Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szerelem » Lehetséges, hogy fogok még...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Lehetséges, hogy fogok még valaha ilyen férfit találni?

Figyelt kérdés

Elveszítettem életem szerelmét. Szerintem olyan férfi volt, akinek minden lány örülne. Rendkívül intelligens, józan, két lábbal állt a földön, érett gondolkodású és karizmatikus, az enyémmel megegyező zenei ízléssel, annyira széles körű tudással az autókról, ami lebilincselő, mivel tud hangszereken játszani, ugyanez elmondható a zenei tájékozottságáról is, mindenben úgy éreztem, hogy támaszkodhatok és számíthatok rá, mert ha elromlott a gépem vagy nem tudtam hogyan használjak rajta valamit, ő pár kattintással megoldotta, mert még ehhez is értett. Annyira vonzó benne, hogy a kocsiját is mindig maga szerelte... egyszerűen egy tökéletes, megbízható, őszinte férfi volt, udvarias és régi vágású (viselkedésben, gondolkodásban) amilyet ma már nem is látni sehol.. Merengő és magányos farkas. Hűséges.

Soha nem kaphatom vissza és attól félek, hogy nem lesz olyan aki képes a nyomába lépni, vagy megközelíteni, és mindenkiben csak őt keresném. Arról nem is beszélve, ahogy nézett rám és amiket mondott nekem...számomra elképzelhetetlen, hogy van még a világon, aki ilyen mély szerelemmel tudni nézni és úgy viszonyulni, mint ő hozzám. Mindig csodált és ezt ki is fejezte. :(

Lehet így boldog életet élni? Egy olyan férfival az oldalamon és olyanhoz férjhez menni akit nem is fogok úgy szeretni, mint őt?



2018. máj. 1. 21:27
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
100%

Nem.

De nem is kell, hogy ugyanolyat találj. Nem pótlékot keresel, hanem azt, akivel egymás számára tökéletes társak lehettek. Ehhez egyáltalán nem szükséges, hogy minden apró hülyeségben megegyezzen exeddel. (Sőt, ahogy azt előttem le is írták, ha tényleg ő lett volna az igazi, akkor most nem az exed lenne.)

Intelligens, józan, érett gondolkodású --> ne hidd, hogy nincs jónéhány ilyen!

A tiéddel egyező zenei ízlés --> ne haragudj, de ez miért is szempont?? Ez legfeljebb éretlen kistiniknél számít bármit is.

Autófanatikus --> oké, oké, de ezt sem hiszem, hogy ettől lenne jó egy kapcsolat. Természetes, hogy imponál, ha valaki valamilyen területnek a szakértője, és egyébként én személy szerint egy nőben is megcsodálom, ha valamilyen területet olyan szinten ér el, hogy fel lehet nézni rá, de a kapcsolat minősége szempontjából ez is tökéletesen irreleváns tényező. Mint ahogy az, hogy ő szerelte-e az autóját, vagy autószerelőhöz vitte, vagy az, hogy mennyire értette magas szinten a Windows lelkivilágát, szintén nem tényezők egy emberi kapcsolatban. Az sokkal inkább, hogy ti együtt, egymásnak mit jelentetek? Mert lehet, hogy valaki még vezetni sem tud, és Wordben a középre igazítást is szóközökkel oldja meg, de mellette jobban szeret bárkinél, és mondjuk lazán leküzdi érted azokat az akadályokat, amik a most egekig magasztalt pasasnak elháríthatatlan problémát jelentettek.

Vagy lehet, hogy éppen egy olyan férfinak leszel álmai nője, aki mondjuk a fizikatudományok doktora, és emellett fejből tudja az összes kémiai reakcióegyenletet.

Ezekkel csak arra akarok rávilágítani, hogy a tudásnak is rengeteg területe és módozata van, és egyik sem jobb, mint a másik, de ami a legfőbb: egyiktől sem lesz több a párkapcsolat. Ráadásul ez inkább csak valami rajongásnak tűnik nekem, mint szerelemnek. Próbálod úgy beállítani őt, mint aki 1000%-ban tökéletes, mindezt egyetlen területen megszerzett tudásra, nyelvi műveltségre, és némi készségszintű digitális kompetenciára alapozva. Hidd el, rengeteg dolog lenne, amiben ő is mocskosul elhasalna, és mások segítségére szorulna, csak nagyon ügyesen azt az oldalát nem láttad. ;) (Vagy nem akartad látni.) De felmerül bennem a kérdés: ki a valódibb társ? Aki elhiteti, hogy ő mindenben tökéletes, vagy aki meg meri mutatni, hogy miben nem az?


Most egy nagyon pocsék lelki állapotban vagy, és képtelen vagy reálisan szemlélni a dolgokat. Elcsépelt közhely, de majd az idő megoldja ezt is. Majd idővel elfelejted azt, hogy mindenkiben őt keresd, és idővel rájössz, hogy mennyire lényegtelen dolgokat ragadtál ki belőle.


Amiket leírtál, arról egyébként saját magam jutott eszembe, miután az első komolyabb kapcsolatom végetért. Akkor azt hittem, hogy ő a tökéletes. És igen, a zenei ízlésünk 90%-ban egyezett, a hobbink, érdeklődési körünk gyakorlatilag ugyanaz volt, és mindketten hasonló szakon akartunk továbbtanulni. Amikor vége lett, azt hittem, hogy soha többé nem találok hozzá hasonlót, olyat, akivel ennyire összeillünk.

