Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szerelem » Az jó vagy rossz, ha az...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Az jó vagy rossz, ha az embernek vannak elvárásai a másikkal szemben?

Figyelt kérdés

Anyukámnak apukám felé sosem voltak elvárásai. Ha csúnyán beszélt fater vele, sosem szólt érte, hogy ne. Ha nem köszönte meg a vacsorát, akkor sem szólt érte, hogy nem kapott egy köszönetet sem, és mondjuk illett volna legalább annyit mondani. Olyan dolgokra gondolok, amik alap dolgoknak tűnnek az egyiknek, a másiknak viszont nem azok. Nyilván ebből adódóan nem jó a házasságuk.


Viszont azt mondják, az se jó, ha elvárásokat támasztasz a másik féllel szemben, mert akkor az illető majd nem érzi magát elégnek, meg amúgy is fárasztó más elvárásainak megfelelni, meg úgy kell szeretni a másikat ahogy van, stb. így inkább nem kell szólni, el kell fogadni. Meg azzal az elgondolással is találkoztam már, hogy az elvárások teszik tönkre a kapcsolatokat. De az sem jó szerintem, ha sosem szól az ember, mert látjátok...az is lehet kapcsolat elrontója.

Akkor most mi az igazság?


2017. aug. 9. 21:40
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
Az nem feltétlenül rossz dolog, hogy nem keveri az üzletet a magánélettel.
2017. aug. 16. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:

#10: ezek nekem olyan problémáknak tűnnek, amik szinte minden párkapcsolatban előfordulnak. Én nem hiszem, hogy ezek konkrétan az elvárás témaköréhez tartoznak. Ahogy írtam feljebb is, az, hogy nincsenek elvárásaid, nem azt jelenti, hogy nincsenek igényeid vagy preferenciáid, hanem azt jelenti, hogy hogyan kezeled ezeket. És legfőképp: az elvárások hiánya egyáltalán nem azt jelenti, hogy nem szólsz valamiért! Ez nagyon fontos.

Az, hogy elvárás vagy nem elvárás, egyszerűsítve csak annyit jelent, hogy valamit adottnak veszel-e vagy sem. Ha valami probléma van, azt így is, úgy is meg kell beszélni, csak ha elvárásaid vannak, akkor nagyobb az esélye, hogy csalódott, kiábrándult vagy ideges leszel a probléma miatt, és számon kérsz, vádolsz, felelősségre vonsz, veszekszel. Az elvárások hiánya pedig segít objektíven, konstruktívan hozzáállni a probléma kifejezéséhez és megoldásához.

Szóval az általad leírt dolgokat mindenképp meg kell beszélni a pároddal, elmagyarázni, hogy mit vettél észre és hogy mit szeretnél, és megérteni, a párod hogy látja ezt az ő oldaláról és hogy ő mit szeretne, aztán kompromisszumot kötni. A párkapcsolat sajnos nem működik magától, és önmagában sajnos a szerelem sem old meg semmit, legfeljebb elrejt. A legtöbb probléma viszont megoldható, csak meg kell tanulni ügyesen kommunikálni, és ebben segíthet az elvárások hiánya.

2017. aug. 21. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!