Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Hogyan segíthenék a fiamnak?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan segíthenék a fiamnak?

Figyelt kérdés

A fiam 30 éves jelenleg, évek óta nem volt barátnője, és már teljesen bele van betegedve. A 20-as éveiben (amikor még lényegesen

iobban érezte magát) volt pár kapcsolata, próbálkozott tényleg, de mindegyik rövid volt (a lent írtak miatt)


Rendkívül kevés önbizalma van, ami számomra érthetetlen, mert rendkívül okos, helyes, magas (185) fiú, felsőfokú angol

nyelvvizsgája is van

Annyira nem hisz magában, a saját belső értékeiben, hogy ő szerinte ő semmit se ér a nők szemében.

Szerinte a belső értékek semmit se érnek, hacsak nem brutálisan jóképü valaki;

hiába próbáltam meg többször neki elmagyarázni, hogy mennyire téved ebben.


Hiába kérdeztem már tőle többször, miért arra alapozza az önbecsülését, hogy éppen kapcsolatban van-e az ember, semmit nem tudott rá

mondani.


Mint mondtam, hihetetlenül bele van betegedve, egész az öngyilkossági szándékig, amit többször is említett már. Sajnos a férjem (tehát az édesapja)

1,5 éve öngyilkos lett, szóval a rossz mintát is látta. Neki öngyilkossági kísérlete még sose volt szerencsére, de ez egy folyamatosan

romló folyamat, ezért is féltem iszonyatosan.

Fizikailag is látszik rajta, 185 centire alig 70kg, az alvása is pocsék.


Jár dolgozni (tehát még arról sincs szó, hogy itthon ülve sajnálja magát), de azt mondta, ott is sokszorr ezen jár az esze,

hiába köti le a munka.


Amiről főleg panaszkodik, az az, hogy akárkit kinéz az új munkahelyén, ők mindig foglaltak, és ebből annyira elege van, hogy ha lát

egy neki tetsző lányt, már meg se kérdezi, hogy foglalt-e, mert úgyis az (és még arról sincs szó, hogy csak az ilyen túlsminkelt

cicababák tetszenek neki, az elmondása alapján jó ízlése van szerintem).

Azt mondta, semmi okot nem lát rá (a tapasztalat alapján), hogy valaha lesz egy lány, aki tetszik neki, és nem foglalt.


Pszichológushoz jár 5 éve, de azt mondta, soha semmit nem segített semmit.


Nem tudom, mivel segíthetnék rajta, nagyon-nagyon féltem. Ti mit tennétek a helyemben?



2021. dec. 6. 18:42
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

Másik pszichológus.

Barátok, bulizás.

Hobbi. Bármi lehet, videojáték, sport, kertészkedés, bármi.

2021. dec. 6. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
47%
Harmadik világ. Ott lehet csajozni még ma is.
2021. dec. 6. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

A harmadik jól mondja. Ha nincs elég jó hobbija, akkor csináljátok végig a kék túrát vagy kezdjetek el 5k-ra, 10k-ra majd fél maratonra edzeni. Gyűjtsetek össze pénzt és szabit egy hónapos Ázsiai körútra vagy biciklizzetek le Görögországba.


Próbálj meg olyan élményeket keresni, amik kimozdítják a hétköznapokból. Lehet ez egy új kurzus vagy egy kutyamenhelyen segítségnyújtás is. Az önkénteskedés amúgy sokaknak segít ilyen helyzetben, hogy azt látja, hogy nem csak ő szorul segítségre, hanem tud is segítséget adni.

2021. dec. 6. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
72%

Akár kamu, akár nem, de nem a melóhely a legideálisabb az ismerkedésre több okból is...

30 évesen rakja fel a Tindert normális, igényes képekkel és pár hónap alatt megoldódik a gond.

33F

2021. dec. 6. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

A 6-os válaszolónak igaza van abban, hogy a munkahely nem ideális az ismerkedésre. Inkább járjon társaságba, rendezvényekre, kirándulásokra - éljen egy kicsit.

Viszont a tindert nem ajánlom még igényes képekkel sem. Elég sok mocskon kell átverekednie ott az embernek magát, mire egyáltalán talál valakit, akivel egy kávét meginna. Közben meg kiég a hol laksz, milyen kapcsolatot keresel, mivel foglalkozol, van egy kutyád kérdések körforgása között.

