Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Sok férfi miért várja el...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Sok férfi miért várja el alanyi jogon hogy szóba álljanak velük a nők?

Figyelt kérdés
Aztán besértődnek ha nem úgy vannak a dolgok ahogyan ők elképzelik.
2020. márc. 17. 14:08
1 2 3 4 5
 31/44 anonim ***** válasza:
72%
Szóba álljanak!? Alap dolognak kéne lenni, hogy szóbaállsz még a szomszéd nénivel is. Nem kell mindenkivel járni, akivel elbeszélgetsz. Én inkább azt nem értem, hogy miért, mitől gondolja bárki, hogy "tenni kell azért", hogy szóbaálljon másokkal? Felsőbbrendűségi kompexusnak ez milyen szintje?
2020. márc. 17. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/44 anonim ***** válasza:
55%

"Alap dolognak kéne lenni, hogy szóbaállsz még a szomszéd nénivel is."


Rohadtul nem. Emberi ALAPJOG, hogy azzal állok szóba, bármilyen értelemben, tehát verbálisan is azzal kerülök kapcsolatba, akivel én akarok. Ha úgy tetszik, ez egy fokkal kijjebb van, mint az intim szféra. De ezt akkor is az egyén döntheti csak el.

2020. márc. 17. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/44 anonim ***** válasza:
32: Persze, hogy ő dönti el. De mi alapján dönti el, hogy ő aztán nem köszön a mosolygós szomszéd néninek, mert ő a Nő, és nem alacsonyodik le ilyen "idegenekhez" annyira, hogy visszaköszönjön? Érted már, mi a probléma ezzel? És mégegyszer mondom, nem kell feleségül menni ahhoz, akinek visszaköszönsz az utcán.
2020. márc. 17. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/44 anonim ***** válasza:

"Érted már, mi a probléma ezzel?"


A legkevésbé sem. Amit írsz, a "nem köszönés" az esetleg sima modortalanság (környezete válogatja, erősen kétlem, hogy pl. New York-ban olyannyira rá lennének cuppanva erre a "köszönj mindenkinek" témára), de semmivel se több annál. Ősbűnnek végképp nem lehet nevezni. Ja, és ami kulcsfontosságú, de valamiért meg sem említetted: arról van-e szó, hogy egy ráköszönésre nem reagál valaki, vagy neki kéne előre köszönnie, mert a másik csak mosolyog, de amúgy VÁRJA, hogy előre köszönjenek neki.

2020. márc. 17. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/44 anonim ***** válasza:
82%
A legtöbb pasira ha kedvesen mosolyog egy nő, vagy szóba áll vele akkor rögtön meg akarja dugni. Ha visszutasítják a tovàbbi közeledést akkor jön az agresszió, a kuvázás stb.
2020. márc. 17. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/44 anonim ***** válasza:
68%

#32


Én keresztülnézek mindenkin aki nem olyan ismerősöm akit kedvelnék. Emiatt kb. máglyahalált kívánnak nekem páran, de sosem foglalkoztatott.

2020. márc. 17. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/44 anonim ***** válasza:
30%
34: Ha rádköszönnek, illik visszaköszönni. Akkor is, ha nem ismered az illetőt. Ez már egy elsőkörös "neveltetési" szűrő nálam, amin kieshet a csajszi. Akinek alap jómodort nem tanítottak a szülei, azzal fölösleges is ismerkedni, mert másban sem passzolnánk össze. Az is "agyfasz", hogy tényleg az időt sem kérdezheted meg senkitől, mert nyomulásnak veszi. Nameg ha az időt sem mondja meg, mert "nem áll szóba veled. De ha nem érzed, mi a gond ezzel, akkor hiába is magyarázom, nem tudom jobban elmondani. Nekem inkább a kérdés megfogalmazása fura: "Szóbaálljon vele". Ha úgy írta volna ki, hogy "járjon vele" vagy "esélyt adjon neki", vagy bármi hasonló akkor jogos lenne. De a szóbaállás más. Aztán majd les, amikor vele nem áll szóba valaki, mondjuk amikor eltéved, és útbaigazítást kér.
2020. márc. 17. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/44 anonim ***** válasza:
39%

"Ha rádköszönnek, illik visszaköszönni. Akkor is, ha nem ismered az illetőt."


A legkevésbé sem. Az is simán megteszi, ha rákérdezek: "Elnézést, honnan ismerjük egymást?"


"Ez már egy elsőkörös "neveltetési" szűrő nálam, amin kieshet a csajszi."


Szuper. Ezek szerint van kik közül válogatnod, ezt örömmel olvasom. Egy frusztrált, nőhiányos rinyagéppel kevesebb.


"Az is "agyfasz", hogy tényleg az időt sem kérdezheted meg senkitől, mert nyomulásnak veszi."


Te hallottál már életedben mimikáról, urambocsá' TESTBESZÉDről? Tudod, az kulcsfontosságú tényező lehet a kezdeményező félre nézve abban, hogy eme egyszerű kérdését / kérését hogyan reagálják le.


"De ha nem érzed, mi a gond ezzel, akkor hiába is magyarázom, nem tudom jobban elmondani."


Nem is kell. Alapvető, lényeges dolgokat (lásd mint fönt, pl. testbeszéd) nem említettél, csak követelőztél, meg előírtál.

Még egyszer: nincs arra semmilyen erkölcsi alapod (legalábbis az európai kultúrkörben semmiképp), hogy kötelezz másokat arra, hogy szóbaálljanak veled. Pont. Ha nem tetszik, el lehet költözni Thaiföldre, Japánba, Dél-Koreába, ott az preferált normák vannak érvényben. Itt viszont nem.


"Aztán majd les, amikor vele nem áll szóba valaki, mondjuk amikor eltéved, és útbaigazítást kér."


Ez a fenyegetőzés több, mint szánalmas. Ha valakinek a megjelenésében, testbeszédében, mimikájában nincsen semmi fenyegető, vagy lehetséges pióca magatartásra való leghalványabb utalás sem (koldus, vagy mint pl. a nyomi pasik esetében a szeretet / szerelem / figyelem / kapcsolat lehetőségének koldulása), annak meg fognak állni, és segíteni.

2020. márc. 17. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/44 anonim ***** válasza:
0%
Javítás: ott az ÁLTALAD preferált normák vannak érvényben.
2020. márc. 17. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/44 anonim ***** válasza:
32%

Attól függ, hogy hol???


Tippre ez egy jó lepontozós femin kérdés, de azért leírom a véleményemet:


Társkeresőn pl baromira nem értem, hogy match után, mikor valami személyes / kedves / humorosat írok, mi a frászért nem lehet válaszolni. Vagy unmatchelni, az legalább jelzés értékű, bár se nem tanul belőle az ember, sem nem túl építő.


Ha baráti / ismerősi társaságban vontatottan / kurtán válaszol a másik fél a ffiak többsége szerintem lepattan, minden szidalmazás / okfejtés nélkül.


Az utcán random leszólítás / ismerkedés szerintem egy szűk társadalmi réteg szokása, őket ne vegyük átlagnak.

2020. márc. 17. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!