Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Miért ajánlgatják az asszertív...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért ajánlgatják az asszertív viselkedést és az őszinte kommunikációt az érzelmekről, ha a valóságban ezt kevesen igénylik?

Figyelt kérdés

Pszichológusok (pl. Csernus) is ajánlgatják az előadásaikban, hogy beszéljünk bátran, értelmesen az érzelmeinkről, illetve, hogy a többi embernek is imponál, ha képesek vagyunk megfogalmazni az érzelmeinket. Csakhogy a valóságban az emberek 90 %-a nem tud ezzel mit kezdeni.


Pl. régóta tetszik valaki, akivel közelebbről is ismerjük egymást (tehát nem arról van szó, hogy "lerohanom" kvázi ismeretlenként az érzelmeimmel), és elmondom neki, hogy vonzódom hozzá, és szeretném randira hívni. Ám ha ezt nem tudja viszonozni, akkor nem az van, hogy oké, ezt értelmesen, egymást tiszteletben tartva megbeszéljük, hanem megsértődik a másik fél, hogy "kellemetlen helyzetbe hoztam". Írom ezt nemtől függetlenül.


2019. nov. 2. 13:05
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
84%
És miért foglalkozol azzal, hogy mások mit gondolnak?
2019. nov. 2. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
89%
Szerintem amiről Csernus és mások írnak, sokkal inkább már létező kapcsolatra vonatkozik. Pl párkapcsolatra, hogy kommunikálj értelmesen. Vagy munkahelyen stb. Azzal amit írsz az a baj, hogy egy barátságot azonnal tönkretesz és érthető okokból, ha kiderül, hogy akit addig a barátomnak hittem, vonzódik hozzám. Hiszen nem akarom hitegetni stb. De itt nem az őszinteséggel van a baj, hanem magával a helyzettel.
2019. nov. 2. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
92%

Őszintén, és annak mi értelme, hogy szerelmet vallasz egy olyan valakinek, akiről nem tudod, hogy kölcsönös-e a vonzalom?

Kölcsönösség nagyon fontos mind a két részről.


Az emberek nagy része pedig mind értelmileg, mind érzelmileg fejletlen.

2019. nov. 2. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Pontosan ugyan ilyen helyzetben vagyok én is most.
2019. nov. 2. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

#2 Nem, Csernus konkrét példaként pont az ismerkedési fázist (is) említette. Én meg arról beszélek, mikor valaki erre képtelen érdemben reagálni, őszintén megbeszélni, és inkább a mögé bújik, hogy ha erről beszélnek, az "tönkreteszi a barátságot".


#3 "Őszintén, és annak mi értelme, hogy szerelmet vallasz egy olyan valakinek, akiről nem tudod, hogy kölcsönös-e a vonzalom?" 1. A példában nem szerelmi vallomásról van szó, hanem randira hívásról. 2. Ha nem hívsz valaki randira, nem kommunikálod felé, hogy "tetszel nekem", akkor hogy deríted ki, hogy ez kölcsönös-e? Valamilyen gyerekes, gyáva "én nem vállalom fel az érzelmeimet, de valahogy a másikat bírom vallomásra" módszerrel ügyeskedve és sunnyogva?

2019. nov. 2. 14:18
 6/12 anonim ***** válasza:
78%
Akinek nincs annyi érzelmi intelligenciája, hogy ne tudjon mit kezdeni az őszinteségeddel, azért nem kár.
2019. nov. 2. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
17%

#5

Te értelmileg és érzelmileg is analfabéta vagy. Ha egy csajnak tetszik egy pasi, akkor azt észre fogja azt a pasi venni, márha észre veszi, pl. testbeszéd, szemezés, keresi a társaságát, érdeklődik iránta...stb.


A szóban forgó lány milyen jelekkel adta tudtodra, hogy randira hívhatod?

2019. nov. 2. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
#7 Babám, ha te sikítófrászt kapsz egy randira hívástól, akkor itt egyetlen analfabéta van, és én épp neki válszolok.
2019. nov. 2. 15:54
 9/12 anonim ***** válasza:
54%

#8

De te akarsz randira hívni egy lányt, nem én, akiről azt se tudod, hogy egyáltalán táplál-e irántad bármiféle érzéseket.

Ha nem tudod, hogy ő egyáltalán olyan szinten tekint rád, akkor minek akarod randira hívni?

De tényleg, adott bármiféle olyan jelet, amiből arra tudsz következtetni, hogy nyugodtan elhívhatod randira?

Az egy dolog, hogy neked ő tetszik, és ez vajon kölcsönös-e?

Ha fingod sincs a testbeszédről, az apró jelekről, akkor minek akarod őt elhívni randizni? Aztán meg pofára esel, és te leszel megsértődve, miközben elég egyértelmű volt, hogy a csaj semmilyen jelet nem adott feléd, ami közeledésre adna okot.


De nem is kell rám hallgatni, menj csak a saját fejed után, aztán, ha elutasít, ne lepődj majd meg.

2019. nov. 2. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

"és te leszel megsértődve" Tipikus katasztrofizálás, prekoncepció, amivel a saját inkompetenciád mentegeted.

"Nem bírok kezelni egy ilyen helyzetet? Jaaa, nem az én hibám, hanem a másiké, mer' biztos meg lesz sértődve, ő a béna, nem én!"


Az nem jut eszedbe, hogy az ember olyat hív randira, akinél kölcsönös érdeklődés jeleit látja? Ha nem tudsz reagálni egy normális humán interakcióra, az nem a kezdeményező fél hibája.

2019. nov. 2. 20:44
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!