Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Mit kezdjek ezzel az érzéssel,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit kezdjek ezzel az érzéssel, hogy le vagyok maradva az életben és emiatt biztos nem kellek egy lánynak/nőnek sem? Ez igaz lehet?

Figyelt kérdés

Érettségi után egyetemre mentem, de gőzöm se volt mi akarok lenni, ezért másfél év után otthagytam, mert nem is érdekelt az a szak. Aztán különböző izgalmas, érdekes munkákat csináltam országszerte és dolgoztam külföldön is újabb össz 2-2,5 évig. Közben tettem is félre néhány millió forintot és amikor rájöttem mi akarok lenni, újra jelentkeztem. 24 évesen visszamentem egyetemre, nappalira alapszakon, de csak 28 évesen fogom befejezni. A szülővárosom közelében van egy egyetemváros, oda jártam először és most másodjára is. Albérletben lakom és már szerencsére otthonról sem tartanak el. Nyaranta azóta is kijárok dolgozni külföldre, ahol majdnem annyit keresek két hónap alatt ami elég a következő tíz hónapra, szóval a megtakarításhoz sem nagyon kell nyúlni.


Most 26 éves vagyok és kavarognak bennem rossz érzések emiatt, hogy minden korombeli barátom, ismerősöm dolgozik már, még akik egyetemre mentek azok is már 2-3 éve dolgoznak a szakmájukban és ezt kicsit szégyellem hogy én nem. Szerencsére elég fiatalnak nézek ki, elmegyek simán 21-22-nek, ahány évesek a jelenlegi iskolatársaim, mert ott pedig nem igazán szeretem elmondani a valódi korom, pedig lettek is jó haverjaim, mert félek hogy kinéznek maguk közül, hogy ez a túlkoros mit keres itt.

Egyébként volt már több éves kapcsolatom tizenévesen és amikor dolgoztam akkor is voltak nők az életemben, de mióta újrakezdtem a sulit, azóta megmondom őszintén félek attól, hogy lenéznek ha megtudják hogy csak 28 évesen fogom befejezni az egyetemet. Korombeli lányokkal egyáltalán nem is merek ismerkedni, mert azok már szinte mind dolgoznak a szakmájukban, gyakran több éve is, nekem pedig nincs állandó munkahelyem, fizum. Így az jut eszembe hogy nem is tudnának felnézni, vagy férfiként tekinteni rám.


2020. ápr. 10. 10:39
 1/8 anonim ***** válasza:
95%
Szóval azért nem ismerkedsz, mert egyetemre jársz. Édes istenem...
2020. ápr. 10. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
94%

A negatív pesszimista felfogásod az elrettentő. Dolgoztál külföldön, most tanulsz..és? Ebben mi a negatívum?

Nem mindenki tudja elsőre, hogy mi szeretne lenni.

Az éveidet munkával töltötted, nem láblógatással.


Legyél pozitív!!!

2020. ápr. 10. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
60%

Nem a csajozásban, hanem a munkakeresésben lesz ez nagy probléma. 28 évesen pályakezdőnek lenni nem jó; ha korábbi munkáid alátámasszák az egyetemi szakod, akkor ok, tehát ha ugyanazon a területen van. Más esetben legalább furcsán fognak nézni rád.

24 évesen már nem kellett volna nappalira menni, de még mindig átmehetsz levelezőre. Kezdjél el dolgozni a választott szakmádban.


A csajokat meg hajtsad amíg lehet, mert munkahelyek mind belterjesek, nincs annyi lehetőség, mint most.

2020. ápr. 10. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

3. Ettől már pont nem félek. Vannak a szakmában dolgozó ismerőseim, akiknek ugyanezt a félelmet elmondtam amit te is, de megnyugtattak hogy 28 évesen is bőven fogok még kelleni pályakezdőként is (ami igazából 27, mert gyakorlatra már onnantól elmehetek ami igazából már rendes munka lesz). Még örülni is fognak, hogy van már úgy általában élet- és munkatapasztalatom, tudom hogy működik egy munkahely, nem akkor kerülök ki az életbe úgy, hogy még sosem dolgoztam, mint a fiatal végzős egyetemisták egy jó része, stb. Nyilván a karrierben ha akarok akkor pár évet le leszek maradva, de ezt még túlélem, hogy 28 évesen annyi lesz a fizum, mint a 23 évesnek.


---


A csajozás viszont megint más téma, ezt már mindannyiótoknak írom. Szóval túl negatívan állok hozzá? Volt egy idősebb ismerősünk a tágabb ismerősi körben, aki 10 évig járt egyetemre és közben semmit nem haladt, csak lébecolt. Sokáig téma volt köztünk a gyerek, mert kb minden mást is a lehető legrosszabbul csinált az életben, mindig nevettünk, hogy még 25 évesen is elsős egyetemista, még 28 évesen is, stb. Azóta már abbahagyta, lett vagy minimum 5 millió ft diákhitel tartozása (+ az állami támogatású féléveket is vissza kell fizetnie) és elment kb. segédmunkásnak. És az utóbbi években mindig ő jut eszembe saját magamról, hogy én is még

Ép ésszel értem én hogy nem ő vagyok, meg értem ami pozitív dolgokat írtatok, hogy én dolgoztam, nem lábat lógattam, van spórolt pénzem, magamat tartom el, tanulok rendesen, stb. De nem tudom mégis ez az ostoba félelem miért van bennem. Köszi előre is a válaszokat!

2020. ápr. 10. 11:52
 5/8 anonim ***** válasza:
90%
Ez neked lemaradás? Tiszta egy görcs vagy, jézusom, húzd már ki a fejed a seggedből, mert ez a szánalmas, nem az, amit te annak hiszel
2020. ápr. 10. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Én is kicsit hasonló helyzetben vagyok, és leírom a tapasztalatomat:

22 évesen kezdtem el dolgozni alapképzés után, de utána kb. 3 évvel később beiratkoztam Msc-re, és remélhetőleg 27 évesen befejezem.

Azt vettem észre, hogy ezt nem szabad részletezni. Pl. ha egy nő kérdezi mit dolgozok, akkor elmondom informatikus vagyok, de nem teszem hozzá hogy diákként.

Ha mégis valahogy arra terelődik a téma, akkor van egy előre "betanult" szövegem, amivel gyorsan levezetem hogy jutottam ide - de ezzel is csak minimalizálni tudom a nők nemtetszését, jól nem jövök ki úgyse.


Viszont mindez nem lényeges, ha vagyoni helyzettel tudod kompenzálni, ugyanis amelyik nő fennakad a karriereden, azt a pénzed is érdekli. Szerencsére sikerült egy viszonylag jó befektetést csinálnom mikor még dolgoztam, így nem vagyok teljesen lepukkanva - és ezzel úgy vettem észre jobban állok mint azok akik egyenesben elvégezték az egyetemet, de még otthon laknak és egy kilátástalan állásban dolgoznak.

2020. ápr. 10. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

6.


De ha összejöttök, vagy akár csak komolyabbra fordul az ismerkedés, azért fel fog tűnni neki hogy iskolába jársz minden nap, nem pedig egy munkahelyre.

2020. ápr. 10. 19:25
 8/8 anonim ***** válasza:
#7 mondtam is hogy igen, de hát ez van, őszintén kell kommunikálni, de hátha eltekint ettől.
2020. ápr. 10. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!