Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.
Miért ajánlgatják az asszertív viselkedést és az őszinte kommunikációt az érzelmekről, ha a valóságban ezt kevesen igénylik?
Pszichológusok (pl. Csernus) is ajánlgatják az előadásaikban, hogy beszéljünk bátran, értelmesen az érzelmeinkről, illetve, hogy a többi embernek is imponál, ha képesek vagyunk megfogalmazni az érzelmeinket. Csakhogy a valóságban az emberek 90 %-a nem tud ezzel mit kezdeni.
Pl. régóta tetszik valaki, akivel közelebbről is ismerjük egymást (tehát nem arról van szó, hogy "lerohanom" kvázi ismeretlenként az érzelmeimmel), és elmondom neki, hogy vonzódom hozzá, és szeretném randira hívni. Ám ha ezt nem tudja viszonozni, akkor nem az van, hogy oké, ezt értelmesen, egymást tiszteletben tartva megbeszéljük, hanem megsértődik a másik fél, hogy "kellemetlen helyzetbe hoztam". Írom ezt nemtől függetlenül.
Őszintén, és annak mi értelme, hogy szerelmet vallasz egy olyan valakinek, akiről nem tudod, hogy kölcsönös-e a vonzalom?
Kölcsönösség nagyon fontos mind a két részről.
Az emberek nagy része pedig mind értelmileg, mind érzelmileg fejletlen.
#2 Nem, Csernus konkrét példaként pont az ismerkedési fázist (is) említette. Én meg arról beszélek, mikor valaki erre képtelen érdemben reagálni, őszintén megbeszélni, és inkább a mögé bújik, hogy ha erről beszélnek, az "tönkreteszi a barátságot".
#3 "Őszintén, és annak mi értelme, hogy szerelmet vallasz egy olyan valakinek, akiről nem tudod, hogy kölcsönös-e a vonzalom?" 1. A példában nem szerelmi vallomásról van szó, hanem randira hívásról. 2. Ha nem hívsz valaki randira, nem kommunikálod felé, hogy "tetszel nekem", akkor hogy deríted ki, hogy ez kölcsönös-e? Valamilyen gyerekes, gyáva "én nem vállalom fel az érzelmeimet, de valahogy a másikat bírom vallomásra" módszerrel ügyeskedve és sunnyogva?
#5
Te értelmileg és érzelmileg is analfabéta vagy. Ha egy csajnak tetszik egy pasi, akkor azt észre fogja azt a pasi venni, márha észre veszi, pl. testbeszéd, szemezés, keresi a társaságát, érdeklődik iránta...stb.
A szóban forgó lány milyen jelekkel adta tudtodra, hogy randira hívhatod?
#8
De te akarsz randira hívni egy lányt, nem én, akiről azt se tudod, hogy egyáltalán táplál-e irántad bármiféle érzéseket.
Ha nem tudod, hogy ő egyáltalán olyan szinten tekint rád, akkor minek akarod randira hívni?
De tényleg, adott bármiféle olyan jelet, amiből arra tudsz következtetni, hogy nyugodtan elhívhatod randira?
Az egy dolog, hogy neked ő tetszik, és ez vajon kölcsönös-e?
Ha fingod sincs a testbeszédről, az apró jelekről, akkor minek akarod őt elhívni randizni? Aztán meg pofára esel, és te leszel megsértődve, miközben elég egyértelmű volt, hogy a csaj semmilyen jelet nem adott feléd, ami közeledésre adna okot.
De nem is kell rám hallgatni, menj csak a saját fejed után, aztán, ha elutasít, ne lepődj majd meg.
"és te leszel megsértődve" Tipikus katasztrofizálás, prekoncepció, amivel a saját inkompetenciád mentegeted.
"Nem bírok kezelni egy ilyen helyzetet? Jaaa, nem az én hibám, hanem a másiké, mer' biztos meg lesz sértődve, ő a béna, nem én!"
Az nem jut eszedbe, hogy az ember olyat hív randira, akinél kölcsönös érdeklődés jeleit látja? Ha nem tudsz reagálni egy normális humán interakcióra, az nem a kezdeményező fél hibája.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!