Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Csajok, ti járnátok egy IBS-D...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Csajok, ti járnátok egy IBS-D (bélprobléma) beteg férfivel?

Figyelt kérdés

Ez a betegség azzal jár, hogy random ételektől-italoktól, stressztől hirtelen hasmenés jön az emberre. Pl egy étteremben eszünk és egyszer csak elkezd csikarni a gyomrom és rohanni kell. Vagy egy karácsonyi vásárban vagyunk éppen és a forralt bortól gyorsan keresni kell egy wc-t. Otthonról elindulást is meg kell tervezni, el kell menni wc-re 2-3 alkalommal hogy biztos ne legyen gond.

Ha ezen kívül rendes vagyok, kedves, figyelmes, humoros és mondjuk pont be is jönnék nektek külsőleg , akkor lehetne szó kapcsolatról? Vagy olyan taszító ez a betegség, hogy szó sem lehet róla? Inkább keresnétek egy egészséges embert?



2019. nov. 11. 10:48
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
87%

Engem folyamatosan azzal csesztettek hogy lelki eredetű a hasmenésem. Húsz év múlva meguntam, és elmentem laktózintolerancia vizsgálatra. Természetesen pozitív lett. Azóta teljesen rendben vagyok.

Aki ezt nem tudja, el sem tudja képzelni milyen kellemetlen hogy mindig mindenhol bármit ettem, hirtelen hasmenés fogott el. De nem az az átlagos, hanem konkrétan ájultan szedtek össze, mert fél óra múlva sem kerültem elő a mosdóból. Hol a munkahelyemen, hol suliban, hol egy megbeszélésen, családi ebéden, konkrétan mindenhol.

Dehogy lelki eredetű.

A férjem mindig mellettem állt, de nem engedett vizsgálatokra, azt mondta, bebeszélem magamnak. Sajnos elhittem, évekig.

2019. nov. 11. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
0%

Kösz a jóindulatot de volt már két barátnőm is és mind a ketten boldogok voltak velem.


Itt a válaszod. Dicsérni meg senki sem fog a fostosságod miatt

2019. nov. 11. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
89%
Egyáltalán nem random, hogy mitől lesz hasmenésed, próbáld meg pontosan kitapasztalni, hogy mitől mire számíthatsz (azzal, hogy elkülönítesz/kizársz pár hétre bizonyos ételcsoportokat és meglátod hogyan hat rád az a változtatás). Önmagában a betegség egyáltalán nem zavar, de az a fajta igénytelenség, hogy semmit nem teszel ellene és csak eszel mindent ugyanúgy össze-vissza ahelyett, hogy kerülnéd azokat a dolgokat, amik ingerlik a bélrendszered, na az borzasztóan zavarna. Egyébként nekem is évekig azt mondta minden orvos, hogy IBS-em van és végül kiderült, hogy Crohn, amire korábban nem teszteltek, szóval érdemes jobban utánamenni a témának.
2019. nov. 11. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
87%
Voltál tükrözésen? Laktózra, gluténra vizsgáltak? Voltál cukor meg keményítő terhelésen? Vagy ételintolerancia teszten? Szerintem vagy vmi autoimmun bélgyulladásod van vagy "csak" érzékeny vagy valamire, vagy hiányzik valami enzimed - ezek szoktak ilyen tünetet okozni. Érdemes alaposan kivizsgáltatni, mert sok mindenre van gyógyszer vagy diéta, ami nagyot javíthat az életminőségen - és ezzel persze több lehetőséged és bátorságod is lesz.
2019. nov. 11. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 A kérdező kommentje:

Sziasztok!


Igen, lelkileg sem vagyok top-top, de amikor jártam pszichológushoz, akkor is meghajtottak bizonyos ételek. Maga a pszichológus mondta, hogy nem kell már járnom hozzá, inkább szerezzek egy jó barátot akivel beszélgethetek (van már azóta)

Ahogy írta egyikőtök, a bajom azzal van, hogy nem lehet kizárni mitől jön elő! Pl. általában a teljesen natúr csirkemell rizzsel mindig beválik! De voltam családi ebéden ahol a wc-n kötöttem ki miatta! Ugyanez van más ételekkel is! Kiszámíthatatlan. Sajnos.

Voltam ételallergia vizsgálaton (a legnagyobb csomag, került vagy 80 ezerbe) de az orvos azt mondta semmi különös, de ha akarom kerüljem a laktózt. Már 3 éve nem ettem-ittam laktózos dolgokat! Mindig a cimkéket bújom, meg a laktózmentes oldalakat. Még szalámiból is csak laktózmenteset veszek, édességet meg azóta nem is ettem (tudom hogy lehetne csinálni, de így egészségesebb vagyok)

Voltam tükrözésen magánkórházban is, az az orvos mondta, hogy nincs semmi és ez IBS-D lesz amire nincs gyógymód. Adott egy listát probiotikumokkal meg hasfogót. A probio néha beválik, néha meg rosszabbul vagyok tőle! Ez a legnagyobb bajom, nem mondja meg egy orvos sem hogy mi a bajom. Elvégeznek egy vizsgálatot aztán azt mondják: nem tudom.

Ilyen tökös-menő gyerek sose voltam, nem is olyan nőket keresek akik rájuk buknak. Nekem a kedves, szerény csajok jönnek be.

2019. nov. 11. 17:00
 16/19 anonim ***** válasza:
100%

Ezen biztos nem múlna a dolog! Ha szeretek egy férfit, úgy szeretem, ahogy van. Senki sem tökéletes, mindenkinek akadnak gyengeségei.


Azért (csak úgy említem) szoktak ilyesmire gyógyszert írni olykor, pl. régi típusú triciklusos antidepresszáns lehet, hogy segíthetne (nem azért, mintha lelki oka lenne a dolognak, hanem a bélben pl. a szerotonin fontos szerepet játszik, erre esetleg másik orvosnál rákérdezhetnél, ha nagyon zavar a dolog - mert nyilván kellemetlen, engem is zavarna a hétköznapi életben, ha rosszkor jönne rám a fosás - lehet, hogy valami offlabel gyógyszer javítana az állapotodon).

26/N

2019. dec. 3. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
37%
Hogy mennyi fostos van ebben a kategóriában... Vagy te kérdezed meg ezt már ezredszerre?
2019. dec. 3. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 A kérdező kommentje:

16: köszi! Jó ötlet!

17: nem nem én kérdeztem. A témába vágó facebook csoportoknak több ezer tagja van sajnos :(

2019. dec. 6. 09:17
 19/19 anonim ***** válasza:

helló, nem tudom nézi-e még IBS-es ezt a kérdést!?


Nektek van valami, ami bevált azóta?

Nekem nincs hasmenésem, hanem szintén inkább szorulás, puffadás, görcsök!


Van aki talált valami hasznosat IBS-re??

2021. júl. 10. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!