Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Ha a nemek közti egyenlőség a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ha a nemek közti egyenlőség a cél, miért ragaszkodnak a nők a nemi jellegük miatt megkapott privilégiumokhoz?

Figyelt kérdés

Akárhányszor szóba kerül az egyenlősdi, a gyakorin (és másutt is) arra fut ki a beszélgetés, hogy azért a férfi legyen jobban anyagilag eleresztve, míg a nőtől elég a kisebb jövedelem. A pasas végezzen házimunkát (mosás, főzés),miközben a nő nem veszi át a "férfias" házimunkák végzését" (pl. barkácsolás). Legyenek egyenlők a felek, de a férfi fizessen randin (nagy ritkán a felezés szóba jöhet).

Arra, hogy miért legyen így, a válasz általában az, hogy "mert a nő tud szülni". Ennyi.

Miért ragaszkodnak a nők a punci/méh/szülés adta privilégiumokhoz akkor is, mikor egyébként nagy eséllyel ők sem akarnak gyereket? Mikor a házasságok kétharmada válással végződik,és utána azon megy a panaszkodás,hogy gyerekes, elvált anyukaként milyen nehéz társat találni? Miért bizonygatják a nők maguk előtt is, hogy milyen fontos az elsődleges nemi jellegük? Megkockáztatom, még a Szolgálólány meséje is azért lett ilyen sikeres, mert azt üvölti a nézők arcába, hogy "tessék, a punci és a méh olyan értékes, hogy diktatúrát építenek a kihasználására! Te csaj vagy? Akkor különleges vagy, mert neked is van valamid, ami ennyire különleges és fontos!"


2020. szept. 19. 11:21
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
2020. szept. 19. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
61%

Minek általánosítasz? Engem egyik sem érdekel.

Keressen úgy, hogy ne nekem kelljen eltartani, de nem érdekel, hogy nálam többet vagy kevesebbet.

Igen, végezzen házimunkát. Ez alap. Aki nem fogyatékos, az legyen képes az önellátásra.

Én nem barkácsolok, mert nem tudok. De egy férfitól sem várom el ezt, a közösen megkeresett pénzből simán kihívok bármilyen szakembert. De azért vicces ezt, ami igazából bármint jelenthet, összehasonlítani a mindennapos főzéssel meg takarítással. Egy panelban aztán tényleg rohadt sokat kell barkácsolni...

Randin vagy felezés, vagy mindenki a sajátját, vagy felváltva fizetés legyen.

Én is kérdezhetném, hogy a férfiak miért olyan nyomorultak, hogy minden nap itt nyígnak gyakorin, és kérdésnek álcázva szidják a nőket. De nem teszem. Mert tudom, hogy nem minden férfi ilyen, csak a selejt.

2020. szept. 19. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!