Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » 21 évesen mennyire illene...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

21 évesen mennyire illene felnőttnek lenni?

Figyelt kérdés

21 éves egyetemista lány vagyok. Az egyetem miatt kollégista vagyok, viszont alapvetően a szüleimmel élek. Nem dolgozom, ennek megfelelően még nincsen munkatapasztalatom és önálló jövedelmem. A szüleim tartanak el, az alap szükségleteimen túl pedig saját magam finanszírozom a felmerülő plusz költségeket (ajándék pénzekből és ösztöndíjból). A napjaim is teljesen egyszerűek, tanulok és ezen kívül a programjaim nagyjából a barátokkal való találkozást (beszélgetés, mozi, séta, otthon film és hasonlók) vagy magányos kikapcsolódást (pl. olvasás, film/sorozat, hobbi) jelentik. Családi programokat nem nagyon szoktunk szervezni, nem járunk nyaralni, nem utazunk és önállóan szintén nem szoktam. A külsőm is teljesen átlagos, azt gondolom ugyanúgy ezt tükrözi, ahogyan a személyiségem is. Én még egyáltalán nem érzem magam felnőttnek, sőt.

A barátaim mind hozzám hasonlóak és leginkább ilyen emberek társaságában érzem jól magam, viszont a tágabb ismeretségi körömben, közösségi oldalakon (pl. egyetemi csoportokban, instagramon) vagy társkeresőkön nem éppen ezt látom. A korosztályomból nagyon sokan sokkal felnőttesebbek, sokkal komolyabbak, tapasztaltabbak és a külsőjük alapján is érettebbnek tűnnek hozzám képest. Sokan dolgoznak, esetleg vállalkoznak, részt vesznek valamilyen társadalmi projektben, ide-oda utazgatnak, mindenféle programokon vesznek részt szerte az országban, külön élnek a családjuktól, van saját autójuk esetleg ingatlanjuk, mindenkiben van valami "extra". Oké, én is tisztában vagyok vele, hogy az ember azt tesz ki az internetre, amit szeretne és eleve mindenki a legjobb oldalát szeretné mutatni, sok múlik a családi háttéren és az egyéni lehetőségeken is stb., de összességében nagyon sok nálam sokkal "felnőttesebb", komolyabb, határozottabb, tapasztaltabb fiatalt látok.


2020. jún. 29. 19:27
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ te milyen szakra jársz, meg akit látsz a közösségi médián, ők mit végeztek.

Egyik rokonom 23 évesen szült, én viszont nem tehetem ezt meg, mert osztatlan szakon vagyok, így éppen addigra fogok végezni.

Aki korábban befejezte a tanulmányait, az már elkezdett dolgozni, meg építeni az életét, neked pedig az egyetem miatt ez kicsit kitolódik. Szerintem nagyjából ennyi az eltérés oka.

2020. jún. 29. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
75%

Úgy gondolom, hogy semennyivel sem kellene felnőttebbnek vagy kevésbé gyereknek lenned, mint amilyen most vagy. A lányaim veled egyidősek, az egyikük felnőttesebb (dolgozik, a barátjával lakik albérletben egyetem mellett); a másik meg olyan gyerek mint Te, otthon lakik, “csak” az egyetemre jár (de nehéz szakra), teljes egészében eltartom, és ő olyan igazi gyerek is. Két különböző karakter, mindkettő rendben van.


Viszont azt komolyan javaslom neked, hogy kezdj el dolgozni egyetem mellett, nem a pénz miatt, hanem, hogy gyakorlatot szerezz. Keress egy gyakornoki munkahelyet ősztől a saját érdekedben!

2020. jún. 29. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
71%

*A korosztályomból nagyon sokan sokkal felnőttesebbek, sokkal komolyabbak, tapasztaltabbak és a külsőjük alapján is érettebbnek tűnnek hozzám képest. Sokan dolgoznak, esetleg vállalkoznak, részt vesznek valamilyen társadalmi projektben, ide-oda utazgatnak, mindenféle programokon vesznek részt szerte az országban, külön élnek a családjuktól, van saját autójuk esetleg ingatlanjuk, mindenkiben van valami "extra"*


Inkább arról írj, hogy a saját két kezükkel mit hoztak össze.Önállóan,felnőtt módon, egyedül ezek az általad sztárolt egyedek.

Ha egyetlen egyet is tudsz mutatni, emelem kalapom. De ne a nyáladzó, egy szem elkényeztetett úri kölykök közül emelj már ki példát, akiket ordibálva megtalálsz éjszaka holt részegen a VI.kerületben, némi kokainnal tuningolva. Jó?

2020. jún. 29. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
25 és 30 között válnak felnőtté az emberek. Előtte csak eljátsszák, hogy azok.
2020. jún. 29. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
21%
A kérdésedre: 21 évesen, akár félállásban, akár nyáron, de tudj dolgozni.Tudj olyan munkát végezni, amivel tisztességes úton eltudod tartani önmagad,és ne szorulj másokra, ha bármilyen oknál fogva azonnal abba kell hagynod az egyetemet, és majd később tudod csak folytatni. Szóval, nem ilyen mutiba 10-20 ezres fizetésű anyuka/apuka protezsáló hely, hogy lássa a gyerek a munkahelyet kívülről munkára. Hanem normális munkára.21-22 évesen ez az alap, ami önállóan elvárható egy fiatal felnőttől.
2020. jún. 29. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
77%
Inkább használd ki, hogy abban a szerencsés helyzetben vagy, hogy nem kell suli mellett dolgoznod, csak a tanulmányaidra kell koncentrálnod. Dolgozhatsz még majd éppen eleget. Semmiről nem vagy lemaradva semmilyen szempontból.
2020. jún. 29. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
3%
*Tudj olyan munkát végezni legyen az akár fizikai, vagy szellemi munka
2020. jún. 29. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
83%
5. hát én megtiltottam a lányaimnak, hogy legalja munkát végezzenek. Az egyik csak azért dolgozik, hogy – amint írod –, lásson munkahelyet belülről, és az a megegyezésem vele, hogy az ottani jövedelmétől függetlenül megkapja a havi pénzét tőlem, amit meg keres meg arra költi amire akarja. Mindenzt azért, hogy koncentráljon a tanulásra. A másiknál fel se vetődött a pénzkereset, neki annyi a dolga, hogy minél jobb tanuló legyen.
2020. jún. 29. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
0%
Az USA-ban, Izraelben, Angliában,... ennyi idősen már harctéri szolgálaton vannak a seregben.
2020. jún. 29. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%
Annyira amennyi szabadságot igényelsz.
2020. jún. 29. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!