Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért nem értik meg sokan?

Figyelt kérdés

Miért nem értik, hogy mások az igények, és mint maga az élet, így a kapcsolatok is állandó kompromisszumokkal kell járjanak?


MINDENBEN kell a kompromisszum, ami SOK esetben egyenlő a behódolással!


Szexben, lakóhely kiválasztásában, kocsi vásárlásnál, gyerekvállalásban,...



#behódolás #csikalizátor
2020. jan. 9. 19:39
 1/3 anonim ***** válasza:
17%
Mert manapság az egyén mint olyan kb mindennél fontosabb, hülye lenne bármit is feladni és sokan képtelenek intelligensen végiggondolni, hogy nem egyedül vannak ezen a világon. Ma már mindenhonnan az dől, hogy állj ki magadért, csak te vagy fontos stb sok ember pedig ezt szóról szóra komolyan is veszi.
2020. jan. 9. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
83%

Mert ez egy fszság.

Sosem leszel olyannal boldog aki "megalkuvás" vagy "belenyugvás" neked. Meg lehet nézni meddig tartanak az ilyen kapcsolatok és milyen rövid időn belül már jelen van a megcsalás és a veszekedés. Nem láttam még boldog embert ilyen kapcsolatban. Soha egyik párom sem volt "kompromisszum" számomra mégse egyedül éltem le az életem.

Egyébként a kompromisszumot meg szörnyen sokan értelmezik rosszul. A kompromisszum NEM LEMONDÁS! A kompromisszum egy jó kapcsolatban egy módszer arra, hogy mind a két fél megkapjon mindent amit szeretne. Nem pedig ilyen baromságok, hogy jó én lemondok erről te lemondasz arról. Ahol ilyen van az egy értelmetlen kapcsolat.

Egyáltalán nem kell belemenni tüneti kezelés kapcsolatokba, egyáltalán nem kell nagy áldozatokat hozni. Ahol ilyenre van szükség ott egyszerűen nem kell együtt lenni. Akik egymáshoz valók azok között nem kell lemondani semmiről. Inkább ezt kellene az embereknek megtanulni. Hogy semmi értelme összejönni valakivel mert éppen nincs jobb, csomó dologban engedni a másiknak, mert úgy sem fog egy ilyen kapcsolat működni, ellentétesek a céljaik, nem értik meg egymást, semmi értelme.

2020. jan. 9. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
61%

Ahogy írták a lemondás és a kompromisszum nem azonos főleg nem ilyen horderejű kérdésekben.

A lemondástól még soha nem lettem boldogabb kompromisszumtól már igen.

Példa (triviális de jól mutatja a különbséget) : WC ülőke. Az exemmel vita volt a lehajtva/felhajtva kérdéskör. Ha valamelyikünk behódol akkor mindig felhajtva vagy lehajtva lett volna és az egyikünknek sérült volna az önbecsülése. Mindig mikor a WC-re néz úgy érzi alul maradt ledominálták és sértett marad. Mi arra jutottunk hogy a tetejét is lehajtja mindkettőnk így senkinek nem lett igaza mégis mindenki boldog volt. Na ez kompromisszum. Még akkor is ha továbbra is nevetséges vitának tartom a kérdést.

Ha valami kompromisszum kérdése az azt jelenti mindkét félnek fontos a kérdés. Fontos kérdésben pedig nem lehet csak úgy hátralépni mert a sok behódolás ellentéteket szül. És a kapcsolat bele fullad az elfojtásba.

2020. jan. 9. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!