Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Miért csal olyan sok nő a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért csal olyan sok nő a képekkel az interneten társkereséskor? Ciki az első randi legelején jelezni az eltérést és konkrétan ott hagyni az illetőt?

Figyelt kérdés

Az alábbiakat tapasztalom én is, és számos barátom, aki szintén neten keres férfit/nőt:

- agyonretusált képek: gyakorlatilag csak szem van, az orr már nem is látszik

- előnyös póz: akinek nincs melle, az úgy fotózza, mintha volna, aki túlsúlyos, igyekszik nagyon karcsúnak mutatkozni, stb.

- régi képek: 5 éve egyszer véletlenül készült róla egy előnyös kép, felteszi. Tényleg nem is sejti, hogy változott azóta? És 5 éve sem volt hiteles az a kép.

- nincs egész alakos kép: na az mindig gyanús. Legritkább esetben a jó alakú, magukkal elégedett emberek titkolják "bomba" formájukat.

- tudatosan elrejtett hibák: odafésült haj, ahol bőrhiba van, eltakart elváltozás, mindig ugyanolyan pózból készült szelfi


Két dolog tud nagyon leleplező lenni szerintem. Az egyik, ha még randi előtt látni a személyről egy sima képet, ami nem szelfi, nincs megvágva, és így kiderül, milyen is az illető valójában félórányi filterezés nélkül. Ilyet persze jó esetben kérni kell, a válasz legtöbbször "nincs több képem, nem szeretem, ha fotóznak". Ismerős válasz, nyílván... A másik a kellemetlenebb: a személyes találkozás.


Nektek milyen tapasztalataitok vannak?



2019. aug. 25. 16:56
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
94%

"Ciki az első randi legelején jelezni az eltérést és konkrétan ott hagyni az illetőt?"


Amennyiben kulturáltan (saját érzelmeket nem belevive), objektíven, határozottan megfogalmazva teszed, szerintem egyáltalán nem, sőt, kifejezetten jogos. Ezt nőként írom.

2019. aug. 25. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 anonim ***** válasza:
89%
Nyugalom, a pasik is 8 évvel ezelőtti képet raknak fel, ahol nincs mangalicafejük! 🤣
2019. aug. 25. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 anonim ***** válasza:
97%

Nincs olyan,hogy nincs mostani képe. Általában mindenkinek van okostelefonja, készitsen egy fotót magáról és küldje át.Ez nem lehet.


Esetleg mesélhetsz egy sztorit,hogy képzelje, már többször a randin derült ki menyire más is a lány élőben mint a fotókon. Hátha veszi a lapot és ha nagyon más akkor inkább lemondja a randit.


Egyébként meg senki nem tökéletes, és az is természetes valahol ha a legjobb fotóit tölti fel. Mindaddig, amíg nagyon nem látszik másnak mint amilyen a valóságban.


Ha beszélgettek a találkozó előtt biztos kitértek arra is ki hogy néz ki. Hasonlítsd össze az elmondottakat a fotóval. Pl. írod,hogy ducibb, a fotón vékony..ez azért csak kiderül valamennyire ha beszéltek.

2019. aug. 25. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 anonim ***** válasza:
88%
Én egyetlen egyszer randiztam egy pasival netről, és az illető 15 kilóval, 8 évvel több volt, és 10 centivel kevesebb. Ja, és a képen még volt rendesen haja.
2019. aug. 25. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 anonim ***** válasza:
98%

Ezt a helyzetet saját maguk teremtették, és most nem tudnak kiszállni belőle. Mióta elterjedt a digitális fotózás és a fotójavító alkalmazások, azóta élnek vele. Ma már egy átlag okostelefon is tele van "képjavító" funkciókkal, amit használnak is. Azt is tudják, hogy a "konkurencia" is használja, tehát semmi rosszat nem látnak benne. Igaz, hogy a fotón szereplő nő mérföldekkel jobb, mint a valódi, de úgy érzi, hogy csak így van esélye.


