Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Létezhet, hogy szüleim elhibáz...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Létezhet, hogy szüleim elhibázott döntései miatt a mai napig nem tudtam családot alapítani?

Figyelt kérdés

Átlagos családból származom. 10 éves voltam, amikor szüleim úgy döntöttek, kiköltöznek a belvárosból, egy nem túl nívós kiskertes övezeti családi házba (az út sártenger volt, csatornázás nem volt stb...). Onnantól kezdve mindig csórók voltunk, sose tudtak támogatni semmivel. Mellesleg a környéken gyerekek se laktak, csak 60+-os idősek, öcsém volt az egyetlen játszópajtásom. Jóformán nem volt gyerekkorom se, mindenből kimaradtam ami közösségi dolog lett volna. Míg az osztálytársaimnak lakást vettek szülei az egyetem elején, engem konkrétan 0 Ft-tal indítottak útnak az életbe.


20 éves korom óta dolgozom, soha nem nyaraltam, nincs autóm, mindig megvontam magamtól minden szórakozást, most 36 éves vagyok, és kínkeservesen összegyűjtöttem egy 1,5 szobás panellakásra, de annyira lenullázódtam anyagilag, hogy nem tudok ismerkedni, mert egy üdítőre nem tudok meghívni egy nőt. Banki hitelt nem vettem fel, szüleimtől kértem kölcsön. kb még 5-6 év mire visszatörlesztem. Örültem vona ha azt mondják ajándék a kölcsön, de sajnos nem, ők is nehezen élnek.


Nagyjából most tartok ott, mint a tehetős osztálytársaim 18-20 éves korukban.

Van esélyem valaha is normális családra, párkapcsolatra?


2020. jan. 14. 13:59
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
90%
Ne őket okold. Nővéremnek is legalább ilyen szarul alakult az élete (szarabbul is, mire én lettem, már megtanulták a leckét), mégis mindketten megoldottuk. Nem élhetsz örökké ennek árnyékában.
2020. jan. 14. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
89%
Szerintem bőven nem az az átlag, hogy mindenkinek saját lakást ajándékoznak a szülei. Én falun laktam, szintén kimaradtam minden közösségi programból a lehetetlen buszjáratok miatt, a férjemmel közösen sikerült házat vennünk, a szüleim sajnos nem tudtak támogatni. Nem ezen múlik. 36 éves vagy. Mikor jön el szerinted az a pont az életedben, amikor saját magad felelősséget vállalsz a döntéseidért, és nem a szüleidet okolod? 80 évesen?
2020. jan. 14. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 anonim ***** válasza:
98%
Azért azt nem vetheted a szüleid szemére, hogy nem vettek neked lakást. Az emberek nagy részének nem vesznek és ettől nem feltétlenül lesz katasztrófa az egész életük, nem kell elásniuk magukat emiatt, még bőven lehet párjuk, családjuk, barátaik. Csak rajtad múlt, hogy legyen társaságod, oké, hogy a környéken nem laktak gyerekek, de nyilván azért iskolába jártál és volt/van munkahelyed is, az emberek többsége nem a szomszédaival haverkodik, hanem azokkal, akikkel a napjai legnagyobb részét együtt tölti. Ha erre nem voltál/vagy nyitott, akkor hidd el, tök mindegy, hogy a szomszéd utcában laktak-e gyerekek vagy nem, úgysem lógtál volna velük sem.
2020. jan. 14. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 A kérdező kommentje:

Én úgy érzem, hogy azon kortársaim, akiket képeztek (külön órák, zene, sport, faktok stb.) és még városban is laktak, nem voltak anyagi problémáik, előrébb tart az életük most.

Nekem 10 éves korom óta anyagi problémáim vannak, mert szüleim rám ragasztották a gondjaikat.

2020. jan. 14. 14:13
 5/34 anonim ***** válasza:
86%

A szüleidnek te csak hálát adhatsz!!!


Engem anyum nevelt fel. 2 másik tesómmal!!! Apum lelépett a család összes pénzével.


Ma lettem 25. Nekem számítógépem se volt, semmit nem kaptam.

De küzdöttem.

2020. jan. 14. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 anonim ***** válasza:
92%

Folytatom. Elküldts véletlen.

Először is.


Tanulni kell, vagy egyetem vagy a magad módján.

Amiben egyedi lehetsz.

36 év az rengeteg idő.

Eltékozoltad?


Én se bulizgattam, az élet nem is arról szól.

De egy könyvtár nem drága dolog!!

Az észt sok helyütt jutalmazzák.

2020. jan. 14. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 anonim ***** válasza:
90%
Én is mutogathattam volna a szüleimre, hogy bántalmaztak gyerekként vagy azért, mert 19 éves koromtól csak magamra vagyok utalva az életben és senki nem segített semmiben. Egy hátizsáknyi személyes holmin kívül semmim nem volt a családi házból, 24 éves koromban volt először időm és pénzem szórakozásra és napi 4 óránál több alvásra. De én felelősséghárítás és önsajnálat helyett inkább a kezembe vettem a sorsom és felépítettem magamnak egy olyan életet, amilyenre vágytam és amire lehetőségem volt. Te meddig akarsz még a múltra mutogatni, mikor szeretnéd végre a teljes felelősséget vállalni az életedért?
2020. jan. 14. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 anonim ***** válasza:
96%

Azért azt ne felejtsék már el a mindentudó hozzászólók, hogy a felnőtt személyiség az egy eredmény. A genetika, a családi háttér és a környezet összesített hatásának következménye.


Az viszont egyáltalán nem szokásos, hogy a szülők lakást vesznek a gyereknek, vagy beleszállnak egy nagyobb összeggel.


Nem ismerem amúgy az életedet pontosan, milyen bevételeid, kiadásai voltak, milyen nehézségeid, de az anyagi helyzeted igazából nem áll sokkal távolabb a magyar valóság tényleges átlagától.


Most gondolj bele, hányan vannak harmicasok, akik a szüleiknél kénytelenek lakni, vagy mindenük albérletre megy, mert ugye jelen ingatlanpiaci helyzetben lehetetlen előre jutni az életben.


És ugye azt se felejtsük el, hogy legalább már van egy lakásod. Ha lesz párod, nyilván beszáll az anyagiakba is, úgy pedig már könnyebb boldogulni.


Nem mondom, hogy a nők prémiumjából tudsz válogatni, de azért nem is a helyi hajléktalanszállón kell csajoznod, és egy szelet zsíroskenyérrel elcsábítanod Rozsdás Gizit.

2020. jan. 14. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 A kérdező kommentje:
Nem tékozoltam el az időt. Egyszerűen átlagkerestű állást választottam. Félreraktam 1 millió Ft-ot egy év alatt nagy nehezen, és 1 év alatt 1,5 milliót drágult az ingatlanpiac. Tehát évről-évre távolabb kerültem az ingatlantól. És mivel nem voltam anyagilag főnyeremény a nők szemében, egy nő sem gondolta úgy, hogy szeretné velem együtt tolni közösen a szekeret. Így egyedül magamra számíthattam. Most 36 évesen meg már nem a 1.5 szoba a nők álma, mert ugye hova kerüljön a gyerkőc majd? Ez a lakás 18 évesen lett volna imponáló a nők számára. Kilátástalan az egész társkeresés.
2020. jan. 14. 14:24
 10/34 anonim ***** válasza:
88%
Ha boldogtalan környezetbe születsz, az nem a te hibád. Ha viszont boldogtalanul halsz meg, az már igen.
2020. jan. 14. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!