Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Miért érzem úgy hogy egy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért érzem úgy hogy egy párkapcsolat a szabadságom elvesztésével járna?

Figyelt kérdés
Megfogalmazódott bennem mostanában hogy valójában azért nem szeretnék párkapcsolatot, mert úgy érzem azzal automatikusan elveszítem a szabadságomat és mindig ott van egy ember akire figyelnem kell... Rossz tapasztalataim vannak ezzel kapcsolatban, ez tény.

2020. máj. 8. 22:36
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
100%
Mert bizonyos mértékig valóban veszítesz a szabadságodból még egy jó kapcsolat esetén is
2020. máj. 8. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
85%

Azért, mert így van. Valamilyen szinten a szabadságod, autonómiád csökken, mert igenis figyelni kell a másikra, kompromisszumokat kötni, alkalmazkodni.

Aki erre nem képes, annak nem való párkapcsolat.

2020. máj. 8. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
75%
Én is pont így érzem. Éppen ezért még soha nem is volt senkim 30 évesen.
2020. máj. 8. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
53%

Egy szinten tényleg korlátozva lesz a szabadságod, de szerintem azokért azt élményekért bőven megéri.

Próbálj ki egy "nyitott kapcsolatot". Tudod ahol a felek megengedik egymásnak hogy kb. bármit csináljanak bárkivel stb.

Azt írod rossz tapasztalataid vannak. Érthető ha emiatt így érzel de szerintem kapcsolatoknál ez egy alap szabály hogy ne hasonlíts senkit az exedhez vagy előző tapasztalatokhoz. Minden ember más és máshogy fog veled viselkedni

2020. máj. 8. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
97%
Valamivel mindenért "fizetni" kell, minden választás egyben lemondással is jár. Valószínű, hogy neked a szingliséggel járó szabadság többet jelent. Nekem is volt ilyen korszakom, amikor úgy éreztem, hogy ki akarnak sajátítani. Persze nem szükségszerű ez, egy jó kapcsolatban szabadabbnak érzed magad, persze ott is meg van az "arany kalitka" érzés, max nem érzed
2020. máj. 8. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
100%
Az egyéni szabadságból tényleg vesztesz, de helyette rengeteg mást ad egy kapcsolat. Ha azt érzed hogy most nem tudná ezt a veszteséget más kompenzálni akkor nem vagy rá kész/nem találtál megfelelő embert.
2020. máj. 8. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
5# Na ezt jól megaszontam a végén.. Remélem azért a lényeg átjött
2020. máj. 8. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
55%
Hát mert valóban a kapcsolatban már nem lennél egyedül szabadság veszne valóban én meg már megszoktam egyedül vagyok felse tűnne a különbség.
2020. máj. 8. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 A kérdező kommentje:
Igen, ezen már én is gondolkoztam hogy valószínűleg nem a megfelelő emberrel találkoztam, ha ezt a veszteséget nem kompenzálja az hogy vele fedezhetném fel a világot és lehetnének élményeink együtt.
2020. máj. 8. 23:33
 10/22 anonim ***** válasza:
100%
Pontosan, ha egy másik személyiség, másik érdeklődési kör, másik család, baráti kör, sors csatlakozik a tiedhez akkor sokkal inkább kitarul és sokkal több lehetőségek lesz közösen. Ha az egy igazi kapcsolat akkor nem veszteséget hanem kiteljesedését érzel.
2020. máj. 8. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!