Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért baj az, ha valaki felvág a pénzével ismerkedés során?

Figyelt kérdés

Kicsit clickbait a cím, kifejtem.

Szerintem a társkeresés egy önző dolog, legalábbis az elején. Arról szól az egész, hogy mit tud nyújtani neked a másik fél, milyen életed lehet mellette. Ennek nagyon sok oldala van, mindenkinek más az értékrendje szerint. Lehet én vagyok maradi gondolkodású, de én úgy látom, hogy ha egy férfi önerőből felépített egy olyan egzisztenciát, amivel jó életet tud biztosítani a párjának és később a családnak, az igenis egy érték. Értem én, hogy egyenlőség van, de a biológia akkor is közbeszól, és még mindig a férfi dolga a család megfelelő eltartása. Ha egy férfi azt sugallja, hogy anyagi biztonságot tud nyújtani egy nőnek, az mitől különb az egyéb értékektől? Miért mondják az ilyen férfira azt, hogy máshogy nem tud nőt szerezni, és miért van golddigerként megbélyegezve egy olyan nő, aki számára fontos az anyagi jólét?

Ez igazából csak egy gondolat, ne essünk egymásnak emiatt, örülnék egy értelmes vitának. Ki hogy látja?


25/f


2021. júl. 19. 22:06
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Én barátom úgy szedett fel, hogy azt sem tudtuk mit dolgozik a másik. Szerintem felszínes ilyeneket mondogatni, kérdezgetni. Nálam nem számít a pénz, inkább, hogy mennyire tudunk kommunikálni,mennyire élet unt.
2021. júl. 19. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
96%

A külső az elsődleges és nem a pénz, nem èrdemes vele jampizni

A nők manapsàg egyedül is boldogulnak.

2021. júl. 19. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Ez szép lenne, ha az emberek monogámok lennének, olyan értelemben, hogy "mate for life", tehát egy párod van egész életedben. Nincs az, hogy megtetszik a fiatalabb, és akkor a háztartásbeli asszonyka mehet évtizedes kieséssel vissza dolgozni, hanem akkor ha eltartod, akkor addig, amíg él.


Persze ilyen nincs, tehát az egésznek nincs értelme. Plusz nem mindenki akar szaporodni.

2021. júl. 19. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem ez a baj. A visszataszító az, amikor nincs semmi gyéb értékes tulajdonságúk és pénzzel akarnak nőt venni. Nyilván sikerük is lesz bizonyos nőnkél, majd elkönyvelik, hogy minden nő qrva. A másik visszataszító dolog, amikor a többet kereső fél (nő/férfi) visszaél a helyzetével és uralkoni akar a párján.


Mondjuk én magam is igen jól keresek, de nyilván nem hátrány, ha férfi is. Önmagában viszont kevés.

2021. júl. 19. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Máskor meg leszóljátok az anyagias nőket.

Szerintem is az a baj, hogy úgy fest, mintha meg akarnád venni kilóra azt a nőt. Nekem is van saját keresetem, nem olyan férfit keresek, aki eltart, hanem aki a társam lesz. Persze képmutatás lenne azt mondani, hogy nem számít a pénz, hiszen amikor lesznek gyerekeink, akkor évekig kiesik a nő a munkaerőpiacról és azért nem mindegy, hogy ez idő alatt a férfi milyen életet tud biztosítani a családnak. De ha első randin a férfi azzal dicsekszik, hogy mennyit keres, meg milyen autója van, számomra nem lesz második randi, az biztos.

Egyébként meg hiába is gazdag a pasi, az nem jelenti azt, hogy azonnal meg is osztja a párjával, inkább úgy néz ki, hogy a pénzes pasik azt hiszik bárkit megkaphatnak. Aztán lehet, hogy eszébe sincs hosszú távon gondolkodni, vagy ha mégis, akkor jön a házassági szerződés. Egy normális férfi inkább azt szeretné, hogy a belső tulajdonságai miatt szeresse meg egy nő, és nem azért, mert gazdag. És ha csődbe megy a vállalkozása? Akkor már nem is lesz értékes ember?

2021. júl. 19. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Nem baj, ha neked nem baj. Felőlem mindenki úgy ismerkedik ahogy akar.

Vannak lányok, akik kifejezetten így keresnek párt, mint te, a lényeg, hogy megtaláljátok egymást. Ha nektek így jó, akkor legyetek boldogok. Azzal meg ne törődjetek, hogy mások mit gondolnak. Ebben az országban a többség az lehurrog mindenkit, aki nem úgy él, mint ő, de ezzel felesleges foglalkozni. Bár én nem ilyen szempontok alapján keresek párt, de egyáltalán nem ítélem el, ha valaki igen.

2021. júl. 19. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Gyenge marketing
2021. júl. 20. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Elsődleges a külső. Ha az jó akkor megnézzük hogy àll anyagilag!


Ha szarul nézz ki akkor felőlem lehet milliomos..

2021. júl. 20. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Engem frusztrál, ha a másik túl sokat tud nyújtani, szerintem sokan vagyunk így. Aztán felmerül bennem, hogyha ilyen üzleti alapon közelít, akkor tőlem is elvár, és megütöm e a szintet, akarok e virítani én is egyből..


Nekem egyszerűen ez nem szimpatikus, továbbá már ott bukik, hogy felvág.. A legtöbben nem akarnak nagyzolókkal járni.

2021. júl. 20. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Nyilván mindenkinek mások az igényei és nincs azzal baj, ha valakinek elvárása, hogy a másik SZÁMÁRA megfelelő anyagi színvonalon éljen és ezt biztosítsa esetleg egy párkapcsolatban, később a házasság vagy gyereknevelés terén.

A problémák azzal vannak ha valakinek nyilvánvalóan nincs más olyan tulajdonága, amivel érvényesülni tudna vagy akarna a párkeresés során. Ez általában a férfi oldal.

A női oldalon meg amikor valaki abszolút csak az anyagi javakra hajt, "aranyásó" lesz (igazából k**va, csak ez nem olyan szép megfogalmazás).

Aztán az is elég visszás tud lenni, ha a nőnek kizárólag azért van szüksége a férfira, mert mondjuk már gyereket akar, "kapuzárási pánikban" él és nem akarja a véletlenre bízni a dolgot. Állítom sokan csinálják még azt is, hogy cak azért hozzámennek egy gazdagabb(nak tűnő) fazonhoz, gyereket csinálnak, hogy később váláskor a gyerektartásból majd valahogy eléldegéljenek.

Egy szó, mint száz, fontosak az anyagiak, nincs ezzel probléma, ha valaki akár ezt fel is veti ismerkedés során, de egy bizonyos szinten túl nem érdemes szerintem ezzel foglalkozni.

Engem pl. nem érdekelnek az anyagi dolgok különösebben. Nem szórom a pénzt, nincsen igényem mindenféle fölösleges kacatra, ahogy "luxus" dolgokra sem. Nyilván olyan nőt keresek aki hasonlóan gondolkodik, mint én. Fölösleges baromságokra akkor sem költenék ,ha dollármilliárdos lennék.

2021. júl. 20. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!