Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Ha mentális betegségem van,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ha mentális betegségem van, akkor miért ijesztő a nőknek, hogy gyógyszert szedek rá?

Figyelt kérdés

Van aki egyenesen le akart beszélni róla.

Gyógyszerekkel tünet mentes tudok lenni, ha felerösödne, akkor is kezelhető, akkor mi a baj azzal, hogy gyógyszert szedek?

A problémám ugyan olyan, mint amikor valakinek pl vitamin felszívódási zavara van és sok nő azt mondaná neki, hogy ne szedj vitamint, mert természetesen kell azt bejuttatni..

Nem értem mitől ennyire ijesztő az, ha az én betegségem az agyamra van hatással, nem másra.

Teljesen jól vagyok, nagyon ritkán vannak gondjaim és akkor is kezelni tudom, eddig is kezelni tudtam egyedül is, akkor mi a para, nem értem :D

Vagy az nem fér bele az idilli képbe, hogy fél évente, évente gondok adódhatnak?

Vagy hazudoznom kéne magamról ismerkedéskor?


2019. nov. 8. 07:55
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
100%

Nem értem, ha gyógyszerrel nincs gondod, akkor miért kell ezt közölni a másikkal? Ez csak rád tartozik, főleg ha nincs másokra hatással a betegséged.

Soha senkinek nem mondtam el hogy egy évig antidepresszánst szedtem, pedig akkor még nem is tudtam hogy csak egy évig fogom szedni.

2019. nov. 8. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 A kérdező kommentje:

Szóval 2-3hét ismerkedés után is lazán inkább titkoljam el, hogy beteg vagyok? Attól, akivel komoly kapcsolatot szeretnék?


Szóval ez egy olyan játék, hogy az nyer, aki a legjobban elhallgatja a negatívnak hangzó dolgait?

Hát ez elég szánalmas :D

Mármint a társadalomra nézve. Ez most komoly, hogy itt tartunk, hogy az ember leendő társa elött titok kell hogy legyen egy kvázi tünet mentes betegség? :D

Hát akkor én inkább maradok továbbra is egyedül, látszat kapcsolat nem kell..

2019. nov. 8. 08:24
 3/23 anonim ***** válasza:
39%
2-3 hét ismerkedés után honnan tudod hogy a leendő társad lesz és h komoly lesz-e egyáltalán bármi is?Én biztos nem teregetnék ki mindent az elején.Sztem van ennek egy sorrendje, ha minden összhang meg van, közös témák minden nem csak afféle vonzalom és tényleg komolyra fordulnak a dolgok akkor érdemes ilyesmiket megosztani. Mert akkor ennyi erővel mindenki úgy ismerkedhetne hogy hello elvált vagyok van 7 gyerekem,vagy most műtöttek és ez és ez van sztem felesleges 😅És ahol meg komolyak az érzések (előbb erről kell megbizonyosodni) ott már részletkérdés h szedsz e gyógyszert vagy féllábad van éppen. Nyílván ha rohamok rádtörhetnek érdemes az illetővel tudatni, h ilyesmivel számoljon. :D De amúgy elsőkörbe sztem nem kell ezt firtatni..
2019. nov. 8. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom mi a betegséged de azért az embernek eszébe jut az, hogy ha csak gyógyszerrel kontrollálható akkor ha nem szednéd be a gyógyszert mi történne? Dühroham? Vagy mi a legrosszabb ami történhet?ezt is felvázolod nekik!
2019. nov. 8. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 A kérdező kommentje:

"Mert akkor ennyi erővel mindenki úgy ismerkedhetne hogy hello elvált vagyok van 7 gyerekem"


Omg azért remélem az ilyesmit első pár randin tisztázni szokták többnyire, vagy ha még ezt sem, akkor mégis mi a pék az ismerkedés tárgya, ha még 7gyerek is titok? xD


És 3hét után nem tudom, hogy ő lesz-e az igazi, de ha ennyit nem tud elfogadni, hogy nekem betegségem van, akkor biztos hogy nem ő lesz :D

2019. nov. 8. 08:58
 6/23 A kérdező kommentje:

A betegségem szorongással jár idönként, nem tudom ebben mi az ijesztő.

Ha dührohamom lenne, az jobb lenne?

2019. nov. 8. 08:59
 7/23 anonim ***** válasza:
100%
Minden ijesztő addig míg nem tudnak róla semmit. Szerintem sem kell titkolni, ez lehet egy jó szűrő is. Mert aki szeret a gyógyszerekkel együtt szeret, nem akar kontrolálni, érdekli hogy mi van veled.
2019. nov. 8. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
:D Kicsit drasztikus példa volt valóban. Nyílván nem árt tudni az ilyesmit, de a lényeg nem is ez volt...
2019. nov. 8. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 A kérdező kommentje:

Én a #7-es álláspontján vagyok.

Vagy elfogad így is, vagy keres mást. Ha érdekli milyen vagyok, akkor érdekelje az is, ami a nehézségem.

Nem baj, ha mást keres valaki, de akkor nem kell úgy tenni, mintha valóban én érdekelném :D

Ilyenkor nyitott vagyok bármilyen kérdésre, őszintén elmondok bármit, ami érdekli, de azzal nem tudok mit kezdeni, ha nem fogad el. Akkor ez van :D

Most tényleg hónapokig titkoljam, aztán ha összejövünk, akkor mondjam el? Akkor mi értelme az ismerkedésnek? :D

2019. nov. 8. 09:13
 10/23 anonim ***** válasza:
95%

Az az ijesztő, hogy sokkal súlyosabbnak tűnhet az állapotod annak akinek az elején (2-3 hét) közlöd, súlyosabbnak állítod be magad. 2 millió ember küzd szorongással, de magad is írtad, tünetmentes vagy. Akkor mi az istennek kell kikürtölni?

Igaza volt a 2-esnek, ennek megvan a menete hogy mit mikor kell megosztani magunkról egy kapcsolatban.

És nem, nem titok a 7 gyerek, de nem ezzel kell nyitni tudod, nem is értem, mi nem világos neked ebben még?

Ne haragudj, de olyan ferdén látod a dolgokat hogy az elképesztő.

Próbáld meg megismerni a választottadat, érezd jól magad vele, ismerkedj, kérdezgesd, ne ilyeneken agyalj hogy mikor nyögd be hogy gyogyós vagy. Mert nem vagy az, érted?

2019. nov. 8. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!