Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Van itt nárcisztikus nő?

Figyelt kérdés
Önmagamnak nem vagyok elég, kellene még egy nárcisztikus ember az életemben :) 27/F
2021. dec. 18. 12:22
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
88%
Igen, én.
2021. dec. 18. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
82%

Egy nárcisztikusnál ha valami rosszabb, az két nárcisztikus :D

Amúgy két ilyen ember nem fér meg sokáig egymás mellett ,mert mindkettő azt várja a másiktól, hogy csodálja őt, és általában egyik se enged.

2021. dec. 18. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
86%

Aki valóban nárcisztikus az empatát, vagy társfüggőt (kodependenst) keres maga mellé.

Két nárcisz nem fér meg egy helyen sokáig.

A nárcisztikusnak szüksége van egy állandó "rajongóra" aki isteníti őt. Ezt várja el az egész környezetétől. Aki ezt megteszi az haver, aki nem, azt teljes mértékben ignorálja.

A nárciszt igazán hűen csak egy társfüggő tudja "szolgálni", bár egy csomó megaláztatás és hoovering (visszaporszívózás) után már ők sem képesek erre.

2021. dec. 18. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
37%
Nem vagy csed, hiába akarsz az lenni.
2021. dec. 18. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
80%
Ezen az oldalon mindenki nárcisztikus szakértő.
2021. dec. 18. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
74%
Nézd meg, manapság minden gyerek nárcisztikus. Azért, mert a szülei azok. Egészséges embert már nem találsz.
2021. dec. 18. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
100%
Itt? Szinte mind az.
2021. dec. 18. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:
Szerintem ebből valamennyire ki lehet gyógyulni és egy olyan partnerre van szükségem, aki meg tudja érteni ezt a helyzetet és tud támogatni (vice versa)
2021. dec. 18. 16:28
 9/20 anonim ***** válasza:
81%

Miért diagnosztizálod magad? Szakember mondta, hogy nárcisztikus személyiségzavarod van?

Mert nem mindegy, hogy személyiségzavaros vagy, vagy csak vannak nárcizmusra utaló tüneteid!

Ha megvan folyamatosan az 5 tüneted, akkor is csak pszichiáter állíthatja fel a diagnózist! Ha mondjuk csak 2-3 jellemző tüneted van akkor is meg tudod keseríteni a körülötted lévők életét, de nem lehet személyiségzavarosnak nevezni.

Egyébként ez egy nagyon nehéz dolog, évekig kell pszichológushoz/pszichiáterhez járni vele.

Az a szomorú, hogy az átlagemberek elintézik annyival, hogy fusson ki merre lát, ha egy ilyen ember közelébe kerül.

Aki felismeri magán a tüneteket, az nem sok jóra számíthat a környezetétől. Vannak rá speciális terápiák, de gondolom ez költséges dolog, és erre szakosodott pszichológusokhoz jó ezzel menni.

Honnan veszed, hogy ez a bajod?

#3 vagyok

2021. dec. 18. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:

Járok pszichológushoz és ő mondta azt, hogy nárcisztikus jegyeim vannak és tulajdonképpen mondható, hogy ez már személyiségzavar szinten van.


Egyébként megnéztem a kritériumait és 5-6 mindenképpen igaz rám.

2021. dec. 18. 17:41
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!