Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Ha mentális betegségem van,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ha mentális betegségem van, akkor miért ijesztő a nőknek, hogy gyógyszert szedek rá?

Figyelt kérdés

Van aki egyenesen le akart beszélni róla.

Gyógyszerekkel tünet mentes tudok lenni, ha felerösödne, akkor is kezelhető, akkor mi a baj azzal, hogy gyógyszert szedek?

A problémám ugyan olyan, mint amikor valakinek pl vitamin felszívódási zavara van és sok nő azt mondaná neki, hogy ne szedj vitamint, mert természetesen kell azt bejuttatni..

Nem értem mitől ennyire ijesztő az, ha az én betegségem az agyamra van hatással, nem másra.

Teljesen jól vagyok, nagyon ritkán vannak gondjaim és akkor is kezelni tudom, eddig is kezelni tudtam egyedül is, akkor mi a para, nem értem :D

Vagy az nem fér bele az idilli képbe, hogy fél évente, évente gondok adódhatnak?

Vagy hazudoznom kéne magamról ismerkedéskor?


2019. nov. 8. 07:55
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
Bocs, a 2 es a kérdező, 3 ast akartam írni.
2019. nov. 8. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
68%

Szerintem inkább azzal van bajuk, hogy kiteregeted a szennyest az első adandó alkalommal és az nálad beszédtéma, hogy beteg vagy.

Ha előtte kell bevenned és megkérdezi, hogy mit szedsz, megmondod, hogy gyógyszert és pont. Az inzulinosoknak, az asztmásoknak és az allergiásoknak is kell szedni gyógyszert rendszeresen, különben rohamosan elkezd romlani az állapotuk. Egyesek úgy születtek, hogy elég nekik az ételben megtalálható tápanyag és vitamin, mások úgy, hogy igényelnek némi "kalibrációt" a teljes élethez.

2019. nov. 8. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 A kérdező kommentje:

Pl három hét után szoktam megemlíteni, akkor is csak ha valami ilyesmi feljön, nem fogok kussolni csak azért, hogy jobb színben tüntessem fel magam.

Ha pedig valaki első két-három randin elhallgatja, hogy 7 gyereke van, az nálam bukó..

Lehet fedén látom a dolgokat..


Persze sokan szoronganak. Nekem szervi betegségem van, ami tünet mentes. Ezt valaki vagy elfogadja bennem, vagy nem. Aki nem, az elött sem fogok 3hét után titkolózni, meg sumákolni, ha valami feljön. Vagy felhozza, hogy pl múlt alkalommal sokkal nyitottabbnak tüntem.


Nem az a normális, ha elmondom neki, hogy ez azért van, mert enyhe szorongás most is lehet tünetmentesen és nem az ő hibája???


Komolyan ennyire rossz a világnézetem?

2019. nov. 8. 10:41
 14/23 anonim ***** válasza:
91%
Akkor viszont annyira rágörcsölsz erre, hogy akaratlanul is ilyen irányba terelődik a beszélgetés. (bevonzod, mert erre gondolsz egyfolytába)Egyébként a kérdésedben megis válaszoltad az egészet. Eddig nem jött be senkinek vmiért ez a,, szorongás'' téma... Tehát taktikát kéne váltani.Sztem lazábbra kellene venni a figurát, mert így tünetmentesen is tüneteket produkálsz. (egyszer nyitott egyszer nem)És ameddig te,,másnak' ' vagy,, betegnek' 'érzed, gondolod magad egyfolytába más is annak fog látni.De így is folytathatod amúgy sőt ha lehet minden negatív dolgot sorolj fel már a legelején még azt is ha néha ráng a jobb szemed,hogy minnél negatívabban befolyásold a rólad kialakított képet. :D És minnél rosszabb benyomást tudj kelteni. (irónia) XD
2019. nov. 8. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 A kérdező kommentje:

Azt sem értem, hogy egyáltalán miért kelt rossz benyomást, ha van egy kvázi tünetmentes betegségem.

Van aki meg szemüveges, és?

Az meg egy szembetegség.

Ha olyan irányba terelődik a beszélgetés, akkor ezt sem mondanátok el?

Tényleg velem van a baj?


Amúgy nem ismerkedek sokat, az utóbbi időben 3 növel találkoztam.

2019. nov. 8. 11:19
 16/23 anonim ***** válasza:
100%

Én a páromnak fél év után mondtam el, hogy enyhe epilepsziàm van, plussz depresszió, szociális fóbia, durva szorongás. Ezekre gyógyszert szedek. Sokan nem tudják, azt hiszik makk egészséges vagyok, mert úgy élek mint más normális ember. Persze nem örült neki, de tudtam ilyet nem szabad azonnal közölni, mert soha a büdös életben nem lenne senkim. Szerencsére nagyon elfogadó ember, bele törődött. Az elejèn szekált azzal, tegyem le a bogyókat, mert azok mérgek. Mondom nem, mert azokkal vagyok életképes. Nehezen fogta fel. Azok akik nem tudják mik ezek a betegségek, nem értik miért van szükségünk rá. Felvilágosítottam, elfogadta. 5 éve vagyunk együtt. Már nem érdekli hogy vannak ezek a bajaim. Amúgy egy pár éve egy súlyos betegseg jött ki rajta. Havonta lövi magát, különben mindene fájna. Hát ez van. Sose mondtam neki ne kezeltesse magát. Beteg és kész.

