Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Van itt olyan, aki úgy döntött...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Van itt olyan, aki úgy döntött, nem szeretne családot?

Figyelt kérdés

Nem akar gyereket, de még akár komolyabb párkapcsolatot sem.

Mi ennek az oka ? Hány éves vagy ?


Én 29 leszek , de komolyan elgondolkoztam ezen. Gyereket szerettem volna , de kivel mégis ? :) Több a negatív tapasztalatom a másik nemmel kapcsolatban , mint a pozitív , egy kicsit kiégtem. Beengedni valakit az életembe , hogy aztán átverjen. Stb. Persze nyilván ez nem törvényszerű , csak sajnos ez jellemzőbb , mint a holtomiglan-holtodiglan.


2020. márc. 10. 10:01
1 2 3
 21/22 anonim ***** válasza:
82%
Jelenleg se gyereket, se párkapcsolatot nem akarok, de hogy később mi lesz, az kérdéses. Az biztos hogy most az a legbölcsebb ha távol tartam magam a másik nemtől. Vannak gondjaim amik miatt egyrészt rossz embereket vonzok magamhoz, másrészt ha mégsem, marha gyorsan elmarom magamtól az illetőt. Így meg nincs értelme ismerkedni amíg rendbe nem teszem az életem, de nem hiszem hogy mostanában lesz pénzem egy normális pszichológusra/pszichiáterre (hozzád hasonlóan olyan a hivatásom ami nem fizet jól). Baromira fiatal vagyok még, de úgy érzem hogy már most elkéstem az egésszel, és lehet hogy felesleges is lenne segítséget kérni mert talán egyszerűen nem vagyok szerethető.
2020. márc. 10. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/22 anonim ***** válasza:
100%

Gyereket semmiképpen nem akarok.

Komoly kapcsolatot igen, van is.

26 évesek vagyunk.


Ok: leginkább az, hogy nem szeretem a gyerekeket és szerintem nem is lennék jó szülő.

Aztán még vannak egyéb okok*, részletek, de szerintem ennyi bőven elég ahhoz, hogy ne akarjak. Párom ugyanígy érzi.


Én is nő vagyok, kaptam már meg emiatt, hogy nem vagyok "igazi" nő, de nem érdekel holdkórosok véleménye. :)

Én abszolút úgy érzem, hogy a gyerekvállalás az egyén, illetve a pár saját döntése, kívülről nem oké beleszólni.


Egyéb okok érdekességképp:

- nagy igényem van a csendre, nyugalomra

- még gyerekként se tudtam feltalálni magam a többi gyerekkel, mi a túrót kezdenék velük felnőttként? :)

- nem vonz a peluscsere és a konstans romeltakarítás, tetszik hogy rend és tisztaság van az otthonomban

- érzékeny vagyok az éles, erős hangokra, simán migrént kapok a babasírástól már fél óra alatt is, csodás lenne az élet otthon, ha a gyerek visítana, én meg hánynék emiatt a mosdóban :DD

- bárki bármit mond, nekem tetszik hogy nem tartozok felelősséggel másokért - a párom felnőtt önfenntartó, az tök oké, de jelenleg azon megy az őrlődés, hogy vajon bevállaljunk-e egy macskát (ami elég önálló kisállat), vagy túl nagy felelősség

- szeretünk utazgatni, szeretjük a saját életünket élni

- rendkívüli módon taszít és megijeszt a terhesség és a szülés gondolata

- szeretem ha végigaludhatom az éjszakát

- nincs rejtett vagyonom

- szeretek normális, kiszámítható teljesítményt nyújtani munkahelyen, nem pedig hiányozni meg elrohangálni korábban, mert valami van a gyerekkel

- már így is túl sokan vagyunk a bolygón

2020. márc. 11. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!