Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » 21 évesen mennyire illene...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

21 évesen mennyire illene felnőttnek lenni?

Figyelt kérdés

21 éves egyetemista lány vagyok. Az egyetem miatt kollégista vagyok, viszont alapvetően a szüleimmel élek. Nem dolgozom, ennek megfelelően még nincsen munkatapasztalatom és önálló jövedelmem. A szüleim tartanak el, az alap szükségleteimen túl pedig saját magam finanszírozom a felmerülő plusz költségeket (ajándék pénzekből és ösztöndíjból). A napjaim is teljesen egyszerűek, tanulok és ezen kívül a programjaim nagyjából a barátokkal való találkozást (beszélgetés, mozi, séta, otthon film és hasonlók) vagy magányos kikapcsolódást (pl. olvasás, film/sorozat, hobbi) jelentik. Családi programokat nem nagyon szoktunk szervezni, nem járunk nyaralni, nem utazunk és önállóan szintén nem szoktam. A külsőm is teljesen átlagos, azt gondolom ugyanúgy ezt tükrözi, ahogyan a személyiségem is. Én még egyáltalán nem érzem magam felnőttnek, sőt.

A barátaim mind hozzám hasonlóak és leginkább ilyen emberek társaságában érzem jól magam, viszont a tágabb ismeretségi körömben, közösségi oldalakon (pl. egyetemi csoportokban, instagramon) vagy társkeresőkön nem éppen ezt látom. A korosztályomból nagyon sokan sokkal felnőttesebbek, sokkal komolyabbak, tapasztaltabbak és a külsőjük alapján is érettebbnek tűnnek hozzám képest. Sokan dolgoznak, esetleg vállalkoznak, részt vesznek valamilyen társadalmi projektben, ide-oda utazgatnak, mindenféle programokon vesznek részt szerte az országban, külön élnek a családjuktól, van saját autójuk esetleg ingatlanjuk, mindenkiben van valami "extra". Oké, én is tisztában vagyok vele, hogy az ember azt tesz ki az internetre, amit szeretne és eleve mindenki a legjobb oldalát szeretné mutatni, sok múlik a családi háttéren és az egyéni lehetőségeken is stb., de összességében nagyon sok nálam sokkal "felnőttesebb", komolyabb, határozottabb, tapasztaltabb fiatalt látok.


2020. jún. 29. 19:27
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
4%
9 Igaz. Kár hogy nincs nálunk ilyen.
2020. jún. 29. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
24%

8 Ha nem készíted fel a gyereket, hogy bármilyen körülmény is következzen egyik pillanatról a másikra, és abban ő megtudjon állni, akkor amikor-ne adj Isten-bekövetkezik, akkor a sokktól/stressztől/bármitől kapkodni fog, és fogalma sem lesz merre induljon. Ellenben ha felkészíted, akkor teljesen másképpen fog helytállni, és nem fog másokra szorulva lenni.Oké, hogy 99%, hogy nem következik be pl. nálatok egy ilyen helyzet, de mi van ha mégis bejön az 1%? Sosem tudhatod.


Ez csak egy példa volt. Ha az ember fel van készülve, teljesen másképpen áll meg helyzetekben, mint ha valami felkészületlenül, váratlanul következik be. Erre akartam rámutatni.

2020. jún. 29. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
13%
Dolgozni illene már ennyi idősen.
2020. jún. 29. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
38%
24 vagyok, én is így voltam 21 évesen és már bánom. Rengeteg izgalmas projekt, ösztöndíj, program stb van amiket diákként nagyon érdemes kihasználni mert később nem lesznek. Új élmények, ismerosok stb. De azt is sajnálom hogy legalább nyáron nem dolgoztam mert nagyon jó referencia a kesobbiekben. Szóval szerintem lépj ki ebből a komfortzobabol mert megéri és bánni fogod ha nem teszed.
2020. jún. 29. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
82%
12. De, felkészítem az életre. Ezért támogatom mindenben, hogy tanuljon. Ez nálam a felkészítés. Az nem felkészítés az életre, hogy egyes diákok tanulás helyett portáskodnak, nyomdában csomagolnak meg kurválkodnak.
2020. jún. 29. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat! Megpróbálok reagálni, a teljesség igénye nélkül.

Nem mondanám, hogy ez kimondottan szakfüggő lenne és alapvetően nem is olyanokra gondolok, mint pl. családalapítás. Mármint persze, például egy orvostanhallgató valószínűleg nem fog plusz képzéseket végezni az egyetem mellett stb., de gazdasági, műszaki vagy pedagógus és egyéb "átlagos" képzésekről vagy akár a saját szaktársaimról (bölcsész) van szó.

Az egyik volt osztálytársam pl. weblapokat és webshopokat készít a vállalkozásában, egyetemen tanul, a párjával él albérletben és őt a családja egyáltalán nem támogatta és ma sem támogatja semmilyen formában sem. Az egyik volt szaktársamnak van egy saját nyelviskolája, gyerekeket tanít, táboroztat és ő ebből él. Egy szaktársam idegenvezetőként dolgozik az egyetem mellett. Egy harmadik szaktársamnak van egy zenekara, akikkel fellépésekre járnak és ebből is pénzt keres. Én is tudom, hogy sok múlik az egyén szociális helyzetén (pl. sokan családi vállalkozásban dolgoznak vagy a szülők kapcsolatai révén jutnak álláshoz, anyagilag támogatják a szülők, ők biztosítanak lakást vagy autót a gyereknek stb. és egyébként szerintem ezzel sincsen semmi probléma), de azért lehet látni példát arra is, hogy az ember maga érte el a mondjuk "sikereit".

Alkalmi fizetett munkát is nagyon nehéz találni, nemhogy olyat ami permanens, bejelentett és biztosítja az ember megélhetését. Erre sajnos a realitások talaján állva nem látok esélyt. A gyakornoki munka nem megoldható, legalábbis a klasszikus értelembe véve nem. Maga a szakom sem ilyen jellegű, illetve sokszor az időbeosztásom sem engedi meg. Így "csak" önkéntes munkákat szoktam végezni különböző szervezeteknél vagy az egyetemen keresztül (pl. gyerekek korrepetálása, külföldi hallgatók mentorálása, külföldi önkéntesek segítése és alkalmi segítség rendezvényeken, idősekkel vagy táboroztatás, workshopok és hasonlók).

2020. jún. 29. 23:59
 17/17 anonim ***** válasza:
74%
Szerintem nincs veled semmi baj. 23F Ne törődj az instagrammal.
2020. jún. 30. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!