Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szerelem » A barátom nem fogadja el,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A barátom nem fogadja el, hogy nem dolgozom. Van így jövőnk? Miért tesz mindig szemrehányást?

Figyelt kérdés

Együtt élünk, és ez heti vitatéma közöttünk. Hogy bezzeg más megoldja egyetem mellett, és én miért nem, meg hogy miért nem keresek munkát.


Nehéz szakon vagyok, mellette gyakornokoskodom kb 12-16 órában, a munka mennyiségétől függ (ezért nem kapok pénzt). Heti 2x járok nyelvórára, mert szeretnék egy újabb felsőfokú nyelvvizsgát. Mivel nem büfészak, ezért nem elég zh-k/vizsgák előtt leülnöm tanulni, folyamatosan készülök, tanulok, heti terveket készítek. Van így is elegem, sokszor vagyok fáradt, feszült.


Tudják a szüleim is, hogy nem bulizással telnek az egyetemi éveim, és szerencsére vannak olyan anyagi helyzetben, hogy tudjanak támogatni. Amint lesz diplomám, persze dolgozni fogok. De ők sem látják értelmét annak, hogy vállaljak egy alulfizetett diákmunkát, ami elveszi az időmet a tanulástól, legyek mindig hullafáradt, és semmire ne legyen időm/energiám. Viszont a barátom ezt nem fogadja el, folyamatosan felhánytorgatja.


2018. nov. 18. 15:38
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:
43%

Én a helyedben vártam volna az összeköltözéssel amíg végzel a sulival.


Mindenki a barátodat szidja, érthető.

Én viszont kicsit az Ő oldaláról nézem. Akár olyannak is tűnhet mintha közvetve a szülőkkel élne közös anyagi bázisban.


Lehet,hogy eleve különböző az értékrendetek, Te jobb anyagi körülmények közül indulsz, Ő esetleg saját erejéből küzdötte fel magát.


Mindez nem mentség arra,hogy cseszegessen, de az Ő helyzetét próbálom átlátni.


Tudom, ebből nem lehet messzemenő következtetéseket levonni, de szerintem ez nem lesz életre szóló kapcsolat.

2018. nov. 18. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:

Nalunk ha nincs diakmunka es onkentes munka a CV akkor meg sem hivnak beszelgetesre

Mamahoteles orias csecsemok nem tudnak dolgozni fogalmuk sincs mi az a munka es hogyan kell csapatban dolgozni.

Nyugat eu

2018. nov. 18. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:
67%
Én pl. szívesebben megyek olyan orvoshoz, ügyvédhez, stb., aki végigtanulta az egyetemet, mint egy olyanhoz, aki a mekis krumplisütés mellett kettesekkel épp csak átment. Miért lenne ez utóbbi jobb szakember? Nem látok semmi összefüggést.
2018. nov. 18. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:
68%

"Nalunk ha nincs diakmunka es onkentes munka a CV akkor meg sem hivnak beszelgetesre"


Inkább olvasni tanulnál meg.

Írta a kérdező, hogy gyakornok. Annak van értelme, mert a szakmájában szerez tapasztalatot, de az egy munkahelyet sem fogja érdekelni, hogy hamburgert osztogatott a Mekiben vagy szórólapozott.

2018. nov. 18. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:
64%

alapképzésen én se dolgoztam. mesterképzésen is csak azért, mert akkorra már volt egy jó helyem, amit egyszerűen sajnáltam volna otthagyni. hát mit ne mondjak, rohadt szar egyszerre egyetemre járni és dolgozni. pedig nyelvórákra pl nem járok, de egyszerűen az embernek nincs ennyi ideje, max ha semmi másból nem áll az élete, csak a tanulás és a munka váltja egymást. de ez hosszútávon nem fenntartható (nyilván ha amúgy éhen halna, akkor kénytelen kibírni, de hogy nem lesz kellemes az élete az is biztos).

szóval szerintem dobd ki. nagyon gáz, amikor az ember párja a szart akarja rábeszélni arra, akibe szerelmes? semmilyen logikus magyarázat nincs arra, miért dolgozz valami nyomorék diákmunkát.

a szülőkkel való anyagi kapcsolat is miért zavarja? szülőknek jóval biztosabb a jövedelme, mint valami mekis diákmunkásnak.

az én szüleim is fizették a lakbér felét, a barátom a lakbér másik felét és kész. amikor hazamentem odaadták a pénzt és csá. mit zavarja ez a másikat?

2018. nov. 18. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim ***** válasza:

Tökre nincs igaza a pasidnak. Sokan vannak akiknek nem adatik meg hogy a szülei támogassák. Én sem tudtam az egyetem mellett dolgozni de a szüleim sem tudták úgy anyagilag támogatni, így nyaranta kerestem meg a pénzt..


Örülj neki hogy a szüleid tudnak támogatni anyagilag is. Ez nagy előny. Koncentrálj a tanulásra ha pasid nem érti meg akkor irigy szerintem.. Vagy neki nem olyan a családi háttere.

2018. nov. 19. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!