy exemmel egy ingyenes társkeresőn ismerkedtem meg, se jogsim nem volt, otthon laktam. Nem ezt nézte, és én is tudatosan kerestem társat. Mostani páromat meg egy fizetős társkeresőn ismertem meg, és képzeld 25 éves volt és párkapcsolatilag teljesen tapasztalatlan, szűz. Most maradéktalanul boldog vagyok vele, nyáron lesz az esküvőnk. Csak hogy hozzak ellenpéldát a tiedre. Mert magát az embert kellene nézni, nem a helyzetét. Ja, és képzeld ő is küzdött depresszióval, de belátta, hogy először magát kell rendbe raknia és utána mehet az ismerkedés. Így is lett, és bár mindenkinek vannak nehezebb időszakai, egy támogató párkapcsolatban sokkal könnyebb, és minden egyes megoldott problémával csak közelebb kerülsz a másikhoz, elmélyül a kapcsolatotok.

Szóval a tanácsom: először magadat hozd rendbe, szakembert is bevonhatsz, aztán tudatosan keress párt, ne így random embereket fb-on. Hosszabb folyamat rendbe hozni magunkat (és a fejlődés jó esetben egész életedben tart), de megéri. Ne a párkapcsolattól várd a megváltást. Szakember, egy képzés elvégzése, egészséges önértékelés. 24 vagy, nagyon nem késő még neked, 4-6 év alatt fantasztikus fejlődésen mehetsz át, most tedd meg, amíg ilyen fiatal vagy és megvan a támogatásod (szülői) hozzá.

2022. márc. 24. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszaitokat!
2022. márc. 24. 15:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!