Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mi lenne a helyes döntés?

Figyelt kérdés

Kicsit hosszú lesz, köszönöm, ha végigolvasod!

Nyár elején megismertem egy lányt, aki akkor jött ki a bántalmazó kapcsolatából, amiben talán meg is csalták. Nem volt jó az időzítésem, de én ezekről nem tudtam akkor. Telt az idő, randizgattunk, megtörtént az első csók, és le is feküdtünk. Többször is beszéltem vele a kapcsolatunkról, mert kicsit furcsán viselkedik. Mint aki nem mer közeledni felém, és tartja a két lépés távolságot, de azért hagy mindent. Én már nagyon szerelmes vagyok, és valamennyire beszéltem is neki az érzéseimről, de ő azt válaszolta, hogy ez részéről nem párkapcsolat, mert ő még nem érzi azt, amit én. Arra is célozgatott, hogy ez egy szexkapcsolat, ami érthetetlen, mert 4 hónap alatt 2x feküdtünk csak le.

Nem hinném, hogy közömbös vagyok számára, mert amikor ennek hallatán le akartam lépni, akkor nem hagyta. Még azután is küzdött azért, hogy ne szakadjon meg a kapcsolat, miután én már kimondtam, hogy vége. Nyilván visszahúzott magához, és folytattunk mindent. Most ismét válaszúthoz érkeztem, mert egyre jobban fáj, hogy együtt vagyunk, randizgatunk, szeretkezünk, mégsem vagyunk párkapcsolat, mert elvileg ő nem érez irántam úgy. Ennek ellenére mesélt már rólam a szüleinek, legjobb barátnőjének, stb. Egy szexkapcsolatot pedig nem tesz ki az ablakba az ember szerintem.

Ami még fontos a sztorihoz: hatalmas köztünk az anyagi szakadék. Sok kétely van bennem. Vajon a pénzem miatt van velem? Vagy pont ez zavarja őt? Az előző kapcsolata és önbizalomhiánya miatt nem bízik eléggé abban, hogy ő kell nekem? Vagy túlságosan odaadtam magam, és tudja, hogy mindig ott leszek neki?


Szerintetek mi lenne a jó lépés? Lépjek ki a kapcsolatból, vagy inkább csak próbáljam meg kicsit hanyagolni/kevésbé rámenős lenni?


2021. szept. 29. 12:10
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Aki eleve bántalmazók mellé szegődik annak a ffi a dominanciát jelenti.

Ergo egy becsicskult hősszetelmes akik azt hiszik őket megmenteni kell, őket nem fogja vonzani. Nekik a ffi jelentése nem a megmentő.

2021. szept. 29. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Ha bántalmazó kapcsolatból lépett ki, akkor érthető ez a távolságtartás. Ha később oldódik, akkor sínen vagytok, ha nem, akkor jobb, ha hagyod őt.


Egyébként a szexkapcsolat simán átformálódhat később "rendes" párkapcsolattá (egyik ilyen kapcsolatom így kezdődött). Még bizalmatlan a lány, légy vele türelmes. Ne legyél neki egy újabb csalódás.


Másrészt az anyagi dolog jogos lehet, hagyj neki időt, hogy ez kiderüljön. Nem biztos, hogy a pénzed miatt van veled. Ezt neked kell látnod.


F

2021. szept. 29. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Szerintem senki nem szegődik direkt bántalmazók mellé, hacsak nincs valami személyiségbeli problémája. Amennyire ismerem a helyzetet, ez közben alakult ki.


"Ha később oldódik, akkor sínen vagytok"

Mi számít későbbnek? 4 hónapja ismerkedtünk meg.. attól félek, hogy ha eddig nem alakultak ki érzései felém, akkor már nem is fognak.

2021. szept. 29. 12:17
 4/8 anonim ***** válasza:

3# Akkor fogadd el, hogy ez egy szexkapcsolat. Erre mondják még azt, hogy "összegabalyodtak".


Vagy egy "se veled- se nélküled"-típisú párkapcsolat, ami szerintem szar.


Ahogy érzed. Ha nagyon off a dolog, és te többet akarsz a kapcsolattól, akkor gondold meg, akarod e folytatni

2021. szept. 29. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

4 hónap az semmi,ne haragudj.

4 hónap néha még egy sima szakítás után sem lenne elég, főleg nem egy bántalmazó kapcsolatból kilépve és egyből megismerve téged.

Terápiára jár vagy bármi segítséget kér a feldolgozáshoz?

Tőled függ az a része, hogy mennyire vagy türelmes.

Amúgy miért szeretnél egy párkapcsolat címkét erre ennyire, miközben közeledik feléd, együtt van veled, mesél rólad stb

Ez nem elég?

Vagy türelmes leszel vele vagy kilépsz,de semmiképpen ne játssz vele játszmákat.

2021. szept. 29. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Igen, jár.

Nem a címke kell, hanem az, hogy kicsit is érezzem, hogy fontos vagyok neki. Egy ölelés, karoljon át, bújjon ő is hozzám, kezelje normálisan azt, ha romantikusabb irányba próbálom elvinni a dolgokat.

2021. szept. 29. 14:50
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Rengetegen vannak igy, koborolnak az eletben a legkisebb cel nelkul. O sem tudja, hogy ki o, mit akar, hova tart stb. Van mostt mellette valaki, aki ha nem lenne, akkor meg a magany is raszakadna. Ezert ragaszkodik hozzad. De lelkileg le van gyalulva es igen hosszu ut elott all, mire megint egy parkapcsolatra alkalmas ember lesz belole. Ha egyaltalan eleri azt az allapotot valamikor. Megtortent, kiderult, mar te is tudod, hogy lepned kene, mert ennek nincs jovoje. Sokan ragadnak bele egy a langyos es a semmilyen kozotti kapcsolatba. Ha elfogadsz tanacsot, akkor tedd magasabbra a lecet, ne kezdj ki olyannal, aki barmilyen okbol alkalmatlan.
2021. szept. 29. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Igen, bántalmazó kapcsolatból jött ki, csak azt elfelejtette mondani, hogy ő a bántalmazó.
2021. szept. 29. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!