Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Mennyire lehetnek gyakoriak...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mennyire lehetnek gyakoriak az olyan "párkapcsolatok", amelyekben egyáltalán nincs testiség/szex?

Figyelt kérdés
Mi miatt nem szakítanak az ilyen párok?

2020. júl. 12. 15:06
1 2 3 4 5
 21/42 anonim ***** válasza:
58%
Ez nem a gyakoriságról szól, az tetszőlegesen választott, hanem ha két ember együtt él, de soha nem vonzódtak egymáshoz mint férfi és nő (pláne ha csak az egyik nem vonzódik a másikhoz), és mégis nagyképűen a világ felé pároknak titulálják egymást. Szerintem nem párok.
2020. júl. 17. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/42 anonim ***** válasza:
58%
21-es, szerinted ez a párkapcsolat definíciója? Két ember, aki vonzódik egymáshoz?
2020. júl. 17. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/42 anonim ***** válasza:
64%
Nem ez a definícója, de az EGYIK alapfeltétele.
2020. júl. 17. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/42 anonim ***** válasza:
78%
És akkor sok év együttlét után, illetve aszexuális kapcsolatok esetén nem beszélhetünk párkapcsolatról?
2020. júl. 17. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/42 anonim ***** válasza:
39%
És szerinted vonzalom csak szexszel lehetséges? A páromhoz vonzódom, nem ahhoz, hogy nyákosra élvezzem bmeg :D
2020. júl. 17. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/42 anonim ***** válasza:
52%
Szerintem nem, most akkor adjatok megint egy nullát, de szerintem a párkapcsolat egyik lényege hogy nem undorodnak egymás testétől, hanem nagyon is vonzódnak egymáshoz, boldoggá teszik egymást. A többi kapcsolat hazugság, úgy ahogy van, nem érdekel a maszlag, kivéve ha trauma miatt vagy betegség miatt, brutál időhiány miatt vagy élethelyzet miatt aszexuális MINDKÉT FÉL, szvsz :) Nyomogassátok a piros kezet szex helyett, attójobb lesz a nyomorotok :))))) Nő vagyok és sok olyat hallok hogy mondogatja hogy párom így párom úgy, 10 éve együtt vannak, aztán kiderül hogy a párja szeretne PÁRKAPCSOLATBAN élni, de ő valahogy nem szexel és nem vonzódik 10 éve.... What? Milyen párkapcsolat? Semmilyen. Az az ember olyankor egyedülálló.
2020. júl. 17. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/42 anonim ***** válasza:
54%

Utolsó:

Én senkinek nem nyomok pirosat, ez a része ennek az oldalnak engem nem igazán érint meg, javaslom, te se foglalkozz ezzel.

Úgy tűnik, hogy van bizonyos véleményed és érzésed a témával kapcsolatban, amitől egyáltalán nem tudsz elrugaszkodni, egyszerűen képtelen vagy elfogadni, hogy mások máshogy gondolkodnak és éreznek. Erre utal az is, hogy te csak két esetet látsz: "undorodnak egymás testétől", illetve "nagyon is vonzódnak egymáshoz". Nem csak ezek a szélsőségek léteznek ám.


Olyan, hogy valaki "időhiány miatt vagy élethelyzet miatt aszexuális" nem létezik, időhiány nem vezet aszexualitáshoz, legfeljebb csökken a párok közti szexualitás, amely nem egyenlő az aszexualitással (kérlek, nézz utána ezeknek a fogalmaknak, mielőtt használod őket).


"Nyomogassátok a piros kezet szex helyett, attójobb lesz a nyomorotok :)))))"

A mocskolódó, keserűséget árasztó személyeskedéseddel pedig csak magadat jellemzed, erre egyébként én nem is reagálnék, őszinte jó szándékkal írom, hogy ez a vitakultúra értelmes körökben nem elfogadott, és remélem, nem érvként kívántad felhozni.


További szép napot!

