Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Létezhet, hogy szüleim elhibáz...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Létezhet, hogy szüleim elhibázott döntései miatt a mai napig nem tudtam családot alapítani?

Figyelt kérdés

Átlagos családból származom. 10 éves voltam, amikor szüleim úgy döntöttek, kiköltöznek a belvárosból, egy nem túl nívós kiskertes övezeti családi házba (az út sártenger volt, csatornázás nem volt stb...). Onnantól kezdve mindig csórók voltunk, sose tudtak támogatni semmivel. Mellesleg a környéken gyerekek se laktak, csak 60+-os idősek, öcsém volt az egyetlen játszópajtásom. Jóformán nem volt gyerekkorom se, mindenből kimaradtam ami közösségi dolog lett volna. Míg az osztálytársaimnak lakást vettek szülei az egyetem elején, engem konkrétan 0 Ft-tal indítottak útnak az életbe.


20 éves korom óta dolgozom, soha nem nyaraltam, nincs autóm, mindig megvontam magamtól minden szórakozást, most 36 éves vagyok, és kínkeservesen összegyűjtöttem egy 1,5 szobás panellakásra, de annyira lenullázódtam anyagilag, hogy nem tudok ismerkedni, mert egy üdítőre nem tudok meghívni egy nőt. Banki hitelt nem vettem fel, szüleimtől kértem kölcsön. kb még 5-6 év mire visszatörlesztem. Örültem vona ha azt mondják ajándék a kölcsön, de sajnos nem, ők is nehezen élnek.


Nagyjából most tartok ott, mint a tehetős osztálytársaim 18-20 éves korukban.

Van esélyem valaha is normális családra, párkapcsolatra?


2020. jan. 14. 13:59
1 2 3 4
 11/34 anonim ***** válasza:
100%

Ugyanígy nőttem fel, mint te. Tíz évvel vagyok fiatalabb tőled. Én soha nem néztem hátra, mindig előre, tanultam és dolgoztam. Ma már jó szinten élek, tudom támogatni a szüleimet, hamarosan vállalkozást indítok, haladok előre. Soha nem gondoltam arra, hogy bezzeg x-nek meg y-nak milyen jó volt, mert nekik már volt saját lakás, autó, mittudomén. Majd nekem is lesz, csak nekem később. Én mindig így álltam az egészhez.

Szóval az, hogy nincs családod, párkapcsolatod, a te hibád. Nem másé. Ideje befele nézni.

2020. jan. 14. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/34 anonim ***** válasza:
100%
Te sem fogod tudni támogatni a gyerekedet, jogosan fog téged hibáztatni? Volt elég időd, hogy képezd magad, sokan indultak a nulláról mégis jól élnek. Csak ahhoz tenni is kell. Mondjuk nem egyből lakásra kellett volna félretenni, hanem tanfolyamokra. Pár év alatt elérhettél volna egy 400-500 ezres keresetet, amiből többet tudtál volna félrerakni. Kimehettél volna külföldre megszedni magad. Ezekben nem gátolt senki, úgyhogy kár mindenki mást hibáztatni.
2020. jan. 14. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/34 anonim ***** válasza:
100%

Nem a szüleid a hibásak, valószínűleg mindent megadtak, amit tudtak.

Nyilván vannak olyanok, akik minden segítséget megkapnak a sikeres életkezdéshez, de szinte biztos, hogy nekik sokkal jobban fáj az, hogy nem tudtak segíteni téged, mint neked.

Az, hogy te felnőttként milyen utat jársz nem az ő hibájuk. Ki tartott vissza attól, hogy elmenj külföldre és összeszedd a pénzt? Ki tart vissza attól, hogy ezt most meglépd? A múlton rágódni azért, mert nem kaptál anyagi támogatást és mást hibáztatni, amiért neked nem indult egyszerűen az életed csak figyelem elterelés magadról, hogy TE miért nem tettél meg mindent.

