Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szerelem » A barátom nem fogadja el,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A barátom nem fogadja el, hogy nem dolgozom. Van így jövőnk? Miért tesz mindig szemrehányást?

Figyelt kérdés

Együtt élünk, és ez heti vitatéma közöttünk. Hogy bezzeg más megoldja egyetem mellett, és én miért nem, meg hogy miért nem keresek munkát.


Nehéz szakon vagyok, mellette gyakornokoskodom kb 12-16 órában, a munka mennyiségétől függ (ezért nem kapok pénzt). Heti 2x járok nyelvórára, mert szeretnék egy újabb felsőfokú nyelvvizsgát. Mivel nem büfészak, ezért nem elég zh-k/vizsgák előtt leülnöm tanulni, folyamatosan készülök, tanulok, heti terveket készítek. Van így is elegem, sokszor vagyok fáradt, feszült.


Tudják a szüleim is, hogy nem bulizással telnek az egyetemi éveim, és szerencsére vannak olyan anyagi helyzetben, hogy tudjanak támogatni. Amint lesz diplomám, persze dolgozni fogok. De ők sem látják értelmét annak, hogy vállaljak egy alulfizetett diákmunkát, ami elveszi az időmet a tanulástól, legyek mindig hullafáradt, és semmire ne legyen időm/energiám. Viszont a barátom ezt nem fogadja el, folyamatosan felhánytorgatja.


2018. nov. 18. 15:38
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
93%

Tehat a szuleid tamogatnak, a baratodnak anyagilag semmit nem okoz ez, ha jol ertem.


Igazad van. Ha megteheted, akkor csak a tanulasra koncentralj.

A baratod irigy. Neki van diplomaja?

2018. nov. 18. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
42%
Ha úgy van, ahogy az 1-es írja az első sorban...akkor igaza van.
2018. nov. 18. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
93%

mi köze hozzá a hapsidnak, ha nem ő tart el?


dobd ki.


amúgy meg a helyzeted jól rávilágít arra, hogy mennyire kizsákmányolják az egyetemistákat, és ingyenmelókat végeztetnek gyakornokság címszó alatt velük.


sokan azért nem tudnak a tanulmányaikhoz kapcsolódó területen kapcsolatokat kiépíteni és elegendő gyakorlatra szert tenni, mert nem kapnak érte fizettséget, de valamiből élniük kell.


így elmennek húspogácsát sütni meg shake-t mérni egy mekibe, vagy szitterkednek (gyerek vagy kutya)... és ha kezükben a papír, nem veszik fel őket a szakmájukban, mert nincs elég gyakorlatuk.


te mázlista vagy, h. anyádék finanszírozzák a tanulmányaidat, a barátod szemét ez csípheti, pláne, ha ő nem diplomás vagy ha a szülei nem tudták támogatni.

2018. nov. 18. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
86%

Teljes mértékben egyetértek az előttem szólókkal. Én is egyetemista vagyok és jogász szakon tanulok, nyári gyakorlataim is vannak és az egyetem eléggé nehéz.

Egyáltalán ne vedd magadra ezeket, ha pedig ezt ő nem tudja elfogadni és problémát jelent neki ne is foglalkozz vele...

Lesznek olyanok akik ezt meg tudják érteni és meg fognak becsülni :)


F/23

2018. nov. 18. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
5%
Ne foglalkozz a barátoddal . Majd egyedül maradsz , most a tanulás később a munka miatt nem lesz időd a párodra és 40 évesen keresni fogod az igazit.
2018. nov. 18. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
2%
Szerintem nincs szükséged párkapcsolatra,ennyi
2018. nov. 18. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 A kérdező kommentje:

Igen, a szüleim fizetnek mindent, ők adnak pénzt. A barátomnak ez nem kerül többe, meg nem ő tart el.


Van diplomája, de nem a szakmájában helyezkedett el.

2018. nov. 18. 15:55
 8/26 A kérdező kommentje:
A barátomra van időm. Akkor nem jutna rá, hogyha még ezek mellett diákmunkáznék is.
2018. nov. 18. 15:57
 9/26 anonim ***** válasza:
17%
Akkor szimplán az fáj neki , hogy téged eltartanak , ő meg azt a nevelést kapta miszerint minden helyzetben magadnak kell megkeresd a pénzt.
2018. nov. 18. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
0%

Akinek tul nehez a szak az nem oda valo

Sok gyenge kepessegu tanul egyetemen

Munka segit felnotte vallni feleloseget vallalni es megtanit sok mindenre.

Baratidnak igaza van diakmunka fontos

2018. nov. 18. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!