Ez ugyanaz, mint a használt autó piac. Ma már nem elég lemosni, kitakarítani az autót, mert mindenki csal. Ha az eladó a legjobb árat akarja kapni, akkor a km számlálót vissza tekeri, az autót lepolíroztatja, esetleg bizonyos részeit újrafényezteti, különböző vegyszerekkel átmenetileg újszerűvé varázsolja. Persze a vevő is érzi, hogy az autó "túl szép", de azt is tudja, hogy a többi is ilyen. Az eladók pedig már nem tehetnek mást, mint kozmetikázzák az autókat, mivel a konkurencia is ezt teszi. Sakk-matt.

2019. aug. 25. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 anonim ***** válasza:
100%
Nem azért, de nekem egy barátnőmnek lopták le face-ről a képeit és ismerkednek vele. Hogy ki megy el a randira az rejtély.
2019. aug. 25. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat.

Sok lány nem küld képet, sőt, fel is háborodik, hogy kér valaki. Nyílván ilyenkor meg is szakad az ismerkedés nálam.

Igen, jártam már úgy, hogy nem valódi/saját képekkel találkoztam. Egyszer egy barátom küldte át nekem a linket, honnan van a kép (egy esküvői modell képét nyúlták le). Azóta használom a Google ezen funkcióját.

Olyan is volt, hogy a randi előtt az illető szó nélkül felszívódott. Sosem beszéltünk többet, addig minden oké volt. De legalább megspórolt mindkettőnknek egy kellemetlen élményt.

És persze olyan is volt, hogy alig ismertem meg. Olyankor tényleg jobb lehet egyszerűen nem odamenni, vagy higgadtan elmondani, hogy felnőtt ember létére ne legyen már ilyen ostoba.

2019. aug. 25. 17:30
 8/35 anonim ***** válasza:
44%
Gondoltam, hogy törlik a választ, annyit kérdeznék csak, hogy Pesten (megyeszekhelyen) mindenki tarskeresőzik? Mert vidéken (0-20 ezer fő) kb. senki, facen ha rairnak valakire eleve ismerik, ha nem akkor tiltják. A másik kérdés miért jobb ez, mint élőben felszedni valakit? Szánalmas, minden hangulatot nélkülöz, a képek hazudnak, mint ahogy leirtad, személyiségre még nagyobbat lehet hazudni, semmit nem tudsz úgy érzékelni és érzékeltetni, mint élőben, ja és a jobb csajoknak tényleg nem kell cégér észre se vennéd neten, hogy milyen jó. Engem soha nem fogott meg senki egy profilkep alapján férfiként sem, akkor a nők akiknek még kevésbé számít a vizualitás? Nevetséges, hogy helyes, egészséges emberek így ismerkednek.
2019. aug. 25. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 anonim ***** válasza:
92%

Randiztam olyan nővel is, aki megjelent műseggel, meg kitömködött melltartóval. És jókat röhögött rajta.

Engem aztán totál nem zavart volna, úgy, ahogy van, csak hát...ő úgy gondolta, ez minden férfinak számít.

Hát nekem nem.

2019. aug. 25. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 anonim ***** válasza:
94%
A fotóval vissza lehet élni, terjeszteni lehet és lehet rajta röhögni ha valami nem jó rajta. Lehet körbekérdezni ismerősöknek hogy ismered ezt a csajt/pasit, társkeresőn beszéltem vele. Lehet elemezgetni a hibáit, úgy hogy ő nincs ott. Sok ilyet hallani...kollégák ismerősök sztorizgatnak társkeresőkről...fotót nemcsak a konkrét társkeresőnek küldöd hanem általában plusz a haveroknak lánybarátoknak anyukának apukának tesókának uncsitesónak stb. Van aki nem mutogatja körbe de sokan igen. Nem csodálom aki csak retusáltat küld, vagy semmit. Inkább írd le a szembetűnő hibáidat szövegben, vagy mondd el, ha meg nincsen hiba, akkor pláne nyugodtan mehet a vakrandi forgalmas helyen. Fotóval se vagy előrébb mint látható.
2019. aug. 25. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!