Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szerelem » A barátom nem fogadja el,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A barátom nem fogadja el, hogy nem dolgozom. Van így jövőnk? Miért tesz mindig szemrehányást?

Figyelt kérdés

Együtt élünk, és ez heti vitatéma közöttünk. Hogy bezzeg más megoldja egyetem mellett, és én miért nem, meg hogy miért nem keresek munkát.


Nehéz szakon vagyok, mellette gyakornokoskodom kb 12-16 órában, a munka mennyiségétől függ (ezért nem kapok pénzt). Heti 2x járok nyelvórára, mert szeretnék egy újabb felsőfokú nyelvvizsgát. Mivel nem büfészak, ezért nem elég zh-k/vizsgák előtt leülnöm tanulni, folyamatosan készülök, tanulok, heti terveket készítek. Van így is elegem, sokszor vagyok fáradt, feszült.


Tudják a szüleim is, hogy nem bulizással telnek az egyetemi éveim, és szerencsére vannak olyan anyagi helyzetben, hogy tudjanak támogatni. Amint lesz diplomám, persze dolgozni fogok. De ők sem látják értelmét annak, hogy vállaljak egy alulfizetett diákmunkát, ami elveszi az időmet a tanulástól, legyek mindig hullafáradt, és semmire ne legyen időm/energiám. Viszont a barátom ezt nem fogadja el, folyamatosan felhánytorgatja.


2018. nov. 18. 15:38
1 2 3
 11/26 A kérdező kommentje:

Utolsó, ennyire sötét vagy? Szerinted az orvosi egyetem pl. nem nehéz? Vagy a jog? Apukám jogász, a mai napig emlegeti, milyen vizsgaidőszakok vannak mögötte, és hogy megszenvedett az egyetemmel. Ettől függetlenül sikeres, és elismert a területén. A legjobb barátnőm az orvosin van, ha megkérdezik tőle, hogy nehéz-e, elmondja, hogy az, és rengeteget tanul, de ettől függetlenül imádja. Én is így vagyok a szakommal. Nehéz, kemény, de érdekel és örömmel tanulom. Sikeres is vagyok az egyetemen, de ösztöndíjból nem sokan élnek meg... Igazából senki.


Lehet azzal jönni, hogy a diákmunka szükséges. De szerintem a krumplisütés, vagy a szórólapozás nem sok mindennel járulna hozzá a karrieremhez. :) Az viszont igen, hogy beszélek nyelveket, nyelvvizsgáim vannak, van szakmai tapasztalatom és az egyetemet sem 8-10 év alatt végzem el.

2018. nov. 18. 16:15
 12/26 anonim ***** válasza:
92%
A legtöbb emberben ott az irigység, mert neked segítenek a szüleid, másoknak meg nem. Pedig sok családnál azt látom, hogy ahol a szülők is szorgalmasan tanultak, ezért sikeresek a munkájukban, így tudják támogatni a gyereküket, ott a diák is ezt a szemléletet viszi tovább. Én csak nyaranta dolgoztam, annyi előnye volt, hogy külföldön, így a nyelvet gyakoroltam, de szakmailag semmit nem tett hozzá az életemhez. Dolgozhatsz még 40 évig, most tanulj szorgalmasan, és élvezd a diákéletet.
2018. nov. 18. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
91%

Miért baj az, ha egy nappalitagozatos diákot támogatnak a szülei? SOk család támogatja egymást, és nem ridegtartáson van a gyerek. FŐleg, ha meg is engedhetik magunknak. Dolgozhat még eleget az életében.

Én sem dolgoztam egyetem alatt, és csak, akiknek nagyon muszáj volt, vagy extra dologra gyűjtöttek.

2018. nov. 18. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
70%
Irigység mint azt írták is. Pl:A mamahotelezést is azok találták ki az egyetem alatt még szüleikkel lakó emberekre, akiket a szülei nem támogattak a tanulàsban hanem elküldtek dolgozni, netán még piáltak is vagy egyéb módon elmarták maguk mellől a szóban forgó gyereküket, vagyis kényszerpályára űzték őket. Ezek a gyerekek, jobban mondva fiatal felnőttek megpróbálják a nyomorukat előnynek beállítani hogy ők dolgoznak( végeznek valami kulimunkát kevés pénzért), kirepültek a fészekből( olyan önállóak hogy többedmagukkal bérelnek egy lyukat a város közbiztonságilag forró részén) stb. A te pasid is ilyen szemléletű csak némileg light-osabb azért
2018. nov. 18. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
82%
Ezek után csak arra lennék kíváncsi, h a barátod mivel érvel, szte miért lenne jobb, ha dolgoznál?
2018. nov. 18. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
87%
Szerintem egyetem alatt nem kell/nem lehet dolgozni. Ha valaki mégis tud az vagy egy zseni, vagy a szak amire jár abszolút nem egyetemi szintű. Előbbi a ritkább. Nekem is hőbörögtek anno andragogia meg szabad bölcsész szakosok, hogy miért igenylem a szoctamot, menjek dolgozni mint ők... Hát hogyne. Kérdező, te meg dobd ki ezt a szerencsétlent. Semmi jót nem varhatsz tőle, ez az a típus aki szülés utáni hónapban már rugdosna vissza a munkahelyre. 26/N
2018. nov. 18. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 peca1000 ***** válasza:
84%

Ha együtt éltek, és felesben tudod fizetni a rezsit, kaját stb. a szüleidtől kapott lóvéból, akkor a barátod ne pampogjon.


Végezd el a sulit, és az egyebeket.


Utánna melózhatsz.

2018. nov. 18. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
73%
Tök egyszerű. Dobd ki a fajankót, keress egy toleráns, támogató baratot.
2018. nov. 18. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
50%
Kell neked egy ilyen "barát"? Az ilyennek akkor sem fogsz megfelelni ha végzel és dolgozol. Akkor is ö akarja majd megmondani neked a tutit!
2018. nov. 18. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
75%
Rosszul érzi magát, hogy őt a családja nem támogatja ennyire. Próbáld meg vele megbeszélni szépen, hogy ebben semmi rossz nincs, inkább örüljön, hogy te a családodra számíthatsz és ne fájjon neki, amíg nem ő tart el, addig nincs beleszólása, hogy te keresed meg azt a pénzt vagy a szüleid adják. Btw. a diákmunkából max a kajádat tudnád fizetni ha heti 15-20 órákat dolgoznál, mert azokat sem fizetik agyon...
2018. nov. 18. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!