Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szerelem » Örökké tarthat szerelem?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Örökké tarthat szerelem?

Figyelt kérdés
Azért kérdem mert van egy nő ismerősöm aki azt álltja,hogy egy kapcsolatban ami jó ott mindig szerelmes a két ember.Ő 35 éve házas és ugyan olyan szerelmes a párjába mint régen,mert akibe nem szerelmes az ember azt nem is szereti.Én hiába magyarázom neki,hogy a szerelem biológiai folyamat ami egy idő múlva át alakul szeretetté,ő azt mondja olyan nincs vagy szerelem vagy szeretet de ha szeretet akkor nem működik a kapcsolat mert szerelem nélkül nincs kapcsolat.Azt írja ő kipróbálta meg lehet őrizni a tüzet meg a vágyat és ez szerelem.Én erre azt mondtam időnként fel lobbanhat újra a szerelem vagyis jöhet az a biológiai folyamat de örökké nem tart,de ő hajthatatlan mert azt mondja olyan emberrel nem tudna együtt élni vagy ágyba bújni akibe nem szerelmes.

2018. jan. 21. 23:54
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
80%
Előfordulhat!
2018. jan. 22. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
72%

A tényleges szerelem egy biológiai folyamat. Ezt a lángolás, "pillangó a hasban", "fáj a másik hiánya" érzés időszaka.


De némelyik ember nem ezt érti a szerelem alatt. Szerintem leginkább félreértésből, de van aki egyszerűen mert sosem volt szerelmes. Az ismerősöd szerelem alatt valószínűleg a vonzódást, kötődést, szeretet érti. Ez valójában nem a szerelem, hanem a szerelmet követő állapot, csak nincs rá szavunk.

2018. jan. 22. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:

ma 00:10


De ő akkor is azt álltja ez nem szeretet mert hisz élnél azzal az emberrel akit szeretsz,szerinte hát nem ez a szerelem csak táplálni kell.

2018. jan. 22. 00:11
 4/17 A kérdező kommentje:

azt is mondta a szerelem tűz amit ha táplálnak nem alszik ki.Ezt is mondta

"ha elmúlik, mi marad, nem a barátság?

Te elfogadod azt, hogy feleségül veszel valakit fiatalon, pár év múlva elmúlik a szerelem, és Te soha többé egész életedben nem lehetsz szerelmes, mert ott van melletted egy nő, aki már csak a barátod? Ez katasztrófa lenne" meg hogy ezért van a sok válás.

2018. jan. 22. 00:13
 5/17 anonim ***** válasza:
57%
Vagy hazudik, vagy nem tudja, mi a szerelem. Persze utóbbit, mindenki úgy értelmezi, ahogy akarja.
2018. jan. 22. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
Annyira benne van a szerelem áhítatába,hogy írtam egyszer kétszer kipróbáltam a kalandozást,azt mondja az meg mi.Mondom szex,azt mondja szex szerelem nélkül?Mondom igen mert azt is szoktak az emberek és szerelem nélkül is.
2018. jan. 22. 00:34
 7/17 anonim ***** válasza:
35-ről még nem tudok nyilatkozni, 10-ről igen. Szerelmes vagyok a férjembe. Nem állandóan, lineárisan, de gyakran érzem azt az igazi, beleremegős, pillangók a gyomorban érzést a mai napig. :)
2018. jan. 22. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:

ma 00:37


Ezt magyaráztam én is,hogy nem állandóan van de fel fel lobban,ő szerinte állandóan.Mert ha csak szeret valakit az nem kapcsolat az olyan mintha csak barátja lenne.

2018. jan. 22. 00:45
 9/17 anonim ***** válasza:
0%

"ha elmúlik, mi marad, nem a barátság?"


Innen látszik, hogy nem nem érti mit jelent a szerelem. Ha elmúlik a szerelem, és csak barátság marad, akkor az tényleg a kapcsolat vége. Jó esetben azonban a szerelem múlik csak el a vonzalom nem, se a szeretet, se a kötődés.


"nem ez a szerelem csak táplálni kell."


Ugyanez. A szerelmet nem kell táplálni, annak pont az a lényege, hogy a realitásoktól akár teljesen elszakadva is mindent tökéletesnek érzünk a másikkal kapcsolatban.


7: egy 3 napos fellángolásnál is van a pillangó, de az se szereelem. Megintcsak, a szerelem intenzitásában nincs hullámzás, az magától is maximum. Néha negatív maximum, mert mi van, ha az a csodálatos emberhez mégsem vagyok méltó, vagy egyszerűen csak nincs itt, és nem tudok semmi másra gondolni, semmit nem tudok csinálni.

2018. jan. 22. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
52%

Szerintem itt csak fogalom beli félreértések vannak. Illetve az, hogy nem tudjuk egymásnak átadni az általunk érzett érzelmeket, lehet, hogy amit ő érez szerelemnek az biológiailag nem szerelem csak szeretet meg kötődés, de hagyd meg neki, elvégre a sajátja.


Ez a színeknél is így van, lehet, hogy amit én látok pirosnak az neked, a te elgondolásodban igazából kék lenne, de mind a ketten megtanultuk, hogy az a piros, ami az alma színe vagy a stop tábláé. És ezt sosem fogjuk tudni, mert az agyunk egy nagy szubjektív szűrő, mindent, amit érzünk, érzékelünk az agyunk a saját kis módján értelmez és nem tudom neked megmutatni én hogy látom a világot, mert neked is megvan a saját szűrőd.

2018. jan. 22. 02:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!