Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Mennyire lehetnek gyakoriak...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mennyire lehetnek gyakoriak az olyan "párkapcsolatok", amelyekben egyáltalán nincs testiség/szex?

Figyelt kérdés
Mi miatt nem szakítanak az ilyen párok?

2020. júl. 12. 15:06
1 2 3 4 5
 31/42 anonim ***** válasza:
0%

#28: Tényleg léteznek aszexuálisok, csak - mint manapság minden divatos betegség az Asperger-szindrómától a depresszión át a pszichopátiáig - egyáltalán nem olyan gyakori, mint azt sokan szeretnék gondolni.


Úgyhogy részben helytálló a kijelentésed, hogy sokan korábbi rossz tapasztalatok miatt tartják magukat annak, illetve nőknél gyakoribb a trauma és a tartós rossz, fájdalmas szex valamelyik exével, férfiaknál pedig a (legtöbbször pszichés) merevedési problémák vagy a péniszméret, korai ejakuláció miatti szégyen.


A probléma pont ezzel van, ahogy a te ismerőseid példájában is.

2020. júl. 17. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/42 anonim ***** válasza:
0%
látom a szexuálisan traumatizált emberek mindenkit lepontoztak, aki nem az.
2020. júl. 17. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/42 anonim ***** válasza:
83%

Nem kell ahhoz traumatizáltnak lenni, hogy ne érdekeljen a szex. Mert nem UNDORÍTJA, hanem NEM ÉRDEKLI az aszexuálist. Tudom, ehhez empátia kell, azt meg ha a szüleid kiskorodban nem tanították, akkor cseszheted, de ez van.


Képzeld el, de ne legyél rosszul, össze is házasodhatnak az aszexuálisok, az anyakönyvvezető meg se kérdezi, hányszor szexeltek vagy fognak szexelni. A bankban a közös számlánál sem kérdezi meg az ügyintéző, a boltban sem az eladó. Hallatlan.

2020. júl. 17. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/42 anonim ***** válasza:
0%

meg vagyok róla győződve hogy az aszexuális emberek kb 80%-a személyiségzavarából adódóan aszexuális.

A személyiségzavarok gyerekkori traumák miatt alakulnak ki. Ne aggódj, a legtöbb személyiségzavarosnak halvány fogalma sincs arról, hogy neki az van, szóval nyilván nem fogja elismerni. De nyilván érthető az adottságaik folytán, hogy nem érdekli őket a szex, viszont cserébe nem is tudják megtapasztalni azt a fajta extatikus-összeolvadós szeretetet-szerelmet, amit a valódi (nem kognitív, amiről te beszélsz) empátiával, mély érzésekkel rendelkező emberek.

A maradék mondjuk 19% esetében ez sajnos ilyen-olyan egyéb szörnyű traumák miatt alakult így, érthető módon.

hibahatár miatt 1% ot adok azoknak akik ki tudja miért, ismeretlen okokból, mert az evolúció úgy rendelte, hogy ne szaporodjanak, aszexuálisok lettek.

2020. júl. 17. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/42 anonim ***** válasza:

Meglep, hogy pszichológusként tart nekem előadást valaki arról, hogy az aszexuálisak traumatizáltak vagy személyiségzavarosak. :D A szex továbbra sem étel vagy levegő, hogy mindenki igényelje. Főleg egy olyan világban, amit a túlnépesedés fenyeget. Sokak szerint a homoszexualitás is ezért terjedt el. Ettől még nem aberráció.


Ha utánaolvasol a személyiségzavar vagy bármelyik fogalom definíciójának, amivel jellemzed az aszexuális embereket, rá fogsz jönni, hogy nincs igazad. Az viszont elég nagy bajokat sejtet, ha te képtelen vagy elviselni magad körül egy olyan embert, aki úgy egészséges, hogy nem forog a magánélete a szex körül, mitöbb, egyáltalán nem fontos neki. Találkoztam pár ilyen alakkal, rendszerint nem volt stabil alapokon a férfiassága vagy a nőiessége. Ezért is értékelte nagyra azokat a pillanatokat, amikor bizonyíthatta magának, hogy férfias/nőies. Lásd: szex és erotika.

2020. júl. 17. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/42 anonim ***** válasza:
Nem mellesleg, a túlzott szexmániára van orvosi fogalom (nimfománia), nem kellene erőltetni, hogy a beteges legyen az egészséges. Az aszexuálisok sem tiltják a szexet másoknak.
2020. júl. 17. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/42 anonim ***** válasza:
100%

"meg vagyok róla győződve"


Legyél. A valóságot, a tényeket nem változtatja meg, hogy te miről győzted meg magad.

2020. júl. 17. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/42 anonim ***** válasza:
100%
34-es, az a baj, hogy a te meggyőződéseidet semmilyen tudományos érvelés nem támasztja alá, csupán a te személyes érzéseid, melyekről el sem tudod képzelni, hogy más emberekben máshogyan zajlanak le. Sajnos ez a gondolkodásmód borzalmasan primitív és közössêgromboló, hiszen abból, ha mindenki saját magát tartja normálisnak, minden másképp gondolkodò / érző embert betegnek, sosem lesz egységes, elfogadó, fejlődő társadalom.
2020. júl. 18. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/42 anonim ***** válasza:

Bocsi az offért, de...

Ez érdekes, mert én is személyiségzavaros vagyok, és az én esetemben tisztán érzem, hogy ez összefügg azzal, hogy a 26 évem alatt nem jött a vágy, hogy lefeküdjek valakivel. Pedig voltak kapcsolataim. Ezért én nem is szoktam magamat aszexuálisnak nevezni (hanem személyiségzavarosnak), mert valahol érzem, hogy összefügg a kettő, és ha nem lennél személyiségzavaros, valószínűleg a szexualitásomat is jobban meg merném élni, merném érezni mondjuk, hogy vágyok valakire. Így meg szimplán nem érzem.

Ezzel nem azt mondom, hogy minden aszex személyiségzavaros, de ahogy a 34-es írja, biztos vagyok benne, hogy sok hasonló ember van, ha nem is 80%-ban.

2020. júl. 18. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/42 anonim ***** válasza:
34%

Szerintem sokkal több van mint hinnénk.

Persze idősebb korban csökken a szexuális vágy. De sajnos fiataloknál is előfordul az elhidegülés.

A nő terhes lesz, elhízik megváltozik a teste, és bizony van igazság abban amit a Norbi mondott annak idején, akárhogy szidják.

A nő a férfi lelkébe szeret, de a férfi a nő testébe.

Persze lehetséges a másik is, de az erősebbik nemnek sokkal fontosabb a testiség.

2020. aug. 18. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!