Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Miért ajánlgatják az asszertív...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért ajánlgatják az asszertív viselkedést és az őszinte kommunikációt az érzelmekről, ha a valóságban ezt kevesen igénylik?

Figyelt kérdés

Pszichológusok (pl. Csernus) is ajánlgatják az előadásaikban, hogy beszéljünk bátran, értelmesen az érzelmeinkről, illetve, hogy a többi embernek is imponál, ha képesek vagyunk megfogalmazni az érzelmeinket. Csakhogy a valóságban az emberek 90 %-a nem tud ezzel mit kezdeni.


Pl. régóta tetszik valaki, akivel közelebbről is ismerjük egymást (tehát nem arról van szó, hogy "lerohanom" kvázi ismeretlenként az érzelmeimmel), és elmondom neki, hogy vonzódom hozzá, és szeretném randira hívni. Ám ha ezt nem tudja viszonozni, akkor nem az van, hogy oké, ezt értelmesen, egymást tiszteletben tartva megbeszéljük, hanem megsértődik a másik fél, hogy "kellemetlen helyzetbe hoztam". Írom ezt nemtől függetlenül.


2019. nov. 2. 13:05
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
60%

Juj, gondolom most oltári nagyra vagy magaddal, hogy ilyen fellengzősen nagyzolós szavakat használtál. :D De nyugi, ettől nem fogsz okosabbnak tűnni.


Csak idézem, amit írtál:

"2. Ha nem hívsz valaki randira, nem kommunikálod felé, hogy "tetszel nekem", akkor hogy deríted ki, hogy ez kölcsönös-e?"


vs.


"Az nem jut eszedbe, hogy az ember olyat hív randira, akinél kölcsönös érdeklődés jeleit látja?"


WTF?


Kérdeztem már tőled többször is, hogy biztos, hogy te is tetszel neki, és hogy adja a jeleket? Erre nem voltál hajlandó már az elején egyszerűen válaszolni! És még te jössz itt nekem a nagyzolós dumáddal.

Nevetséges vagy.

2019. nov. 2. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
100%

"és elmondom neki, hogy vonzódom hozzá, és szeretném randira hívni."


Az már azért elég letámadós jellegű. Erős. Ki kell találni valami indokot, és úgy elhívni. Nem kell itt érzelgősködni az elején, hanem szépen lassan. Persze még így is benne van a lehetőség az elutasításra, de ez már csak ilyen.

2019. nov. 6. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!