Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Miért sulykolja a média a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért sulykolja a média a mamahotel lakókról, hogy értéktelenebbek mint akit önállóak? 43/ N

Figyelt kérdés
Igen én visszaköltöztem a szüleimhez 5 évvel ezelôtt, mert mint derült égbôl a villámcsapàs skizofrén lettem. Ràadàsul a szüleim is fogyatékosak, ôk is rám vannak szorulva, így egymàst segítjük. Egyedül nagyon nehezen tudnék csak megélni, a tartalékaimat pedig nem szeretném teljesen felèlni. Gyerekem nincs, többé pedig párkapcsolatot sem szeretnék a betegségem miatt, amihez szorongàs és depresszió is társul.
2019. aug. 30. 15:55
1 2
 1/13 Elfelejtett pillanat ***** válasza:
75%

A mamahotel jelenséget több tényező együtteshatása okozza.Gazdasági és kulturális okai is vannak.

Ma Magyarországon az ingatlanárak elszabadultak,amellyel párhuzamosan az albérletdíjak is folyamatosan emelkednek.Azt is figyelembe kell venni,hogy az átlag életszínvonal jelentősen nem emelkedett.A rezsi költségekre is egyre többet kell költeni.A fiatalkorúak között pedig egyre terjed nemcsak itthon,hanem az egész világon a munkanélküliség.A munkaerőpiacon hátrányos helyzetben vannak.

2019. aug. 30. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
10%
A média nem sulykolja, hanem a nők, és az őket szolgáló médiumok.
2019. aug. 30. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
51%
Szerintem ezt nem a média sulykolja, hanem egyes emberek. Én önálló vagyok, de soha nem érdekelt, h mások hogyan élik az életüket, legutóbb pont egy mamahoteles lánnyal voltam együtt, engem egyáltalán nem izgatott, h a szüleivel lakik, egyébként ő is depressziós,szorongásos személyiségzavaros volt.
2019. aug. 30. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
26%
Ezt a nők sulykolják. Ök sem tudnak lakást venni, könnyebb olyat keresni, akinek van és beköltözni később hozzá..
2019. aug. 30. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
26%

Ami veled történt, szerintem ne vedd magadra amit a média mond. Egyébként se, amit ott látsz, mert manipuláció.

Ők megpróbálták előadni úgy ezt a mamahoteles sztorit, hogy iszonyú magasak az ingatlan árak, az albérletet sem tudják fizetni, s 20on 30évesen is még a szülőknél élnek. Majd megkérdeztek pár embert interview alatt. Én megmondom őszintén nem tudom sajnálni ezeket az embereket, s tudod miért? A sziget, a balaton sound, a volt, stb... isten tudja hány fesztivál, s tele van fiatalokkal. A heti jegy annyiba kerül mint egy albérlet egyedül. Kérdezem én, miért is nincs pénze albérletre egy egészséges, felelősséggel teli, munkával rendelkező fiatalnak? A férfiak 50%-a, a nők 70%-a szülőknél él az említett korosztályból. Én úgy látom, java részt a nők az extroveltáltak, ők kergetik ezeket a fesztiválokat, s utána mennek haza anyucihoz, h majd a fehér herceg kimentse őket onnan. Nah ezt már nem láthattad a retek klubon, csak a sajnáltatást....

32f

2019. aug. 30. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Az értéktelen jelző tényleg súlyos, és amit írsz az életszagú. Azért érthető, hogy miért törekednek sokan az önállóságra, sokaknak az az ideális jövő, amit elképzelnek, nem akarnak otthon ragadni. Párkapcsolat szempontjából meg szerintem nagy elvárás a partneremtől, hogy a szüleimmel egy fedél alatt akarjon élni.
2019. aug. 30. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
93%

Szerintem a mamahotel nem azt jelenti hogy a szüleid házában laksz egy szobában, és egymást segítve élitek az életetek.

A mamahotel inkább az, mikor a szülők (főleg az anya) maximálisan kiszolgálják a fiatalt. Főznek, mosnak, takarítanak rá, mindezt a szülök fizetésből, miközben a fiatal vállal valamilyen munkát, és a keresett összeget bulizásra, számítógépes játékokra, stb.. költi. Mindezt úgy, hogy nem tanul, nem spórol, nem próbál előre jutni az életben, csak ül a langyos vízben.

Nincsen azzal baj, ha egy fiatal a gyerekkori szobájában lakik, miközben felnőtt életet él. Végez házimunkát, beszáll a rezsibe, iparkodik előre jutni az életben.

21/L

2019. aug. 30. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi értékes hozzászólásaitokat. Én bulizni 3 éve nem coltan, még az ingyenes utcabálon sem, de az emlitett okok miatt absolute nem is vágyom rá. Épp eleget buliztam huszon- ill. 30 évesen. (hardcore rajongó voltam). Volt két hosszú párkapcsolatom, az egyik 4 a másik 7 évig tartott, ez utóbbi volt az igazi, csak azèrt nem mertem hozzàmenni ès csalàdot alapítani, mert elkezdett inni, drogozni. De nagyon szerettem őt, persze akkor mèg teljesen egèszsèges voltam.
2019. aug. 30. 16:27
 9/13 anonim ***** válasza:
3%
Érdekes...pont, hogy a nők szokták ezt hangoztatni.
2019. aug. 30. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
87%
Én külön lakom, mert a szüleimnek van egy rakás lakása,igY könnyű volt beköltözni az egyikbe. Nyilván nem nézem le aki a szüleivel él, mert valszeg én is ezt tenném, ha nem lennék ekkora mäker.
2019. aug. 30. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!