Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Hogyan fejlesszem az önbizalma...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan fejlesszem az önbizalmam, ha egy mentálisnak tűnő betegség miatt nincs? F31

Figyelt kérdés

Tisztában vagyok vele, hogy viszonylag jóképű vagyok, ezt sok nőtől megkaptam már. Azzal is tisztában vagyok, hogy intelligens vagyok. Ezekkel kapcsolatban nincsenek komplexusaim, vagy csak nagyon ritkán, de akkor sem beteges módon kérdőjelezem meg magam.

Viszont a néha mentális problémákat produkáló szervi betegségem miatt sajnos önértékelési problémáim vannak.

Próbálok határozott lenni (nem mindig sikerül), direkt rendszeresen kilépek a komfortzónámból, pl. beszélgetést kezdeményezek egy váróteremben, vagy elmegyek egy nővel kávézóba beszélgetni.

Régen zárkózott voltam, de úgy érzem tréningeztem ezen annyit, hogy nem tűnök életképtelennek.


Szerintem képes lennék arra, hogy egy kiegyensúlyozott kapcsolatot fenntartsak, de van egy gyenge pont, amin nem tudok túl lendülni:

A betegségem tünetmentes, betegségtudatom sincs, általánosságban nem is szokott soha téma lenni, viszont ha ismerkedek akaratlanul is az eszembe jut, hogy bizony előjöhetnek tünetek és időnként elö is szoktak.

Ezt nem érzem korrektnek teljesen a másik féllel szemben. Olyan érzés, mintha a problémáim túl nagyok lennének ahhoz, amit egy kapcsolatban kompenzálni tudnék.


Pedig logikusan végiggondolva egy kapcsolat még segítene is. Hiszen kívülről hamarabb meglátszik, ha gond van, és ilyen esetekben még azelőtt eljutnék a kezelöorvosomhoz, hogy eldurvulnának.


Hogyan fejlesszem ilyen tekintetben az önbizalmam?



2019. okt. 23. 11:18
1 2
 11/13 anonim válasza:
100%
Pszichológus, bár ez már inkább pszichiáter hatáskörébe tartozik.
2019. okt. 23. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 A kérdező kommentje:

#11

Azt jól látod, hogy pszichológus sokat tud segíteni, bár csak a lelki oldalán, megbirkóznom vele és kapcsolatot épitenem viszont nekem kell. Ezt senki nem fogja helyettem megtenni. Most viszont picit kíváncsi vagyok az "átlag" ember véleményére is. Van amit könyvből nem lehet tanulni. Ti hogyan próbáljátok fejlődni a helyemben?


A pszichiátert is jól látod, úgy értve, hogy igen, szakember szükséges hozzá. Mint említettem van kezelőorvosom, annak a neurológiai betegségnek, ami ezeket a tüneteket előidézik, egy országos szaktekintélye, külföldön is elismerik.


Szóval itt tart az orvostudomány: többnyire tünetmentes vagyok, de potenciálisan előjöhetnek tünetek.


Emiatt van önértékelési gondom. Úgy érzem emiatt megszerethetetlen vagyok - ami nem igaz, csak egy frusztráló érzés. És nehezen tudok abban bízni, hogy valaki egy ilyen embert, mint én őszintén tud szeretni.

2019. okt. 23. 15:43
 13/13 anonim ***** válasza:
Mi ez a betegség? Nagyon erdekes, amiket írtál.
2019. okt. 23. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!