Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Mit tegyek? Erőltessem vagy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit tegyek? Erőltessem vagy hagyjam, hogy múljon az érzés?

Figyelt kérdés

Lassan több, mint fél éve, hogy megismertem valakit, de a kezdeti ismerkedős fázis után nem akart tovább menni, én viszont nagyon megkedveltem. Mint megtudtam később, talált mást. Egyszerű ismerkedős sztori lenne, viszont tudni kell rólam, hogy nekem nagyon ritkán kelti fel igazán valaki a figyelmem. Ezek előtt kb. 4-5 évig voltam hasonló szituációban, nem jött össze a párkapcsolat, próbáltam ismerkedni, de semmi komoly. Utána jött Ő, végre azt éreztem, hogy más is tud az előző helyébe lépni, kinyíltam felé, majd ugyanott vagyok. Nem tudom, hogyan felejthetném el, mi más megoldás van, mint hogy várok évekig hátha valaki a helyére tud lépni?

A korábbi tapasztalatok alapján most tényleg tudatosan próbáltam figyelni arra, hogy ne ragadjak benne. Nem keresem, nem beszélünk, intenzívebben ismerkedtem, de minden randi kudarcba fullad. Vagy érzik rajtam, hogy nem vagyok nyitott vagy ha mégis tovább próbálkoznak, pár alkalom után én vesztem el az érdeklődést és kezd stresszelni a helyzet.

Úgy érzem képtelen vagyok nyitni. Mit tudtok tanácsolni, hogyan lépjek hamarabb túl, hogyan engedjem el? Erőltessem tovább az ismerkedést? Félek kiégek benne, sose ment a felszínes ismerkedés és a visszajelzések is azt mutatják, megérzik hogy mi a gond.

Nem éreztem sose, hogy párkapcsolatra vágynék, így általánosan, mindig az adott személy váltotta ki belőlem ezt az érzést. Most is csak arra tudok gondolni, hogy vele csináltam, éltem volna át legszívesebben mindent, ami egy kapcsolattal jár. Szeretném ezeket az érzéseket, gondolatokat elfelejteni, de tanácstalan vagyok.

Az időn és az erőltetett ismerkedésen kívül van más megoldás felejtésre? Mint mondtam, nem szeretnék megint éveket várni, de az ismerkedés is csak kudarcélmény.



2021. jún. 15. 13:00
 1/8 anonim ***** válasza:
20%
Kitaláljuk: 14F...
2021. jún. 15. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
75%

Miért nem keresed fel azt a személyt akit nem tudsz elfelejteni? Mi akadályozta, akadályozza hogy együtt legyetek?


Mindig mindennek oka és célja van. Annak is, hogy még mindig nem tudtad elfelejteni őt. Lehet egy tisztázó beszélgetés jót tenne mindkettőtöknek és könnyebb lenne az után vagy a továbblépés vagy akár egy esetleges boldog kimenetel. Sok esetben az öszinte kommunikáció többet ér, mint egy tesze tosza félek megnyílni felé gondolat és tett.

2021. jún. 15. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
71%

Össze vissza beszélsz.


Előbb azt mondod, hogy jelenleg erőlteted az ismerkedést, majd hogy nem szeretnél párkapcsolatot, végül pedig azt, hogy csak azért ismerkedsz, hogy búfelejtőnek használd az újabb partnereidet.


Azt csinálsz amit csak akarsz, de a nyafogásodat hallgatni kész időpocséklás.

2021. jún. 15. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

#2 Mert boldog párkapcsolatban él :)

Volt tisztázó beszélgetés is, szerencsére jól működött a kommunikáció, így mikor úgy döntött, nem akarja velem folytatni, sárdobálás nélkül megbeszéltük. Ésszel felfogom, hogy nem én voltam a jelenlegi élethelyzetében a megfelelő, sőt, valahol örülök is, hogy a jelenlegi párjával mégis megtalálta a megoldást és jól érzik magukat. De a szívemre, érzéseimre nem tudok ilyen tudatosan hatással lenni.

2021. jún. 15. 13:23
 5/8 A kérdező kommentje:
3# akkor nem érted, amit írtam. Igen, erőltettem az ismerkedést, hátha felgyorsítom azt az időt, mialatt jön valaki, aki hasonlóképp felkelti az érdeklődésem. Nem mondtam, hogy nem szeretnék párkapcsolatot, de nem a párkapcsolat miatt keresek valakit, hanem majd ha jön valaki, általa felmerül bennem ez az igény. Az újabb partnereim pedig nem búfelejtők, nem lennék itt, ha azok lennének, pont hogy nem tudok felszínes ismeretségbe belemenni.
2021. jún. 15. 13:28
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem vagyok pszichológus, biztos van erre valami szakszó, de a lényeg, hogy túlságosan kötődsz úgy, hogy valójában még semmi alapja sincs a kötődésnek. Így nagyon nehéz ismerkedni, mert olyan érzelmi befektetésekkel játszol, ami szükségszerűen földhöz csap, ha valaki elutasít. Pedig aztán az elutasítás része a párkeresésnek. Nekem is volt, hogy nagyon szimpatikus volt a nő, de ő mást keresett, elköszöntünk. Kb. 2 hétig rosszul esett, utána viszont nem pörögtem a dolgon tovább.


Itt tudnád megfogni a problémát.

2021. jún. 15. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Egy időre hagyd a keresgélést. Az idő megold sok problémát. Sportolj, pl fuss el sem hinnéd mit képes kifutni magából az ember. Aztán gondolj arra, hogy ezt csak a tudatalattid akarja nem az agyad. Önfejlesztéssel képes vagy hatni rá. Hiszen ez is a te emlékeidből táplálkozik, csak régebbiekből. Az igazi szükséglet az kevés dolog. Ez idő de megtanulható. A csajozást hagyd nem vagy jó benne. Vedd meg pénzért. Hidd el olcsóbban jössz ki.
2021. jún. 16. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
lehetnénk szeretők mondjuk. 15f
2021. jún. 18. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!