Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Csak engem zavar, ha nem tud...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Csak engem zavar, ha nem tud normálisan írni a másik fél?

Figyelt kérdés

10-ből 9 lány nem használ nagybetűket, vesszőt, ékezetet. Tele van minden mondata rövidítéssel, és néha még a helyesírás is gondot okoz. Ezek csak engem zavarnak?


(Ez nem a lányok ellen irányul, csak főként ismerkedésnél jöttek ezek elő)


2021. ápr. 26. 23:00
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
65%
Kedves, diplomás tanárnő barátnőm hónapok óta képtelen kikapcsolni a telefonján a prediktív módot. Emiatt a telefonja folyamatosan javítja, módosítja a szavakat, így oltári nagy marhaságokat szokott írni, egyszerűen értelmetlen zagyvaságokat. Többször kértem, de le se szarja. Na ez is zavaró tud lenni.
2021. ápr. 27. 06:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
4%
Én eleinte figyelek a vesszőkre, ékezetekre, de csak az ismerkedés elején. Helytelenül nem írok (szerintem). Idővel viszont sem az ékezetekre, sem a vesszőkre nincs energiám figyelni, hiszen ez csak chat, aminek az a lényege, hogy gyors és praktikus.
2021. ápr. 27. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
100%
Az ékezetek, nagybetűk hiánya nem feltétlen zavaró. Ellenben a megfelelő központozás hiánya, az értelmezhetetlen mondatok, alapvető szavaink helytelen leírása pl.: milyen-mien/mijen borzalmasan szúrja a szememet és igénytelenséget, ostobaságot sugároz. Tudtommal ugyanis ezeket már általános 5-6 osztályban elkezdjük tanulni és egy érettségivel már nem okozhatna gondot helyesen használni az anyanyelvünket.
2021. ápr. 27. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim válasza:
Engem is eléggé tud zavarni. Néha már az első üzenet után láttam, hogy nagyon nem tud helyesen írni, ezért vissza se írtam neki.
2021. ápr. 27. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
19%

Ne zavarjon, tökéletes szűrő! Egy felszínes, önző és műanyag világban kellenek a rosták. Ez a szimultán 45 emberrel kommunikálok 0-24-ben duma is tökéletes erre. Ja, te ilyen vagy? Akkor szia! Az én világom egy tudatos érték központú, a jelenlegi eszetlen rohanás és információ szemét áradattól mentes. Mivel senkit sem szeretnék megváltoztatni, én szépen kikerülöm azokat, akik semmit sem tudnának az életemhez hozzá tenni. Bizonyára rájuk is van kereslet a hasonszőrű társaik körében. Nálam a minőség a mennyiség felett, pedig férfi vagyok, és amióta tudatosan figyelek az életemre, azóta hihetetlenül megváltozott jó irányba.


Fontos lecke, hogy ne társítsatok érzelmeket az idegenekhez, konkrétan pl. hogy hogy ír valaki. Lapozni kell.

2021. ápr. 27. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

Nos, akkor megközelítem máshonnan a dolgot. Lányom (igaz még kiskorú) diszlexiás, diszgráfiás. Mindent röviden ír le, nehezen tud különbséget tenni fejben a hosszú és rövid hangzók között, nem érzékeli beszédben ezeket, és a vesszők helyét sem mindig. Amiket nyelvtanból megtanulnak, hogy itt és itt hosszú vagy rövid az adott betű, meg a "hogy" elé mindig vesszőt teszünk, ezeket már tudja (6. osztályos) De a barátaival velem ezekkel nem foglalkozik, mert ez nem nyelvtan óra.

Ha valaki majd emiatt azt mondja, hogy ő buta, akkor az meg is érdemli, hogy ne akarjon megismerkedni vele.

De ha valaki rossz helyesíró, és tényleg olyanokkal, mint pl. folyton "nák"-ol, annál beszédnél is ki fog ütközni a butaság. Tehát én mindig adok esélyt annak személyesen is, aki amúgy jókat ír, de nem épp jó helyesírással. És volt már pár kellemes csalódásom emiatt.

2021. máj. 5. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!