Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Meddig érdemes várni az igazira, és hány éves kortól érdemes már csökkenteni az elvárásokat?

Figyelt kérdés

Mind azzal a képpel növünk fel, hogy eljön az igazi, akivel aztán családot alapít az ember. Ezt neveli belénk a társadalom a család a média stb.

Persze aztán a legtöbben rájönnek, hogy ez egy hamis elképzelés, és a valóság győz.


Mi az az életkor, ahol már okosabb kisebb-nagyobb kompromisszumokat kötni?Nyilván egy 20 éves egyetemista még ráér. De hol a határ nagyjából? 25 év? 30? 35?


Mikortól érdemes a valóság alapján dönteni, ha az ember nem akar egyedül, utód és család nélkül megöregedni...?



2020. jún. 16. 14:36
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
0%
12
2020. jún. 16. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 anonim ***** válasza:
9%

Attól is függ, hogy pl. mennyire cél a gyerek. Egy nő nem húzhatja sokáig...

Az is számít, kinek milyenek a lehetőségei. Ha a 20-as éveid elején is alig találkozol potenciális jelöltekkel, akkor nyilván elgondolkodsz, és nem azzal számolsz, hogy később majd könnyebb lesz... Nem töltöttem még be a 30-at, de már évek óta nem ismerek meg olyat, akivel lehetne valami. Szerintem 30 fölött már olyat sem fogok, akinek legalább a szeretője lehetnék, ha már más nem is, annyira beszűkült az életem (net felejtős). Ilyen feltételek mellett persze, hogy már rég nem várok semmilyen igazit.

Kérdés viszont, hogy mit értünk kompromisszum alatt. Ha pl. azt, hogy nincs kölcsönös vonzalom, akkor jóval későbbre, 50-60 éves korra tenném ezt. Ha csak annyit, hogy eltérő érdeklődési kör meg ilyesmi, akkor 30-ra, de akár 25-re is.

2020. jún. 16. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 anonim ***** válasza:

Hamarosan harminc leszek(2év). Már voltak olyan szakaszaim, mikor érzelmileg kimerültem, de nem akartam egyedül lenni, gondoltam párban jobb lesz. Leadtam az igényeimből, na nem olyanból, mint amilyenre te gondolsz, mert nem az izmos sármos magas gazdagba szeretünk bele, hanem mind más típusú alakokba leszünk szerelmesek.. Én leadtam a szerelmi igényemből és borzasztóan éreztem magam, nem is tartott sokáig. Néha megteszem, és szerintem néha sokan megteszik, hogy érzelmek nélkül lépnek kapcsolatba a másikkal, hátha kialakul alapon.. kortól függetlenül, vagy tovább maradnak benne, vagy rövidebb ideig. Aztán amíg 20 évesen egy ilyen kapcsolatba nem akarunk szülni, 25től felfelé már annyira mindegy lesz, hogy épp az életünk melyik szakaszát(Akár a gyerekvállalósat) éljük lángoló érzelmek nélküli kapcsolatban.


Most épp ez van, majd lesz más is, ha majd több rossz jön vele, mint jó.


Én 21 évesen is voltam ilyen szinten, meg most 28 évesen is, és biztosan leszek még az életben, mikor nem a szerelmemmel vagyok, hanem csak valakivel, akit kedvelek. Hazudni persze nem szép ilyenről.


Szóval ki mikor adja le az igényeit? Akár 14 évesen is, ha épp akkor van érzelmileg mélyponton. De ez nem lesz tartós állapot, amint megerősödik az ember újra, kilép az érzelemmentes kapcsolatából. Lehet 1 hónap, lehet 10 év után..


Én néha még várok igazit, néha nem, de ez 10 éve is így volt, nálad is változni fog, ha épp jobb passzban leszel.

2020. jún. 16. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 anonim ***** válasza:
32%

"Nyilván egy 20 éves egyetemista még ráér." -> Itt van a hiba az elgondolásban. Nem ér rá.


