Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Hogyan segíthenék a fiamnak?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan segíthenék a fiamnak?

Figyelt kérdés

A fiam 30 éves jelenleg, évek óta nem volt barátnője, és már teljesen bele van betegedve. A 20-as éveiben (amikor még lényegesen

iobban érezte magát) volt pár kapcsolata, próbálkozott tényleg, de mindegyik rövid volt (a lent írtak miatt)


Rendkívül kevés önbizalma van, ami számomra érthetetlen, mert rendkívül okos, helyes, magas (185) fiú, felsőfokú angol

nyelvvizsgája is van

Annyira nem hisz magában, a saját belső értékeiben, hogy ő szerinte ő semmit se ér a nők szemében.

Szerinte a belső értékek semmit se érnek, hacsak nem brutálisan jóképü valaki;

hiába próbáltam meg többször neki elmagyarázni, hogy mennyire téved ebben.


Hiába kérdeztem már tőle többször, miért arra alapozza az önbecsülését, hogy éppen kapcsolatban van-e az ember, semmit nem tudott rá

mondani.


Mint mondtam, hihetetlenül bele van betegedve, egész az öngyilkossági szándékig, amit többször is említett már. Sajnos a férjem (tehát az édesapja)

1,5 éve öngyilkos lett, szóval a rossz mintát is látta. Neki öngyilkossági kísérlete még sose volt szerencsére, de ez egy folyamatosan

romló folyamat, ezért is féltem iszonyatosan.

Fizikailag is látszik rajta, 185 centire alig 70kg, az alvása is pocsék.


Jár dolgozni (tehát még arról sincs szó, hogy itthon ülve sajnálja magát), de azt mondta, ott is sokszorr ezen jár az esze,

hiába köti le a munka.


Amiről főleg panaszkodik, az az, hogy akárkit kinéz az új munkahelyén, ők mindig foglaltak, és ebből annyira elege van, hogy ha lát

egy neki tetsző lányt, már meg se kérdezi, hogy foglalt-e, mert úgyis az (és még arról sincs szó, hogy csak az ilyen túlsminkelt

cicababák tetszenek neki, az elmondása alapján jó ízlése van szerintem).

Azt mondta, semmi okot nem lát rá (a tapasztalat alapján), hogy valaha lesz egy lány, aki tetszik neki, és nem foglalt.


Pszichológushoz jár 5 éve, de azt mondta, soha semmit nem segített semmit.


Nem tudom, mivel segíthetnék rajta, nagyon-nagyon féltem. Ti mit tennétek a helyemben?



2021. dec. 6. 18:42
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
63%

#10 Nem tudom, nekem több az ötvenes éveiben járó ismerősöm is van, akik nem házasodtak meg és nem voltak túl sikeresek a nőknél, mégis élnek.


Pontosan azt javaslom, hogy ahelyett, hogy felakasztaná magát, örüljön annak, amit kapott.


Vannak mások is, akik rossz lapokat húztak, pl. aki nem tud járni, értelmi fogyatékos, vak, siket, fizikailag deformált. Ha azt mondom, hogy fogadja el és éljen minél teljesebb életet, akkor azzal kinyírom? Öljünk meg minden gyereket, mert valamilyen hátránnyal született?


Nem állítom, hogy könnyű berendezkedni arra, hogy talán sosem lesz párkapcsolatod, de azért nem is lehetetlenebb, mint arra berendezkedni, hogy soha életedben nem fogod tudni egyedül elintézni a bevásárlást, vagy kitörölni a fenekedet vagy megnézni egy filmet. És mégis élnek így emberek.

2021. dec. 8. 02:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
65%

11#

Aszexualitásról nem hallottál esetleg?

De ha tegyük fel tényleg olyan emberekről van szó, akik nem aszexuálisok, és mégis egyedül élik le éketüket, az szerinted teljes élet?

Szerinted boldogok azok az emberek?

Ordas hazugság azt állítani hogy igen, mert azok az emberek nem mások mint élőhalottak, egy teljesen kiüresedett és értelmetlen élettel, amit te támogatsz. Undorító hozzáállás

2021. dec. 8. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

#12 Nem hiszem, hogy mindegyikük aszexuális. Az egyik ismerősöm pl. 60+-an összejött egy fiatal csajjal végül.


A kérdés meg nem az, hogy teljes életet tud-e élni, hanem, hogy a pocsék lapjaiból mit tud kihozni. A srác, akiről szó van, mentálisan beteg. Ha kapcsolatot szeretne, akkor így kb. esélye sincs. Két lehetőség van, vagy összeszedi magát annyira, hogy legyen esélye, vagy így éli le az életét.


És te is leírtad, hogy a második opció, amikor teljesen bele van betegedve abba, hogy nincs párja, elég rossz.


Tipikusan az a helyzet, amikor a körülményeidet csak nagyon kis mértékben tudod javítani, de a hozzáállásodat nagy mértékben.


Ha meg lelkileg rendbe jön és kivirul, akkor legalább nem fogja a kilométeres körzetéből elriasztani a csajokat.


Vagy te mit javasolnál, mit tegyen?

2021. dec. 8. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

"Vagy te mit javasolnál, mit tegyen?"

Nem javaslok én semmit, mivel én is ugyanabban a helyzetben vagyok.

Pont én is a tanácsokat varom, mármint hogy mit tudtok kihozni tanács címen. Jól láthatóan semmit.

Te leginkább azt javasoltad hogy engedje el a dolgot, és próbáljon teljes életet élni demotiváltan, életuntan, a legfőbb boldogságforrástól megfosztva reménytelenül. Ez teljes képtelenség

Amit javasolsz az kb. a srác életének teljes feladásának, a kudarc életébe való beépítésének felel meg. Gyalázatos elképzelése ez a megoldásnak

2021. dec. 8. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
100%

Szedjen fel egy pár kilót, legyen férfiasabb megjelenése.

Próbáljon ki egy szakállat, vagy borostát, vagy új hajat, szemüveget, elegánsabb ruhát és figyelje meg többen nézik-e meg az utcán vele.

Kapcsolat helyett gyűjtsön elutasításokat! Mert ahhoz új lányok kellenek, meg az, hogy kifejezze, hogy érdeklődik irántuk.

Nem baj, ha foglalt, el lehet hívni kávéra, kötetlenül. Kizárólag barátkozni, hogy szokja a lánytársaságot. Mert szerintem most ez sincs meg. Foglalt lányokkal is lehet flörtölni, megnevettetni őket.

Végére a lényeg: fiatalabb lányok! Még lazábbak, nyitottabbak, nemrég léptek ki a felnőtt önálló életbe, még nem veszik alapnak, hogy a férfiak sorban állnak előttük. Viszonylag kevés, de nem elhanyagoló számú lány szereti a hozzá képest idősebb pasikat, de azoknál helyből van egy plusz pontja.

Vagy ha az jobban tetszik neki, akkor kora harmincas nők, szintén más világ, mint azok a lányok, akikre valószínűleg most is hajtani szeretne, meg majdnem minden más pasi is.

2021. dec. 8. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
Ugyanebben a cipőben az én fiaim is. AZ apa meglépett egy csajjal és igazából sosem törődött velük,csak szóban alázta őket. Magukba fordult szomorú szemű fiatalok.Sajnos egyre többször isznak hasonszőrűekkel.
2021. dec. 16. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!