Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szerelem » 36 kérdés amitől egymásba...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

36 kérdés amitől egymásba szeretünk?

Figyelt kérdés

Olvastam ezt a pszichológiai kutatásnak indult dolgot, 36 kérdésből áll, amit őszintén kell megválaszolni és elvileg egymásbaszeret a két ember. Nem akarok szerelmet, csak közelebb kerülni mivel még friss köztünk a dolog, nincs is még kimondva hogy együtt vagyunk. Mivel zárkózott vagyok ezek a kérdések pont jók lennének hogy beszéljünk és megismerjük egymást, de hogy hozhatnám fel neki, hogy csináljuk meg? Én is furán néznék ha valaki elém állna hogy itt van 36 kérdés válaszoljuk meg mert akkor közelebb kerülünk :DD valakinek ötlete? Vagy esetleg tapasztalat hogy tényleg bevált-e ez a kísérlet? Köszi előre is!:)

21/N



2018. jan. 20. 00:22
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
65%

Én volt, hogy bedobtam már, de vegyesen fiúknak és lányoknak egyaránt csak poénból. :D Szerintem arra mindenképp jó, ha nehezebben megy az ismerkedés és kicsit elkezded jobban megismerni általa a másikat. Ha teljesen őszinték vagytok, akkor amúgy lehet, hogy találni fogsz a másikban számodra nagyon is tetsző dolgokat, vagy pedig az ellenkezőjét.

Én így mondtam el az egyik randijelöltemnek, hogy nagyon félénk típus vagyok és róla így derült ki, hogy nagyon könnyen elszáll az agya és átmegy dühöngő őrültbe. Ez után örültem neki, hogy megcsináltuk ezt, mert jobb, mintha később derül ki és tuti nem kérdeztem volna rá (bár nem emlékszem a kérdésre) csak jó pár találkozás után.

2018. jan. 20. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Egy próbát csak megér.
2018. jan. 20. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Szerintem ez tipikusan az az eset, amikor valamit egy mondattal beharangoznak, de teljesen más van a tartalomban.

Én úgy olvastam a kísérletet, hogy ezek a kérdések segítenek nyíltabbá tenni a beszélgetést és érintenek olyan témákat, amik miatt közelebb kerülhet a két ember. Feltételes módban. És utána TALÁN még jobban összemelegedhetnek.

Ha most random behívnál az utcáról embereket, akkor nem túl sokan jönnének össze egy kérdéssor miatt.

2018. jan. 20. 01:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
81%

Nincs ebben varázslat, a kérdések arra jók, hogy a másik megnyíljon kicsit és úgy érezze, figyelnek rá, kíváncsiak rá, a lényére. A sziamizu világában ez valóban felüdülés, mert nem egy felszínes szart folytatsz a másikkal, hanem odafigyelsz arra, amit mond és gondolkodsz a kérdéseken.


A kérdések fele önismereti, vagy a saját ízlésvilágodra, fantáziavilágodra és érzelmeidre (vágyaidra) épül, ahogy olvastam. Én a 72 kérdéses verziót láttam azt hiszem.


Végzős vagyok pszichó szakon, így egy kicsit másképp állok hozzá. A kérdésekben nincs semmi, csak jól megírt "mankók" egy jó beszélgetéshez. Viszont ilyen jó beszélgetéseket lehet úgy is alkotni, ha elkezdesz figyelemmel és megértéssel a másik felé fordulni és úgy kezelni az általa elmondottakat, meg olyan dolgokat kérdezni, amik valóban érdekelnek és amik valóban számítanak. Magamból kiindulva, a legtöbb kérdésre a listán élvezettel válaszolnék, mert nem szokványosak, nem ezredszerre válaszolja meg őket az ember, mégis meg tudja őket válaszolni, mert róla/rólatok szólnak, nem igényelnek különösebb ismereteket, csak egy kis önismeretet. Ilyen alapon bármilyen hasonló kérdést fel lehet tenni, az a lényeg, hogy a másik szeressen rá válaszolni és érezze, hogy figyelnek rá és neki is ott kell lennie a beszélgetésben, aktívan. Tulajdonképp "csak" azt lehet velük elérni, hogy a beszélgetés ne egy egyidejűleg, egy helyen történő egymás mellett történő önző mellébeszélés legyen, hanem ott tartson a szituációban és minőségi kapcsolat alakuljon ki. Más módszerekkel (és más kérdésekkel persze) ezt szokták a terápiás interakciókban is alkalmazni. Ott is fontos egy bizalomteljes, együttműködő kapcsolat kialakítása relatíve gyorsan.:)