Az a helyzet, hogy mire észbe kap az ember, az összes normális, családcentrikus ember társra lel. 30-40 körül komolyan hiszed, hogy ugyanolyan összecsiszolódni, mint 20 évesen? Messze nem. Minél fiatalabb vagy, annál jobb. Együtt alakítjátok az életritmusotokat, nem kell dolgokról lemondani és ha igen, csak minimális mértékig. Aki tudja magáról, hogy sírig szóló társat keres, az éljen aszerint fiatalon is. Lehet, csak a többség ellinkeskedi, mert hát ki ha ő nem, meg hiszen még úgyis "ráér", majd jön az igazi. Lehetetlen kapcsolatban se fiatalon, se idősen ne maradjon senki, de fiatalon érdemes belefektetni az energiát a kapcsolatodba. Én nem bántam meg, és a környezetemben is ezt látom. Pedig még tizenévesen hányszor megtehettük volna... Akik könnyen váltogatták a párjaikat és könnyed volt a felfogásuk, ma is csak küszködnek a kapcsolatokkal. Nekik már sosem lesz olyan... Szóval ha van "Ő" jelölt, minden energiát érdemes belefektetni már fiatalon. Nem biztos, hogy jön másik. Megalkudni meg soha, az halál.

2020. jún. 16. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 anonim ***** válasza:
52%

Na állj!


Itt azt írjátok, hogy minél előbb találja meg az ember a családalapításra való párt.

De akkor miért gyűlölik itt azokat a férfiakat, akik 40+ évesen akarnak családod, erre meg is van a hátterük, és ehhez választanak egy fiatal lányt?

2020. jún. 16. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:
61%
#15 Állj már le a hülyeségeddel, senki sem gyűlöli a 40 éves férfiakat akik családot akarnak, ha addig nem sikerült párt találniuk, csak 40+ éves korukra. Csak ne a huszonéves csajok után kajtassanak, mert az nagyon gáz. Egy csinos 35 éves is megfelel nekik és még szülni is fog.
2020. jún. 16. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 anonim ***** válasza:
20%

16.-ra.


35 évesen ne szüljön!


Meg eleve, te telefonból is 2008-as, régebbit modellt veszel?

2020. jún. 16. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim ***** válasza:
100%

Nekem az lenne a kérdésem itt egy-két válaszoló számára, mindenfajta bántás nélkül, hogy ti tökéletesek vagytok? Úgy gondoljátok, hogy 100%-ig kielégítenétek a partnert testileg lelkileg ha egymásra találtatok? Foglalkoztok magatokkal is, hogy jobb emberek legyetek vagy mindent a másiktól vártok?


Ez a langyos pocsolya dolog szerintem előbb utóbb minden kapcsolatban bekövetkezik, ha nem fektetünk bele energiát, nem foglalkozunk magunkkal és másikkal. Egy nagyon jó, bizsergéssel kezdődő kapcsolat is rosszul sülhet el vagy döglődhet egy idő után. A 20, 30 éves házasságokról ne is beszéljünk, mert ott aztán biztos nincs már se lángolás se tűzijáték.

Nyilván nem jönnék össze én sem olyannal aki egyáltalán nem vonz vagy más értékeket képvisel mint én. De én úgy tapasztaltam eddig hogy az egész élet egy nagy kompromisszum, sokszor engedni is kell a másiknak meg elfogadni, ami van. Aki nem akar kompromisszumot kötni, az keresgéljen tovább vagy vegyen egy kutyát/macskát.

2020. jún. 16. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim ***** válasza:
61%
#17 Tárgyiasítod a nőket, ezért utálnak téged, és ezért nézek le a fiatal lányok. Undorító vagy, ennyi.
2020. jún. 16. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 anonim ***** válasza:
54%
#15: Félreértés ne essék, én mindig védtem a párokat nagy korkülönbséggel, DE... Sok év tapasztalat után már felmerül bennem a kérdés, miért nem tudta elbűvölni a saját korosztályát az a 40-es? Szerintem ott már gond van, ha a fiatalabb korosztályhoz kell nyúlni. A férjemmel is arról beszélgettünk nemrégiben, hogy mennyit változtunk csak az elmúlt 10 (!) évben. És visszább még nem is mentünk... Már nehezen tudnám elképzelni magam mellé mondjuk a 15 évvel ezelőtti férjemet. Teljesen más felfogás, más életérzés, legyen valaki bármilyen érett fiatalon. Én is 20 évesen szültem, felelősségteljes anyuka voltam, mégis teljesen más ember voltam annyi idősen. Egy 40 évest nem tudnék elképzelni az akkori énem mellé.
2020. jún. 16. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!