Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szerelem » Örökké tarthat szerelem?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Örökké tarthat szerelem?

Figyelt kérdés
Azért kérdem mert van egy nő ismerősöm aki azt álltja,hogy egy kapcsolatban ami jó ott mindig szerelmes a két ember.Ő 35 éve házas és ugyan olyan szerelmes a párjába mint régen,mert akibe nem szerelmes az ember azt nem is szereti.Én hiába magyarázom neki,hogy a szerelem biológiai folyamat ami egy idő múlva át alakul szeretetté,ő azt mondja olyan nincs vagy szerelem vagy szeretet de ha szeretet akkor nem működik a kapcsolat mert szerelem nélkül nincs kapcsolat.Azt írja ő kipróbálta meg lehet őrizni a tüzet meg a vágyat és ez szerelem.Én erre azt mondtam időnként fel lobbanhat újra a szerelem vagyis jöhet az a biológiai folyamat de örökké nem tart,de ő hajthatatlan mert azt mondja olyan emberrel nem tudna együtt élni vagy ágyba bújni akibe nem szerelmes.

2018. jan. 21. 23:54
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
2-es, de van rá szavunk. Ez is maga a szerelem. Sőt hivatalosan ez az igazi szerelem, és amit te nevezel annak az valóban csak fellángolás. Ott még nem ismered a másikat, mi alapján hiheted azt, hogy szereted. Érzel egy erős vonzódást, a másik megismerésének vágyát. És ha az “beteljesül”, nem ér csalódás, viszont szeretnek és jó az együttlèt, akkor az már a szerelem.
2018. jan. 22. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
11: fellángolás az, ami pár napig, maximum az első szexig tart. A szerelem 1-2 évig. Tulajdonképpen mindegy lenne, hogy a kapcsolat melyik részét nevezi valaki szerelemnek, ha nem az lenne, hogy aki az első 1-3 év utáni, az akár a halálig tartó vonzalom/kötődés/szereret szakaszt, az gyakorlatilag letagadja az első szakaszt. Ami meg félrevezet egy csomó fiatalt. Lásd a tipikus kérdést, ami úgy szól, hogy "2 éve vagyunk együtt, eddig minden tökéletes volt, de már nem lát tökéletesnek, konfliktusok vannak".
2018. jan. 22. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
A vágyakozás időszaka a szerelem időszaka ( agyi érzések), aztán kinek mikor, de jön a kötődés szakasza, ami inkább már szeretet. De lehet, hogy az említett nő agya és a hormontermelése eltér a nagy átlagától...szerencsés.
2018. jan. 22. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:

ma 09:28


Hát lehet,de én akkor sem hiszek a 35 éve tartó szerelemben.Vajon mit mondana a férje.

2018. jan. 22. 10:50
 15/17 anonim ***** válasza:
Egyébként én sem...
2018. jan. 22. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 A kérdező kommentje:

ma 10:53


Viszont annak örülök ha ez a nő így érzi pláne ebben a hideg szar világban mikor már kevésbé megy a tartós kapcsolat.

2018. jan. 22. 11:57
 17/17 anonim ***** válasza:
Sok mindent lehet mondani, nem kell elhinni.
2018. jan. 22. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!