2020. jan. 14. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/34 A kérdező kommentje:
Igen, valóban képezni kellett volnam magam utólag látom, de ha az ember életéből alaptényező hiányzik (lakhatás), akkor 100%-ban erre tud csak koncentrálni.
2020. jan. 14. 14:59
 15/34 anonim ***** válasza:
100%

Az egyik barátnőmet tinikorában hagyta el az anyukája, az apja pedig amikor 18 éves lett, kipenderítette otthonról. Utána két barátnőjével lakott albérletben évekig, közben folyamatosan tanult és két helyen dolgozott, hogy az albérlet mellett félre is tudjon tenni. (Megyeszékhelyről van szó). 23 évesen vett egy panellakást hitelre, egyedül, a megyeszékhely melletti kisvárosban, kb fél órányira. A munkahelye mellett vállalkozást indított, amit a hobbijára alapozott és elég jól is megy neki. Most 25 éves, van lakása, egy vőlegénye és egy babájuk (a srácnak nincs lakása, ő költözött a lányhoz).


Szóval gondolhatod, hogy ő is a nulláról indult, persze neki középiskolában alakultak ki barátságok, de ez neked is ment volna szerintem.

2020. jan. 14. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/34 A kérdező kommentje:

Mindenki ellenpéldát hoz fel (bezzeg ennek meg annak milyen rossz volt). Lehet én élek valami felfoghatatlanul furcsa közegben, de én azt látom, hogy köröttem mindenkit támogattak valamilyen formában, akárcsak egy picit is.

Tudom, hogy egy közegben vagy csoportoban vagy baráti társaságban kell lennie legroszabb helyzetűnek is, de nekem akkor is furcsa ez az egész.

2020. jan. 14. 15:14
 17/34 anonim ***** válasza:
100%
Ha te mar ezt eldöntötted, hogy a szüleid a hibásak miért kérdezel minket?
2020. jan. 14. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/34 anonim ***** válasza:
100%
A bezzeg ellenpélda, ahogy fogalmazol, az arra akart rávilágítani, hogy mások is jöttek alulról, mégsem siránkoznak, hanem keményen tanultak, dolgoztak. Azt, meg hogy egy nőnek elvárása az, hogy a pasinak saját lakása legyen, felejtsd már el. Igen vannak azok a nők, de ezek szerint nem is a megfelelő közegben ismerkedsz. Saját magad mérgezed az irigységgel.
2020. jan. 14. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/34 anonim ***** válasza:
100%

Azért ne a szüleidet hibáztasd, mert hidd el,hogy a 16 éved alatt elég sok időd,alkalmad lett volna változtatni. 16 munkaviszonnyal eltöltött év az rengeteg, már csak úgy is belegondolva,hogy én 6-7 éve dolgozom, azóta egy OKJt összehoztam levelezőn és most egyetemet csinálok levelezőn. A fizetésem 2x annyi,mint amennyivel elkezdtem dolgozni. Igen, volt olyan hónap hogy munka,másodállás és suli mellett havi 1 db szabadnapom volt. Megérte küzdeni. Én sem kaptam semmilyen segítséget, sőt , 16 éves korom óta 1 forintot sem, még osztálypénzre/ballagási ruhára sem.

Mégsem rinyálok és hibáztatom a szüleimet,hanem a talpamra álltam és most megengedhetek magamnak évi 2-3 külföldi nyaralást, lakás önerő is lassan meg lesz. Szóval nem síránkozni kell,hanem tanulni, külföldre menni, mindig előre menni. Ha 16 éve ugyanabban a komfortzónás minimálbér közeli állásban vagy kb 0 ambícióval,akkor nem a szüleid a hibásak!

2020. jan. 14. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/34 anonim ***** válasza:
Ja utolsó vagyok, csak még annyit akartam, hogy ne csodálkozz ha ezzel a hozzáállással soha nem lesz értelmes barátnőd!
2020. jan. 14. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!