Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.
Mi a fontosabb a nőknek, hogy férfi szerepeket is betölthessenek, vagy hogy találjanak olyan férfit,akire fel tudnak nézni?
Mert a kettő együtt nehezen fog működni.
A fejlett világban a nők kivívták, hogy férfi szerepeket is betölthessenek ,ami olyan 'jól' sikerült, hogy egy egész generáció kitermelődött és felnőtt már, ahol lényegében már többségben vannak a férfias nők, mint a férfias férfiak.
A kérdés csak az, hogy vajon hogy birkóznak meg a nők azokkal az ösztönökkel, amik azt súgják, hogy olyat férfit válasszanak, akire fel tudnak nézni.
Mert az eredményt már most lehet látni, a mai 30-as generáció töketlen férfiak ezreiből áll, akik pánpéter szindrómában szenvednek és nem akarnak felnőni, felelősséget vállalni, míg a 30-as nők meg átvették a férfi szerepeket és hát ebben a perverz leosztásban nem csoda, ha nagyon sokan nem találnak párt maguknak. Mert lehet hogy vannak még férfias férfiak meg nőies nők, de egyre kevesebben. Azt pedig mondanom sem kell, hogy a gyerekes férfiak és a férfias nők nem igazán találják meg a közös hangot, vagy ha netán mégis ,abból hosszútávon nem sok jó fog kisülni.
Nem látom, hogy ennek a kettőnek hol kell ellentétben állnia. Végezhet egy nő hagyományosan férfias munkát, de lehet munkán kívül igazán finom és nőies. Egyébként meglehetősen kevés nő végez "férfimunkát", így nem látom ezt gondnak. Valamilyen munkát meg nyilván kell, ha neked már az informatikus, közgazdász, tanár is férfias, azzal nem tud sajnos mit kezdeni a mai világ, ahol 1 fizetés nem elég egy család fenntartására.
Meg egyébként, attól hogy férfias szerepet tölt be a nő, a párja is betölthet ilyet, akkor rögtön megvan a felnézés is...:)
#1: "Végezhet egy nő hagyományosan férfias munkát, de lehet munkán kívül igazán finom és nőies."
Persze, Kivégzőtisztek között is annyi kedves, empatikus, megértő ember van.
"Egyébként meglehetősen kevés nő végez "férfimunkát", így nem látom ezt gondnak."
Szerepekről volt szó, nem munkáról. Egy modellcsaj is elférfiasodik (viselkedésben), ha egy hónapban többet keres, mint a párja egy egész évben.
"Meg egyébként, attól hogy férfias szerepet tölt be a nő, a párja is betölthet ilyet, akkor rögtön megvan a felnézés is...:)"
Rivalizálásnak hívják, amire te gondolsz. És a kérdező arra a problémára mutatott rá, hogy míg egy férfi számára ÖSZTÖNBŐL jön, hogy ha van neki, akkor AD a nőnek, ellátja erőforrásokkal, addig egy nő egyetlen esetben egy egy hímneműnek. Ha az alárendeltjeként tekint rá. Ez lehet gyerek vagy alkalmazott, de sajnos a világban a pénz beszél.
"Ha ezt a férfiak úgy értelmezik, hogy most már nem kell férfiként viselkedniük, az az ő bajuk. "
Nem csak az ő bajuk, ez a nőknek ugyanúgy baja lesz hosszútávon, ha férfias párt akarnak találni. Persze mindenki áltathatja magát azzal, hogy pont neki majd jut férfias férfi, de matematikailag ez képtelenség.
#6
Nem tudom, csak mert a férfiaknak is van joguk szavazni, attól még ez semmilyen hatással nincs a nőiességemre. Szóval csak mert valaki férfi létére egy punci és nem férfias, annak semmi köze ahhoz, hogy a nők is bejárhatnak dolgozni meg leadhatják a szavazatukat. Régen is voltak férfiatlan férfiak.
#5
De mi az oka, hogy ugyanolyan hátterű családokban is a nők valahogy sokkal magabiztosabbak, sokkal többre viszik?
Mert ezt látom mindenhol.
Lehet, hogy a pszichológiában keresendő a válasz, ugyanis az ilyen férfias karrierépítés terepen a nőknek nincs vesztenivalója, mert ha netán elbuknának, akkor mondhatják,hogy hát nekik amúgy se ez a szerepük, így társadalmi nyomás nélkül tudnak jól teljesíteni.
Míg a férfiaknak csak vesztenivalója van, mert rájuk nyomás nehezedik,hogy nekik 'kell' karriert építeni,közben ott vannak a nők, akik tét nélkül lehagyják őket, és ezáltal még frusztráltabbak lesznek.
Mert általában minden jobban megy, ha nem érzi az egyén azt, hogy elvárják tőle, hanem szabad akaratából csinálja. ÉS valóban a nők szabad akaratukból vesznek át férfi szerepeket, és azért tudnak benne sok esetben jobban teljesíteni, mert nincs rajtuk semmilyen nyomás.
Persze az már más kérdés, hogy mik lesznek ennek a hosszútávú társadalmi hatásai.
#7
Nem szavazati jogokról van szó, hanem a társadalomban betöltött szerepekről.
Lehet, hogy régen is voltak férfiatlan férfiak, de biztos, hogy nem ennyi és ilyen mértékben.
Érdekes, hogy a női szerepek leértékelődtek a társadalom szemében, a férfi szerepek pedig felértékelődtek, pedig mindkettőre szükség van ahhoz, hogy dinamikusan tudjon működni. A társadalom hosszútávú feladata az lenne, hogy újraértékelje a női szerepeket, hogy a nők ne érezzék kevésnek magukat, ha mondjuk nem építenek ugyanolyan karriert mint a férfiak, mert lényegében ebből következik mindaz ami mára kialakult.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!