2021. dec. 6. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

Azt hiszem, pontosan tudom, milyen a fiad lelkiállapota, mert bizonyos szempontból saját példából szólok.


A két legfőbb problémája, hogy i) nincs párkapcsolatban, miközben szeretne, és ii) nincs önbecsülése. Sajnos ezek egymást erősítő tényezők, és nagyon nehéz kikerülni belőlük.


A párkeresés valóban nehéz dolog: nehéz hozzánk illő társat találni, mert egyre kevesebb közösségnek vagyunk a részei, és azok sokszor szegregáltak is (pl. nálunk a munkahelyen jóformán csak férfiak vannak). A covid elmúlt két éve ezen sajnos tovább rontott, sokakat a munkahelyi közösséből a home office elszigeteltségébe kényszerített.


A krónikus önbizalomhiány pedig egy annyira mély lelki dolog, hogy nagyon nehéz észérvekkel segíteni rajta. Az érzelmek ilyenkor annyira erősek, hogy szinte képtelenség rajtuk változtatni. Sokszor hiába tudja az illető önmaga is, hogy a valóságban nincs úgy, egyszerűen úgy érzi, és számára ez az egyetlen létező valóság: az érzések, a keserű depresszió, a boldogtalanság állapota. (Remélem azért a fiad még nincs ezen a szinten.)


A nehézségek ellenére azonban mindkét dolog ellen dolgozni kell, mert máshogy nem várható változás.


A párkereséssel kapcsolatban nem tesz jót, ha rágörcsöl a dologra. Kicsit meg kell próbálnia jó értelemben véve ezt elengedni: nem siettetni, nem a múló időre koncentrálva azon görcsölni, hogy mikor talál már párt, hanem csak némileg sodródni. Mindeközben azonban nyitottnak lenni bármely lehetőségre, sőt bepróbálkozni mindenféle kötöttség, hamis illúzió nélkül annál, aki esetleg szembejön és szimpatikus. Vegye lazábbra ezt a dolgot. Sokan a munkahelyemen a 40-edik évükhöz közeledve egyedülállók - hozzájuk képest neki még szerencsés a helyzete. Ha állandóan ezen őrlődik, az csak ront a helyzeten.


Ezzel párhuzamosan azonban a lányokkal keresni kell a kötetlen, baráti kapcsolatot. Beszélgetni velük, megkérdezni hogy vannak, kedvesnek lenni hozzájuk, stb., mindenféle cél vagy elvárás nélkül: pusztán a baráti vagy kollegiális társaságukban lenni. Ez hozzájuk szocializálja őket, ill. a lányok baráti társaságában jó eséllyel szintén lányok vannak, akik között később jobban találhat neki tetsző társat.


Az internetes társkeresőket se vesse el, amennyiben neki ezek bejönnek. Nem kell félszegnek lenni, a cicababák mellett értelmes lányok is keresnek társat. Úgy is lehet az ismerkedést segíteni, hogy csak baráti kapcsolatokat keres lányokkal, és ezekből később akár ki is alakulhat valami, ha nem, akkor pedig nincs "kötelezettség", így ezek sokkal kevésbé feszélyező kapcsolatkialakítások.


Van-e hobbija, amivel lefoglalhatja magát? Amivel el tudja engedni az állandóan ezen görcsölést? Túrázás, edzőterem, futás, foci, akármi? Jár-e baráti társaságba? Barátokkal sörözni, beszélgetni, vagy bármely közösségbe? Mindez nagyon fontos, hogy ne állandóan az aktuális problémán járjon az agya.


Az önbecsülés kapcsán: mivel elégedetlen önmagán? Jár valamit edzeni? Kéne. Próbáljon arra koncentrálni, hogy olyan férfivá alakítsa magát, ami magának tetszik, és ne az a téveszme vezérelje, hogy egyes lányoknak úgyis biztos más férfikép tetszik. Próbálja kinevelni magában azt az egészséges önképet, hogy ő legyen elégedett önmagával, s ha az valakinek nem tetszik, akkor az le van sajnálva, az keressen valaki mást. Ne másért akarjon ilyenné vagy olyanná válni, hanem önmagáért, és ha ez rendben van, akkor majd azzal is minden rendben lesz, akinek majd ez fog tetszeni.


