Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Volt már olyan veletek (vagy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Volt már olyan veletek (vagy ismeretségi körben), hogy a családtagok, rokonok tették tönkre a párkapcsolatodat?

Figyelt kérdés

Mostanában olvastam, hogy egy jól induló párkapcsolatot tett tönkre egy férfi anyja. Érzelmileg zsarolta a fiát, hogy ne költözzön össze a választottjával, pedig rendes, normális volt a nő.

Az örökséggel és a folytonos betegségeivel zsarolta, ezért inkább a férfi szakított a barátnőjével.


-Tényleg ekkora befolyásoló tényező lehet egy családtag?

-Egy felnőtt embernek muszáj ennyire megfelelnie a családi elvárásoknak?

-Képes valaki az egész életét tönkretenni az anyja elvárásai, és a pénz miatt?

-Le lehet győzni ezeket a félelmeket, vagy akit lehet érzelmileg zsarolni az ilyen is marad?


Veletek történt már ilyen?



2021. nov. 28. 17:07
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Igen


Vannak mérgező szülők(főleg anyák)

Akik meg a 30-40 éves fiuk párjara is "féltekenyek", es azt mantrázzák a "gyerekuknek", hogy a nő csak lehúzza a férfit, meg stb



Az ilyen férfiak akiket mergező anya nevelt rendszerint az anyjukat választják felnőve. Azaz hazaviszik a fizut, az anya a minden nők felett állo no1, es hozzá hűen élik le az életüket és azt hiszik ez a boldogság, minden nő ellenség, aki az anyjával nem jön ki.



Itt is volt ilyen kerdező aki nem szakad le az anyjáról senkitől egy választ sem értett meg, hogy mi egy párkapcsolat. Es az nem anya+a felnőtt gyereke.


A szexre persze keresnek mást de amugy az anyjuk joforman a "feleségük"

2021. nov. 28. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
91%

Ha ilyesmi tönkre tud tenni egy kapcsolatot, akkor igaz is volt.


Többféle eshetőség van:


- tényleg xar és a családtag csak rávilágított


vagy


- a pár egyik tagja befolyásolható, és ahelyett, hogy lerendezné a zsaroló családtagot, inkább felül neki, az ilyen ember pedig nem alkalmas pár kapcsolatra


vagy


- olyan gyengék az érzelmek az egyik fél részéről, hogy nem éri meg a családtagokkal összeveszni

2021. nov. 28. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
*még a 30-40-es
2021. nov. 28. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
6%
Exemmel már szakítottunk de még együtt éltünk. Esküvőre kellett menni. Tudtam, hogy oda már nem fog jönni, azt nem hazudjuk be, hogy nem ér rá, se el nem jön csak úgy tettetésből, ezért annak hatására elköltöztem. Nagy hiba volt, örökké bánni fogom, azóta tönkrement az életem. Később jött a járvány és menthető lett volna a kapcsolatunk. Ha nincs az az esküvő, vagy korábban van vagy sokkal későb... a lehető legrosszabbkor volt. Ráadásul mehettem egyedül az esküvőre, ahol mindenki más párral volt.
2021. nov. 28. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

"Exemmel már szakítottunk de még együtt éltünk. Esküvőre kellett menni. Tudtam, hogy oda már nem fog jönni, azt nem hazudjuk be, hogy nem ér rá, se el nem jön csak úgy tettetésből, ezért annak hatására elköltöztem. Nagy hiba volt, örökké bánni fogom, azóta tönkrement az életem. Később jött a járvány és menthető lett volna a kapcsolatunk. Ha nincs az az esküvő, vagy korábban van vagy sokkal később... a lehető legrosszabbkor volt. Ráadásul mehettem egyedül az esküvőre, ahol mindenki más párral volt."


Ez kamu, de nagyon jó poén. :D

2021. nov. 28. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
37%
Nem kamu, azt még nem tettem hozzá, hogy rokon esküvője volt, ahová muszáj volt mennem. Amúgy nyilván a kapcsolat korábban véget ért, nem ők tehetnek róla, csak sok minden máshogy alakul, ha nem akkor van az esküvő, és nem kellett volna előállni a szakítással. De utólag már az is eszembe jutott, hogy inkább bárcsak fizettem volna az exemnek, hogy jöjjön velem, legyen ott, csak ne így alakult volna. Na, mindegy.
2021. nov. 28. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

#6 Ezt nem értem! Mire lett volna jó, ha fizetsz neki? Te írtad, hogy amúgy is vége volt a kapcsolatnak, nem a rokonok tehettek róla.

Vagy úgy érted, hogy mai napig együtt lennétek, ha akkor elmegy az esküvőre?

2021. nov. 28. 17:42
 8/10 anonim ***** válasza:
59%

Ha eljön az esküvőre, akkor nem költözök el. Amúgy nagyon sok balszerencse történt akkoriban, ha csak 1-2 hónap máshogy alakul, ott maradtam volna.

A kapcsolatnak részéről volt vége, ő szakított, és önmagában az, hogy szakítás után se költöztünk szét, azért csak azt jelenti, hogy jóban maradtunk. Hogy menthető lett volna, az nyilván nem derül ki sosem, de szerintem igen.

2021. nov. 28. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Volt.
2021. nov. 28. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
59%
Egy roma lánnyal jöttem össze, szüleim meg kiakadtak. Engem nem nagyon érdekelt amit mondtak, de a lányt nagyon zavarta, szóval nem is lett belőle hosszú kapcsolat.
2021. nov. 29. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!