Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » A társkeresés egy nagyon önző...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A társkeresés egy nagyon önző dolog?

Figyelt kérdés
Azért keresünk társat hogy NEKÜNK legyen jó, legyen szex nekem jó pasi csajom legyen, egzisztenciálisan jobb legyen nekem stb stb...
2021. jún. 6. 16:37
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
81%
Csak ha a másik kényszerből van veled, illetve ha neked csupán egy használati eszköz és szórakozási kikapcsolódás.
2021. jún. 6. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
70%

Ez már egy ősi kérdés. Az van, hogy mindenki egyedül él. Az összes ember, az összes környezet, termékek csak azért vannak, hogy a saját magunknak jót/rosszat teremtsünk vele. A párkapcsolat is jó példa erre, csak ott akkor vagyunk szerencsések, ha találunk egy olyan személyt, akiben külsőleg gyönyörködhetünk, belsőleg meg viszonozza azt a fajta önzőséget, amit szerelemnek hívunk. A szimpla kapcsolatok is az önzőségről szólnak, nem vagyunk egyedül, feleződnek a költségek, van ingyen szex stb.


Gyakorlatilag egy átlag ember élete kizárólag csak önmagáról szól, persze ezt különböző filozófiákkal árnyaltabbá tesszük.

2021. jún. 6. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 Dr.med.habil. Genya ***** válasza:
96%

Ennyi erővel az evés is önző, meg a levegővétel.

Ma valami butafront van, vagy mi?

2021. jún. 6. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
80%
Attól függ, ha csak az a fontos hogy neked jó legyen, és nem érdekel a párodnak jó, akkor elég önző dolog. Én a kiegyensúlyozott párkapcsolatot szeretem, fontos, hogy jól érezzem magam, de legalább annyira fontos, hogy a párom is.
2021. jún. 6. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
84%

Ebből a szempontból baromira nem.

Ha azt hinnéd hogy önzőség azt nézni, hogy neked mi felel meg párkapcsolatok terén, az kb olyan, mintha amiatt lenne lelkifurdalásod, hogy a saját lakásodban a falak színe nem tetszik a vendégeknek.

Ki is fizetett a lakásért és a festékért, és ki él abban a lakásban? Te, vagy a vendégek? Nyilván te, szóval a te ízlésed számít, nem másoké.

És párkapcsolatok terén sincs ez másképp. A saját életed minőségéről saját magadnak kell gondoskodnod, hiszen a saját boldogságod múlik rajta. Arról meg nem is beszélve, hogy azzal SENKINEK sem kedvezel, ha olyannal jössz össze, akivel nem akarsz.

De komolyan; inkább egész életemben egyedül leszek, mint hogy egy olyan társam legyen, aki azon az alapon van velem, hogy "jaj szegényke megérdemli, hogy legyen valakije :("

A-a, ettől megölne a szégyen.


De amúgy önző dolog is tud lenni a társkeresés, csak nem ebből a szempontból.

Ha elvárod, hogy a másik adja fel a saját vágyit, és jöjjön össze veled ha akar, ha nem, az önzés. Ha hazudsz a másiknak, és kihasználod, az is önzés.

2021. jún. 6. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
39%

4. Azért vagy érte oda, hogy ő is odáig legyen érted. Azaz el ne veszítsd az érzést. Nagy költőink, filozófusaink is megírták már erre a választ. Ha elveszítesz valakit, akkor se ő miatta bánkódsz, hanem magad miatt.


Egyébként nincs ebben semmi ördögi, az egész természet így van megalkotva. Ha valaki a saját életét feláldozza másokért, az meg már egy másik témakör. A szerelem sem más, mint egy kémiai vihar, aminek az a célja, hogy a DNS-ed tovább legyen örökítve.

2021. jún. 6. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Ha mindketten egyformák az pont jo.
2021. jún. 6. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
41%

Nem, én azért keresek párt, hogy valakit kiegészítsek, aki engem is kiegészít. Közös jövőn dolgozzunk, egymást boldogítsuk.

Önző célból szexkapcsolatok jönnek létre, az más kategória.

2021. jún. 6. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 FoxtrotLidérc ***** válasza:
74%
Neeeeeeem, kérdező. Itt súlyos fogalomzavarok lesznek. Ha csak az egyik félnek jó, az bizony nem párkapcsolat.
2021. jún. 6. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
78%

Elég buta gondolataid vannak kérdező.

Az miért lenne önzés, ha az ember jót akar magának.

Ha fázok és felveszek egy kabátot, akkor az arról szól, hogy NEKEM jó legyen,hogy ÉN meg ne fázzak, csupa önző dolog... Ugye érzed mekkora butaság ez?

A társkeresés meg különösen nem ilyen, hiszen az ember szeretni akar, boldoggá tenni a másikat.

2021. jún. 6. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!