Fentebb azt írtam, hogy az önbecsüléssel kapcsolatos érzelmekre nagyon nehéz észérvekkel hatni, de ennek ellenére ezt azért csinálni kell, máskülönben az érzelmek túlságosan felerősödnek. Ezt benne is tudatosítani kell, és ő is gyakorolja ezt.


Keresni kell a humorra, a derűre vezető alkalmakat: vígjátékok, jó sorozatok, filmek, standup comedy-k, stb. Ez látszólag ne a témába vágó dolog, de sokat jelent, amikor a napok a fenti gondokon való töprengéssel telnek.


Próbáltam pár gyakorlati tanácsot adni, de tudom, hogy ez nem könnyű. Ha a negatív érzelmek túlságosan eluralkodnak, akkor bizony előfordulhat, hogy éveken át a puszta túlélés a cél, melyekben a fentihez hasonló gyakorlatok tudnak segíteni, míg az érzelmi elnyomottság majd csökken, s az élethelyzet jobbra fordul, egyenesbe kerül.


Sok sikert, kitartást és mielőbbi boldog párkapcsolatot kívánok a fiadnak! Isten áldjon benneteket!


F/39

2021. dec. 6. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

#4


Ha neadjisten olyan ronda, mint én, akkor tinderen sincs semmi esélye, sőt.

Én másfél évnyi tinderezés után jutottam el egyáltalán oda, hogy talizzak valakivel, de abból sem lett semmi.


21F

2021. dec. 7. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
50%

Na erre a kérdésre nagyon kíváncsi vagyok, mert én is nagyon hasonló srác vagyok mint az itteni nő fia

Ez az első figyeltetett kérdés aminél ezt bekapcsoltam

Nagyon kíváncsi lennék hogy a sok rosszindulatú nyomorék mégis mit tud mondani egy nőnek, aki férfi szempontból látja kétségbeejtőnek a helyzetet? Eddig jól látható hogy semmi komolyat sem.

Pont ugyanezt látom hogy nincsenek egyedülálló nők, nem lehet velük találkozni, mert nem léteznek. Ezen a tényen pedig egyetlen pszihológus sem tud segíteni.

A helyzetet teljesen reménytelennek látom (én speciel 28 évesen), teljesen kiég az ember ebben a helyzetben.

A kérdező fiának öngyilkossága nagyon valószínű végkimenetel, sajnos. Kíváncsian várom a sok nagyokos "tanácsát"

Ilyenkor bezzeg inkabb hozzá sem szólnak, mert ezzel a helyzettel nem tud mit kezdeni a sok incelgyűlölő. (Persze sem a kérdező fia, sem én nem vagyunk valódi incelek, de ez lényegtelen)

2021. dec. 7. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
36%

#8 Szerintem leírtuk. Ha nem lehet jakuzzid, akkor legjobb, ha megpróbálod értékelni, hogy van egy panellakásod, szerető családod és egészséges vagy és lehet, hogy egy-két éven belül kihoznak egy panellakásban is felfújható modellt.


A koncepció hasonló. Azt kell értékelni, amid van és nem belebetegedni abba, hogy nincs csajod. Talán szerencséd lesz és lesz főleg, ha önfejlesztesz, de amúgy meg foglald el magad olyan dolgokkal, amik örömet okoznak.


Ebben tud segíteni a pszichológus, vagy abban, hogyha amúgy lenne lehetőséged barátnőre csak nem ismered fel, akkor adjon tanácsot, hogy hogyan csináld.

2021. dec. 7. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

9#

Ennyi erővel árulhatnál kötelet is a srácnak, vagy bármelyik incelnek, hiszen egy olyan életforma elfogadását javaslod ami egyszerűen elfogadhatatlan.

Ja és a srác ugye jár pszihológushoz, így a szokásos pszihodoki reklám sem túl nyerő tipp.

Na eddig remek tanácsok születtek

Komolyan ha erre csak ennyit tudtok mondani, mindenhová bemásolom nektek ezt a kérdést, és nem hagyok itt nektek békét amíg nem foglalkoztok vele

2021. dec. 7. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!