Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Az baj hogy 24 évesen még nem...

Az baj hogy 24 évesen még nem érzem magam felnőttnek?

Figyelt kérdés

Aki ismer azok szerint fura lenne ha férfiként nevezném magam. Meg nem is változtam sokat 20 éves korom óta. Kezdem úgy érezni hogy ez a nagy felnőttes komoly átalakulás is egy kamu.

Sokszor nekem még az is furcsa amikor egy hozzám hasonló korú feltesz egy kérdést és a válaszolók férfiként írják.

Én legalábbis így gondolom.



2019. nov. 1. 11:09
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
16%
Szerintem igen, baj. Nem arról van szó, hogy a gyermeki friss és tiszta létszemléletet, a megismerési vágyat el kellene veszteni ("ha nem lesztek olyanok mint a gyermekek" erre vonatkozik), sem arról, hogy ne tudj játszani. Ezek nagy kincseink, őrizni kell életünkben. Mit jelent közben, hogy "felnőtt vagyok"? Azt, hogy felelősségteljesen hozom a döntéseimet- amelyekre révén a szavaim, cselekedeteim létrejönnek. Felelős vagyok a természetért, a tárgyakért, az állatokért, és az emberekért, és magamért is. Ha egy 30-40-50-60 + éves nem ilyen, felelőtlen, az felnőtt, de infantilis felnőtt - ez a fent említett gyermekinek a megromlott változata
2019. nov. 1. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
16%
Igen,eleg baj ha fiukent tekintesz magadra. A férfi komoly fel őtt felelossegvallalo ember. A fiu csak gyerek. Egy ével idősebb nő vagyok,en biztos nem kezdenék fiukkal
2019. nov. 1. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
74%

Ugyanezt erzem, bar nalam az egyetem kicsit kitolta a 'gyermekkort', hiszen a suli mellett annyit nem tudtam dolgozni, hogy eltartsam magam. Nyaron lett vege az egyetemnek, de az erzes meg nem valtozott. Jelenleg kulfoldon Erasmus szakgyakon vagyok, most eloszor kezdem magam felnottnek erezni, de meg atmeneti az allapot, es felek, hogy Erasmus utan 'visszaesek'. Egyebkent az egyetemistakbol allo barataim hasonlo cipoben jarnak, egyikonk lett focista, na o mar eltartja magat megfeleloen, talan o az egyetlen 'felnott' kozulunk... Nem jo erzes belegondolni, de szepen lassan lehet fejlodni, aztan remelem vegleg atbillen ez a dolog.


Mindenesetre megertem, es sokan vagyunk igy ezzel.

2019. nov. 1. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
84%
És ha baj, akkor mi van ? Az ember akkor érzi magát felnőttnek, amikor már a környezete is felnőttként tekint rá, tehát elfogadja a tanácsait ill. megbízik benne. Ez nem feltétlenül a húszas életévekben jön el. Ráadásul erősen függ a társadalmi felépítéstől. Erősen korlátozó viszonyok mellett, amikor az egyén nem teljesítheti ki magát megfelelő mértékben, ott későbbi életkorban következik be.
2019. nov. 1. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
24%
Régen meg öregnek érezted magadat😂
2019. nov. 1. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

#2

De jó hogy te akarod eldönteni hogy milyen legyek. Tőlem te öregasszony is lehetsz. A te dolgod.

2019. nov. 1. 14:20
 7/14 A kérdező kommentje:

#5

Te troll vagy ?

2019. nov. 1. 14:21
 8/14 anonim ***** válasza:
48%
Miért lennék?
2019. nov. 1. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
81%
figyelj apafej, te kérdeztél, hogy baj-e - most meg háborogsz, aki szerint nem jó ez - is INFANTILIS módon lepontozod. Tudod mit? pont leszarjuk, hogy te minek érzed magad. Caius Iulius Caesar Augustus Germanicus tizenhét évesen már hadsereget szervezett - ma divat 30 évesen is bulizni, lébecolni, kölökként. Ez van. Annyira nem érdekes.
2019. nov. 1. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

#9

Nem. Ő arra célzott hogy legyek komoly felnőtt. Holott ez a kérdés nem arról szól hogy döntsétek el hogy milyen legyek.

Mindenki azt mondja hogy ez az egy életünk van. Akkor miért nem dönthetem el hogy milyen akarok lenni? Miért baj hogy engem nem érdekelnek a szaporodási ösztönök , hanem csak saját magam. Nem akarok semminek és senkinek megfelelni.

PONT.

2019. nov. 1. 14:43
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!