Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Ez az új nonverbális kommuniká...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ez az új nonverbális kommunikáció az online térben?

Figyelt kérdés

Senkinek nem kell bemutatni azt, hogy ha kinyitod valakinek a üzenetét (majdnem bármilyen platformon), akkor a küldő értesül arról, hogy ezt elolvastad. Az sem egy nagy titok, hogy anélkül is el lehet olvasni a levelet, hogy kinyitnád, mert jön róla értesítés.

Ha valaki elolvassa az üzimet egyből, de nem válaszol, az nekem olyan, mintha direkt akarná azt éreztetni velem, hogy nem vagyok elég fontos a válaszhoz. Mit gondoltok erről?


2021. jún. 8. 13:09
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
Biztos fel óránként zaklatott és már tele a tőke
2021. jún. 8. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
A kérdezőnek jelzem, hogy vannak úgynevezett chatfejek, amik automatikusan felbukkanak, ha valaki ír. Tehát nem kell külön erőfeszítést tennie, hogy kinyissa a messengerét. Csak egy gombnyomás, ami ráadásul akár véletlen is lehet. Velem is előfordult már, hogy mást csináltam a telefonon, és véletlen rányomtam. De akkor épp más dolgom volt, úgyhogy csak később válaszoltam. Egyébként, nekem is van egy olyan barátnőm, aki ritkábban válaszol, ha meg is nézi. Nekem is, fiúknak is. Nem kötelessége senkinek, akkor írjon, ha kedve van. Viszont ha téged ez zavar, akkor hagyd ott azt a lányt. Szerintem vannak bőven olyanok, akik 0-24-es emberkék, ők például rögtön válaszolnak. :D Mások lehetnek az igények, és ennyi. Tudod, megszok, vagy megszöksz.
2021. jún. 8. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
Szerintem ez nagyon személyfüggő, nekem van egy lánybarátom aki elolvassa amit írok neki de többször elég sokáig nem válaszol, van hogy órái vannak tanul stb és sokszor átírja amit akar mondani mert szorongó ezért én azt hogy látta az üzenetem és nem válaszolt még nem úgy veszem hogy direkt ignorálna.
2021. jún. 9. 04:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 BeefEater ***** válasza:
Akkor is előfordulhat, ha úgy állsz fel a géptől, hogy a chat marad előtérben. Akkor sok helyen amint megérkezik az üzenet olvasottra állítja függetlenül attól, hogy tényleg láttad-e.
2021. jún. 9. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
Hmm. Hát igen. Erre konkrét választ nem tudok adni sajna csak tapasztalataimat megírni. Azt tudom mondani, hogy ismerőseim közt is van 1-2 ember, aki (baráti kapcsolat) van hogy napokig vagy egy hétig akár nem ír vissza minden ok nélkül (bár egyik esetben megtudtam, mentális oka van ennek). Viszont. A férfiak is ugyanúgy csinálják ezt ismerkedéskor (tapasztalat sajna), mint a nők. Az ilyen beszélgetések után általában nem fáj a szívem-bár volt hogy napokig agyaltam, hogy mit rontottam vajon el... Aztán belegondoltam, mit fejleszthetnék magamon, mire figyeljek jobban stb. Na mindegy ez már off. Amit én szoktam, hogy ha látom az értesítést, általában úgy válaszolok (chat), mintha a való életben beszélnék (tehát nem leveleket fogalmazok meg, hanem inkább úgy néz ki a beszélgetés, mint amikor pl a könyvekben beszélgetős jelenet van, tehát a való életbeli szóhasználat, megfogalmazás, nem agyalom túl többnyire). Nade. Vannak üzenetek, amikre egyszerűen nem tudok mit reagálni, ezeken gondolkodnom kell. Van még az az eset is, hogy bekapcsolva marad a gépem, de nem vagyok ott, vagy online vagyok, de a telefonomat letettem mert mást csinálok (takarítás, olvasás, tanulás, akármi). Van olyan is, hogy biza elfogy a mobilnetem, és utazok valahova, induláskor kutyafuttában megnéztem az üzenetet, de sietnem kellett és nem volt netem válaszolni. Mostanában pedig 2 platform is azt játssza a telefonomon, hogy összevissza jeleníti meg az üzeneteket. Tehát ha nem rendszeres az hogy nem ír vissza valaki, én nem vonnék le messzemenő következtetéseket és nem könyvelném el annak, hogy bunkó, meg ilyenek. Persze van aki folyton ezt csinálja, nála rá szoktam kérdezni, hogy miért, és ha nincs nyomós oka (pl. nagyon rosszul van napok óta), akkor ássa el magát nálam az illető..
2021. jún. 9. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
#15 (21:42) vagyok, az lemaradt, hogy nekem is pl vannak nagyon rossz napjaim, amikor jobb, ha nem beszélek senkivel (bár ezt szoktam írni, hogy rossz napom van és most nem bírok beszélni senkivel). Meg van amikor pl vezet az ember, online gps, és automatikusan beugrik a chat fej, ilyesmik, akkor sem tud reagálni az ember, mert mondjuk vezet. Vagy szimplán utazáskor nincs mindenhol térerő (nyugati országrész, dombos vidékeken nagyon gyakori pl).
2021. jún. 9. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!