Most erről teljesen másképp vélekedek. A mostani barátnőmmel a zenei ízlésünk jó, ha 10%-ban egyezik, és teljesen más területen dolgozunk. (Illetve fogunk dolgozni, mert ő még egyetemen tanul.) Azzal, hogy ennyire mások vagyunk, mindketten csak nyertünk. Ő megismerte az én szakterületemet, én meg az övét, és be kell vallanom, érdekes volt megismerni egy "másik világot". Ez egyáltalán nem hátrány, sőt!... Van, amiben én vagyok a jobb, van, amiben ő. Van, amiben én vagyok az ő segítségére, és van, amiben ő az enyémére. És egyikünk sem tökéletes, és ezt ismerjük, és szeretjük (!!) is egymásban. :-) Sokkal többet kaptam ettől a kapcsolattól, mint attól a bizonyos legelsőtől, amit annyira sirattam. Sőt... most már azt is látom, hogy az inkább volt amolyan rajongás, mint valódi szerelem.

Ja, és autóm nincs, és nem is akarom, hogy legyen, de még soha nem fordult elő, hogy a távolság komoly akadályt jelentsen. Főleg nem, ha szerelemről van szó.

2018. máj. 1. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
Szerintem létezhet; csak lehet, hogy ő pont nem vonz téged külsőleg, vagy nincs egymással dolgotok , feladatotok az életben. Lehet, hogy össze se futtok, vagy egyszer igen, de sose többé nem látjátok egymást. Meg pl nemtom, én hiszek a reinkarnációban; és szerintem érezheti egy ember pl kétszer ugyanazt a lángolást; meg ismerek oylat is, akinek azt mondták, ő már megélte az ikerláng-szerelmet valamelyik előző életében; és most is nagyon szerelmes; de az az illető tuti nem az ikerlángja; mert náluk úgy tudom, a születési nap, hónap egyezni szokott, és náluk nem egyezik, de most nagyon szerelmes; és elképesztően dögösnek látja a másikat, és elképesztően közelinek érzi a lelküket egymáshoz; mármint neki meg a másik félnek a lelkét; és aszondja, mindig úgy kalapál a szíve, mikor látja; meg kapkodnia kell a levegőt. De addig ilyen semmi nincs, amíg nem találkoznak; de amikor meglátja...
2018. máj. 1. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
Tökre az jön le, hogy te nem társat szeretnél, hanem birtokolni egy rajongót, aki megcsinál neked mindent.
2018. máj. 2. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:

Lehet találni igen, csak nehéz megtalálni egymást az össze illő embereknek.

Sokszor megkaptam már hogy milyen jó ember vagyok, persze ettől még nem lesz senkim...

2018. máj. 2. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:

11. Értem, hogy mire gondolsz és igazad van. Az az igazság, hogy kétségbeesetten kiemeltem pár tulajdonságát, amitől még vonzóbb volt a szememben, de nyilván nem csak ez a mérvadó és ettől függetlenül úgy érzem, hogy mély kötődés és szerelem volt közöttünk, de talán csak egy buborék volt az egész, ami kilyukadt egy egyszerű szúrástól és talán pont azok a dolgok hiányoztak, amelyek egy kapcsolathoz elengedhetetlenek. Szokták is mondani, hogy a szerelem önmagában sokszor nem elég. Tudom, hogy sokkal fontosabbak azok a dolgok, amelyeket leírtál... regényt tudnék írni sok mindenről, hogy válaszoljak, de ennek itt nincs helye. Valahol nekem is be kell látnom, hogy hiába nehéz most, van tovább élet és ennek valószínű, hogy így kellett történnie.


Egyébként ez a szerelem/rajongás téma is érdekes. Nekem ő a második barátom és teljesen úgy éreztem, hogy ezúttal már tudom, mi a szerelem, amit egy nő érezhet egy férfi iránt.. amikor felnéz rá, biztonságban érzi magát és úgy érzi senki más nem tud olyat mutatni neki, amit tőle ne kapna meg érzelmileg és minden más szinten. Én ezt éreztem iránta (és rajongtam is emellett). Kölcsönös volt, de úgy gondolom ő kevésbé nézte el a rossz tulajdonságaim, míg én neki igen, viszont én pedig kevésbé voltam megértő és támogató, míg ő felém igen. Az első kapcsolatom csak egy kis gyerekes “szerelem” volt ehhez képest, inkább testvéri viszonyra emlékeztető elemekkel :D ettől függetlenül bízom a legjobbakban, habár jelenleg úgy érzem évekig megleszek egyedül is :)

2018. máj. 2. 13:59
 16/17 A kérdező kommentje:
Ja és a zenei ízlés csak azért fontos, mert ha szeret két ember bizonyos típusú zenét és együtt járni ilyen helyekre, koncertekre, az tök jó. Én sem néztem ezt soha, de amikor kiderült hogy ugyanaz a kedvenc együttesünk, akik világ színvonalon elismertek, jó volt erről eszmecserét folytatni, és ő vitt el engem az itthoni koncertjükre is, ami életem egyik legjobb élménye volt és a sok szép közös emlékünk közül egy. :( akivel ez nincs meg, azzal is lehet ezer más programot szervezni, de a zene bír egy olyan erős érzelmi töltettel, ami összeköti az embereket, ha az ízlés azonos :)
2018. máj. 2. 14:39
 17/17 anonim ***** válasza:
Akkor miért nem becsülted meg?
2018. máj. 3. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!