2020. júl. 17. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/42 anonim ***** válasza:
40%
Én meg az ilyen sunyi embereket nem szeretem, akik udvariaskodnak, és további szép napot kívánnak ha kell ha nem :) Nem a stílusom. Ha nem nyomtál piros x-et, miért is vetted magadra? Épp most van egy eset egy pasival aki csajozgatna csajozgatna ezerrel, és a párja (aki a barátnőm) FÉLTÉKENY rá, miközben vagy 10 éve a pasi szándékából nem szexeltek... Erről beszélek, nem a te kis udvariaskodó világocskádról, arról nem tudom milyen, de szerintem nem is szeretnék tudni róla. Mindenesetre tényleg furcsa, hogy valakik egymás mellett fekszenek, és nem okoz örömet levetkőztetni a másikat, és közel kerülni egymáshoz, és olyan undorral írnak erről mint itt néhányan (feltételezem a leszavazók. Az én párom nem tökéletes, de egyszerűen jó vele, szerintem addig jó amíg nem ismerem a büszke aszexuálisok hideg udvariaskodó világát. Ha valaki probéma miatt időlegesen vagy tartósan aszexuális, azt értem és át tudom érezni.
2020. júl. 17. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/42 anonim ***** válasza:
51%

én értem miről beszél, akit itt lepontoztak. én is éltem olyan kapcsolatban, ahol valamiért nem vonzódtunk egymáshoz fizikailag, szex az volt, de inkább feladatszerű. Emberileg nagyon jól kijöttünk, de ezt akkor is inkább nagyon jó barátságnak nevezném, bár a barátság fogalmán túlment. Viszont mindig volt bennem egy hiányérzet, amit akárhogy próbáltam elfojtani, mindig visszajött.

Aztán megismertem valakit és dobtam mindent mert olyan szintű kölcsönös fizikai vonzalom volt a kezdetek kezdetétől amit nem lehetett nem tudomásul venni. És a lelki vonzalom is megvolt, mielőtt még valaki itt elkezd nyafogni.

Szóval saját tapasztalatból mondom, hogy az egy másik dimenzió, amikor megvan a fizikai vonzalom. Egészen más minden, össze sem hasonlítható.

Nálunk kölcsönös volt az alacsony szintű vonzalom az előző kapcsolatomban, és tudtunk róla, beszéltünk róla, próbáltuk megoldani.

Azt nem tudom megérteni, ha valakinél ez egyoldalú, mégse engedi szabadon a másikat. Azt undorító önzésnek tartom.

2020. júl. 17. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/42 anonim ***** válasza:
100%

"Erre utal az is, hogy te csak két esetet látsz: "undorodnak egymás testétől", illetve "nagyon is vonzódnak egymáshoz". Nem csak ezek a szélsőségek léteznek ám."


Az a legnagyobb probléma, hogy a társadalmi tabuk miatt húz a két szélsőség irányába a dolog.


Mert a férfiak el vannak könyvelve szexuális ragadozó állatnak, akik naponta ötvenszer gondolnak a szexre és csettintésre áll a farkuk. Ha valaki ettől eltér, azt furán kezeli a társadalom.


A nők pedig szintén megmaradtak erkölcsös lényeknek, akiknek nem szabad nyíltan kívánniuk a szexet, különben ribik meg stb.


És amíg álkereszténykedés meg álszentkedés megy a társadalomban, ahol tabu a szexualitás, addig mind a két fél szív.


És pont ezért a lehető legritkább esetben fognak összekerülni a megfelelő párok. Tehát aszexuális nő (aki lehet, hogy azt sem tudja, hogy az, mert a család női tagjai bebeszélték neki, hogy neki el kell tűrnie a szexet) összejön olyannal, aki folyton szexelni akar a nő meg menekül és nem tudja mit találjon ki.


Illetve fordítva, a szexmániás nő jön össze olyan férfival, aki állandóan visszautasítja a közeledését.


Ezek közül mindkét kapcsolattípus jóval gyakoribb sajnos, mint aszexuális-aszexuálissal illetve szexmániás-szexmániással.


És szintén a társadalmi tabu miatt inkább benne ragadnak egy rossz kapcsolatban és kifelé kacsintgatnak, minthogy keressenek egy hozzájuk illő párt.


Az idő pedig az ellenségük két okból is, mert egyrészt a kor előrehaladtával a legtöbben elkelnek, másrészt a hosszú együtt töltött idő miatt megszokja a két ember egymást. És utána bebeszélik maguknak, hogy ez a szerelem vagy a szeretet vagy az egymás iránti tisztelet.


Nyíltan, első randin nem beszélhetsz a szexualitásról, mert ha férfiként mondod ki, hogy nagy az étvágyad, azzal a nő megretten, még akkor is, ha neki is az, mert életidegen ezt így szavakkal kimondva hallani.


Ha pedig nőként, akkor szintén életidegen szavakkal kimondani. Egy nőnek még talán rosszabb, mert hallottam már olyat, hogy attól leribizlizik bizonyos férfiak őket, hogy egy baráti társaságban beszélnek arról, hogy ők szexeltek már kocsi hátsó ülésén, liftben, erdőben, stb. a PÁRJÁVAL.

2020. júl. 17. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!