Amúgy gondoljatok bele, ha van párotok évek óta és mondjuk trauma éri, ezáltal pszichés gondjai adódnàk, esetleg rákos lenne stb elhagynátok csak mert gyógyszereket kell szedniük? Nem. Gondolom én.

Amúgy most várjuk az első babát.


A kérdezőt pedig teljes mértékben megértem.

2019. nov. 8. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 A kérdező kommentje:

#16, kinek hogy.. én azért lennék mérges, ha fél év után derülne ki ilyesmi, mert haragudnék, hogy fél évig titkolta egy gondját. Ha társnak tart valaki, akkor a gondjai az én gondjaim is. Ha ezt fél évig elhallgatja, akkor legközelebb mit fog?

Persze idővel tultenném magam rajta, de ez nekem lelki törést okozna, hogy fél évig titkol előttem egy fontos dolgot. És ha epilepsziás rohamod lett volna közben? Nekem ilyesmik járnának a fejemben, hogy ha tudok róla, nyilván felkészültebb is vagyok és nem érint meglepetés szerűen, ha van valami...


A másik pedig az,hogy ne haragudj, hogy ezt mondom, de aki egy epilepsziás embert le akar beszélni a gyógyszerről, az egy barom.

Nem is értem az embereknek mi az isten baja van. Mintha lebeszélnél egy szemüveges embert a szemüvegről...


Megérdemelné, hogy felbozd neki, hogy a fájdalom csillapító méreg.. -.-

Naturálba viselje csak a fájdalmat, tőled is ezt várta mással kapcsolatban.. -.-


Gonosznak tűnhet, amit mondok, de most komolyan emberek ez mi? Hol élünk a középkorban? :D


Millió tünetmentes betegség van, ami gyógyszerrel fenntartható, sok ember meg ott tart, hogy ne legyél tünet mentes inkább szenvedj? xD

Meg hogy szégyen, ha valaki beteg?


Mindig elmegy a kedvem a párkapcsolatoktól.. :(

Akkor is, amikor az emberek az állítólag megértő, "empatikus" társukrol beszélnek.


Most komolyan nekem ilyen kapcsolat nem kell, gyereket meg még annyira sem mernék vállalni senkivel, aki szerint inkább szenvedjen valaki, mint gyógyszert szedjen a betegségére :D


Máglyára nem akarjuk rakni esetleg azt a nőty aki nospát szed mikor menstruál, vagy néha rossz hangulta van a hormonoktol?


Komolyan itt tartunk? xD

2019. nov. 8. 11:52
 18/23 anonim ***** válasza:
Mert az emberek ilyenek előítéletesek ez ilyen egyszerű. :D Nyílván ha konkrétan rákérdez akkor ne tagadd le mert az meg a másik véglet,hogy hazudsz és akkor megvezeted stb.. de ha egy mód van rá kerüld a témát. Sztem te fiatal vagy még nagyon ez átértékelődik majd kb 10 randi után. XD
2019. nov. 8. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 A kérdező kommentje:

#18

Böven túl vagyok a 10 randin, sőt már kapcsolatom is volt.

De nekem ez nagyon nem fér bele az értékrendembe, hogy aki előadja, hogy mennyire megért, meg állítólag kedvel, netán később szeret is, azzal mindenféle hülye játszmát kell játszani, vagy ő játszik velem, mert szemtől szembe nem lehet kimondani, ha az embernek baja van. Még azt sem, ha tünet mentes.

Akkor mégis mi a f.*#szomra épül egy kapcsolat nektek?

2019. nov. 8. 12:06
 20/23 A kérdező kommentje:

Mindekinek vannak gondjai, két dolog lehetséges:

1) ő maga sem mer szembenézni a saját problémáival és előbb utóbb a nyakába szakad és összedől a "tökéletes" világa

2) titkolja elölem, mert nem bízik meg bennem


Nekem mindkettő taszító.

Komolyan, nektek mit jelent az empatikus, megértő, bizalom stb, ha a másiknak még egy tünetmentes gondjárol sem akartok hallani, illetve hónapokig titkoljátok a társatok elöl?

Akkor miben megértő? Abban hogy passzoltok a másik álomvilágába? :D


Ez előbb említett ember is gyönyörűen tükrözi, milyen manapság egy "megértő" kapcsolat. Lebeszélné a saját társát arról, ami számára az egyetlen gyógymód, majd később, amikor fájdalmaim vannak vagy retteg, hogy elhagyják, mert ennyit néz ki a másikból, vagy fordítva meg elvárja a megértést... :D

És ez empatikus xD


Bazz, akkor inkább maradok egyedül,nekem ilyen "megértő" társ nem kell..

2019. nov. 8. 12:16
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!