Nyilván nem így kell elképzelni, hogy valaki eléd áll egy listával.:) Legalábbis akinek van egy kis szociális érzékenysége, nem így teszi. Alapjáraton az átvezetésekkel és mindennel együtt minimum 4-5 óra kell, mire mindkét fél végig ér minden kérdésen, de normális esetben már a második-harmadik kérdésnél benne ragadnak a válaszban és elkanyarodnak valamerre. Igazából ilyen lenne egy természetes beszélgetés, magának tör utat és nem a témahiány, hanem a túl sok gondolat a nagyobb probléma, ami miatt a másikkal alig várod, hogy újra beszélhess és nem tudjátok abbahagyni sem.:) Na, így azért nem olyan nehéz szerelmesnek lenni.:)

2018. jan. 20. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
29%

Igazándiból... mondhatom, hogy működik.


Amire mi nekikezdtünk volna, addigra viszont kiderült, hogy az összes pontot csináltuk már egymással, többé-kevésbé. Szóval unalmasnak találtuk már 😃


Kicsit újra utánanéztem, azóta már van kritika is róla. Kicsit eltér az eredeti teszt, és a neten keringő, stb... érdemes elolvasni.

[link]

2018. jan. 20. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Attól, hoyg valakivel végigbeszélek akárhány kérdést, nem biztos, hogy beleszeretek, mert a szerelem nem így müködik!
2018. jan. 20. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Bocs, de nekem már az elsö blokk közepén elegem lenne ebböl, mert a legtöb olyan kérdés, amit ostobaságnak találok. A második blokk jórése szintén - szóval ez lenne a legjobb út ahhoz, hogy ne akarjam a kezdödö kapcsolatot mélyíteni.
2018. jan. 20. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

A másik fél hány éves?

Ez így leírva annyira gyerekes. Lehet a másik olyan válaszokat ad, ami nagyon nem tetszik majd, aztán lesz is szerelem...

Ez egyszerű beszélgetés, az meg alap dolog.

2018. jan. 20. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

A szerelemre nem garancia, de a jó kapcsolatra igen. A kérdések megválaszolása alatt az ember sok dologban megtalálhatja a másikkal az egyetértést, egyezést, sok esetben magára ismerhet a másik mondandójában.


Lehet, hogy tré, de én ezért kezdek el első randin olyanról beszélgetni, mint jövőbeli tervek, mit jelent az illető számára a hivatása, mit jelent az illető számára a pénz, miért fontos számára, mikor volt olyan legutóbb, hogy úgy érezte, lehetetlen feladat előtt áll, higy oldódott meg végül, mikor érezte magát nagyon sikeresnek/sikertelennek és mi volt ebben a szerepe. Ha az illető nyitott rá, vagy szóba hozza, arra is rákérdezek, hogy milyen a viszonya a szüleivel (nem a viszony, hanem a megfogalmazás érdekel), vagy hogy hogyan beszél az exéről.


A szitu és az ember szabja meg, hogy mit merek kérdezni, de a kérdések jellege nem változik. Valaki vagy beszél ezekről nekem vagy letudja 2 szóval és/vagy hülyeségnek tartja ilyenekről beszélni, akkor viszont nem őt keresem. Aki fölöslegesnek tart elmélkedni ilyesmiről, az úgy is csak bäszni akar és a külsőm miatt jött randira, vagy mert *neki nő kell*. Szóval nincs értelme változtatnom a módszereimen. :D

2018. jan. 20. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
#9: Ez jó dolog. A baj vele az, hogy első randin simán behazudnak egy csomó dolgot az emberek. :/
2018. jan. 20. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!