Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Minden kereszténynek ilyen...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Minden kereszténynek ilyen nehéz párt találni?f22

Figyelt kérdés

Szóval 22 éves vagyok, de nagyon nehéz egy olyan nőt találni, aki hasonlóan gondolkodik mint én, az életről, Istenről, meg úgy az egész életről.

Valaki van még ilyen helyzetben?


2020. jún. 30. 16:52
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
10 Rendben, este írj rám pm.
2020. jún. 30. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
100%
#9 ez aztán érvelés. :D
2020. jún. 30. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
100%

nem

olyan közösségekbe jártam, amelyek tagsága hasonló életvitellel és világlátással rendelkeznek

hova jársz templomba, gyülekezetbe, közösségbe? milyen vallásos rendezvényekre mész el?

2020. jún. 30. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
100%
Én jártam egy évet a Pázmány egyetemre, többségében voltak a nagyon keresztény emberek, mindkét nemből. Szóval léteznek, erről biztosíthatlak
2020. jún. 30. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
100%

Párt találni nagyon nehéz.

De van egy titok:

hasonló értékrenddel bíró embert úgy a legkönnyebb találni, ha hasonló értékrenddel bírók közé mész.

Pl. keresztény lányok leginkább keresztény gyülekezetekben fordulnak elő, tehát ha disco-ban keresed őket, eléggé megnehezíted a nagy házasságszerző dolgát.

Ugyanígy aki állatbolond és 3 kutyával, 3 macskával tudja csak elképzelni az életét, az nagy eséllyel egy vegetáriánus klubban vagy egy kutyaiskolában előbb belebotlik abba a személybe, aki ugyanolyan kedvvel osztja majd meg a közös ágyat a négylábúakkal.

Akinek élete a motorozás és nem szeretné magányosan bejárnia világot, az jól teszi, ha egy motoros klubban keresgél.

Lehet persze párt találni máshol is, csak úgy sokkal nehezebb és valószínűbb lesz az állandó feszültség az eltérő életmódokból.


Egyébként én voltam hívő és nagyon óvok mindenkit attól, hogy belelovallja magát abba a hívők közt elterjedt mesébe, hogy Isten mindenkinek rendelt és teremtett társat és elég úgy várni rá, mint a sült galambra. Ha van egyáltalán Isten, akkor teljesen ellentétes a természetével az, hogy bárkit is rendeljen neked. Isten annál sokkal jobban tiszteli a szabad akaratot, minthogy bárkit is bárkinek rendeljen. Én ezt egy nagyon veszélyes tévtanításnak tartom. Óriási csalódások és nagyon boldogtalan házasságok születhetnek belőle, arról nem is szólva, hogy mennyire veszélyes elhinni, hogy létezik A másik feled, az egyetlen, akihez tartozol. Ez azért veszélyes, mert ezt a hívők rá szokták vetíteni arra, akibe beleszeretnek és amikor mégsem jön össze a frigy, akkor nincs számukra másik opció, legalábbis ezt hiszik. Pedig Isten úgy találta ki ezt az egészet, hogy legyen másik opció, hogy ne legyen végzetes, ha az a másik a szabad akaratában mégsem minket választ.

És a legszebb az egészben, hogy nem kell várni égi jelekre és egyebekre, mert nem akarja megmondani, hogy kit válassz. Rád bízza. Mert ahogy neki szabad akaratot adott, úgy adott neked is. Te döntesz, ahogy az élet sok más területén is minden nap döntéseket hozol. Ami ezzel ellentétes, az tévtanítás.

2020. jún. 30. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
0%
Álszent bénaság! Ma már senki sem hisz ebben a baromságban!
2020. jún. 30. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
100%

Ha van közösség, amihez tartozol, akkor nem nehéz. Én is így ismertem meg a páromat. Legyél türelmes, de nyitott. Menj el ifjúsági alkalmakra, lelkigyakorlatokra, találkozókra. Illetve a plébánián/gyülekezetben (nem tudom milyen felekezetű vagy) szoktak lenni ifjúsági csoportok. Ehhez nem csak párkeresés szempontjából lenne érdemes csatlakozni. A kereszténység nem magányos, hanem közösségben megélt vallás.


"Egyébként én voltam hívő és nagyon óvok mindenkit attól, hogy belelovallja magát abba a hívők közt elterjedt mesébe, hogy Isten mindenkinek rendelt és teremtett társat és elég úgy várni rá, mint a sült galambra"

Nem tudom, ezt melyik felekezetben "tanítják", mert (katolikus) keresztényként mondom, hogy ez nem a keresztény tanítás. A keresztény tanítás sosem ilyen determinisztikus. A párkapcsolat és a házasság egy lehetőség arra, hogy egymást segítsük a végső célunk, az üdvösség elérésére. Egyáltalán nem kizárt, hogy erre csak és kizárólag egy ember alkalmas mindenki számára. Ha valaki kiutazik a Fülöp-szigetekre, akkor valószínűleg ott is találna idővel olyat, akit alkalmasnak tartana arra, hogy összekösse vele az életét.

2020. júl. 1. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!