Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szerelem » Az jó vagy rossz, ha az...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Az jó vagy rossz, ha az embernek vannak elvárásai a másikkal szemben?

Figyelt kérdés

Anyukámnak apukám felé sosem voltak elvárásai. Ha csúnyán beszélt fater vele, sosem szólt érte, hogy ne. Ha nem köszönte meg a vacsorát, akkor sem szólt érte, hogy nem kapott egy köszönetet sem, és mondjuk illett volna legalább annyit mondani. Olyan dolgokra gondolok, amik alap dolgoknak tűnnek az egyiknek, a másiknak viszont nem azok. Nyilván ebből adódóan nem jó a házasságuk.


Viszont azt mondják, az se jó, ha elvárásokat támasztasz a másik féllel szemben, mert akkor az illető majd nem érzi magát elégnek, meg amúgy is fárasztó más elvárásainak megfelelni, meg úgy kell szeretni a másikat ahogy van, stb. így inkább nem kell szólni, el kell fogadni. Meg azzal az elgondolással is találkoztam már, hogy az elvárások teszik tönkre a kapcsolatokat. De az sem jó szerintem, ha sosem szól az ember, mert látjátok...az is lehet kapcsolat elrontója.

Akkor most mi az igazság?


2017. aug. 9. 21:40
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Gondolkozok, hogy fogalmazzam meg szépen. Ne vedd magadra, nem sértegetni akarom édesapád, csak leírom amit gondolok.

Akkor jár jól az ember, ha eleve nem bunkóval jön össze. Bocs, de nekem az, ha valaki nem köszöni meg a dolgokat, csúnyán beszél a párjával (bárkivel), stb. Ezek olyan dolgok, amiket normális ember nem elvárásnak, hanem magától értetődő, alap dolognak tart.

2017. aug. 9. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Egyáltalán nem bántottad meg, ezt én is tudom róla :D Attól amúgy még szerethető, csak hát..fura ember. Na ja, de neki nem alap, mert ő ezt szokta meg otthon, amikor gyerek volt. Ezt nem azért mondom, mert fel lenne mentve az "alapelvárás" alól, csak azt az "alapelvárást" is kitalálta valaki, hogy így ez alap, és kész.


De ha pl. egy embernek a párjával szemben olyan elvárása van, hogy mondjuk "ne hetente menj találkozni a barátaiddal, csak havonta" akkor az már egy olyan elvárás, ami a másikban esetleg rossz érzést kelthet, mert ő hetente akar menni, és kész. Viszont az elváró félben is rossz érzést kelt, mert ha esetleg nem úgy lesz, ahogy ő akarja, akkor csak forrongni fog magában, hogy még mindig nincs úgy, hogy csak havonta találkozik a barátaival. Nem akartam nagyon triviális lenni, de nagyon túl se akartam bonyolítani :D


Valahol egy lapon említhető a kettő, és azt a határt ki húzza meg?

2017. aug. 9. 22:11
 3/12 anonim ***** válasza:
Kompromisszumkészség. NAGYON fontos eleme egy kapcsolatnak. :)
2017. aug. 9. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Oké, kompromisszumkészség, de mielőtt elvárásaim vannak, honnan tudjam, hogy mi a reális elvárás, és mi nem az? Mert ugye az elváró félnek reális mindaz, amit elvár...
2017. aug. 9. 22:13
 5/12 anonim ***** válasza:
Hát ez a lényege :D neked van a saját elvárásod, bármi is legyen az, meg a párodnak is van a sajátja, bármi is legyen az. Megbeszélitek, és találtok valami köztes megoldást, ami mindkettőtöknek megfelel.
2017. aug. 9. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
A kettő között kell megtalálni az egyensúlyt.Nem szabad hagyni, hogy lábtörlőnek kezeljenek,de te se kezelj így másokat.
2017. aug. 9. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 Diavolino44 ***** válasza:

Erdekes ez a kerdes. Most ez sokaknak nem fog tetszeni, de valamilyen szinten ez a normalis egy kapcsolatban. Valakinek be kell tolteni a dominans szerepet s ez jelen pillanatban apukad. Ha azt gondolod ez egyedi eset ami nalatok tortenik, ha nagyon nem. Ez az atlag. Van ahol a no ugraltatja mindig a ferjet. Ott sincs jele igazan a tiszteletnek.


A kedves mosolygos csalad csak a disney mesekben vannak. Biztos vannak csaladok ahol a szeretet s a megertes egy kicsivel nagyobb, de sok esetben a gyerekek nem latnak moge, pl az egyetlen "minta"csalad akit ismerek, ott anyanak is es apanak is van szeretoje.


Ez hulyeseg, hogy nem tamasztasz elvarasokat, mert tamasztasz, ne mond, hogy barki jonne szembe aki akarna toled kapcsolatot, minden emberrel siman bele mennel, mert a belso szamit, meg a szeretet.

2017. aug. 10. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

#7: a kérdező nem azokról az elvárásokról beszél, amit párkeresés során támasztasz. Hanem a párkapcsolaton belüli elvárásokról.


Kérdező: ha csak az egyik embernek nincsenek elvárásai, az nem vezet egészséges kapcsolathoz, mert az a fél el lesz nyomva.

Viszont ha mindketten úgy álltok hozzá, az nagyon jól működhet. Mi a párommal így csináljuk. Nem várunk el semmit a másiktól, cserébe viszont odafigyelünk egymásra és igyekszünk minél jobban megadni egymásnak azt, ami az igényünk. Az eredmény hasonló, de óriási különbséget ad az, hogy megkövetelsz dolgokat és adottnak veszed, hogy megkapod őket, vagy hogy nem vársz el semmit, és mégis önként megkapod őket.

Persze nem mindig működik ez sem tökéletesen, de ilyenkor sem számon kérni vagy követelni kell, hanem elmagyarázni és kérni.

Szerintem a (túl sok) elvárás fásulttá, unalmasabbá, boldogtalanabbá teszi a kapcsolatokat.

Példa:

Ha elvárod, hogy a párod elmosogasson este, akkor:

- ha nem mosogat el: nem felelt meg, ezért mérges vagy rá, ez egy negatív állapot.

- ha elmosogat: megfelel az elvárásodnak, megüti a "nulla szintet", ez egy semleges állapot;


Ha nem várod el, hogy elmosogasson:

- ha nem mosogat el, akkor nincs semmi, mert nem is vártad el. Vagy megcsinálod te, vagy majd valamelyikőtök holnap. Ez semleges állapot;

- ha elmosogat, akkor örülsz neki és hálás vagy, hogy megcsinálta. Ez pozitív állapot.


Nagyon leegyszerűsítve tehát: amivel szemben elvárást támasztasz, abban eleve az elégedetlenkedés és az elégedettség között tudsz csak mozogni (rossz <--> semleges), mert adottnak veszed, hogy megtörténik. Amivel szemben nincs elvárásod, ott az elégedettség és az öröm/hála között fogsz mozogni (semleges <--> jó).

És nem, ez nem azt jelenti, hogy semmivel sem kell foglalkozni a kapcsolaton belül. Ezt fenntartani sokkal több mnuka, mint elvárni egy csomó mindent, aztán zsörtölődni, ha nem kapod meg.

2017. aug. 10. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Nem illik össze akárki akárkivel. Megváltoztatni nem kellene a másikat.
2017. aug. 12. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

köszi az eddigi válaszokat!


igazából a saját példámmal is élhetnék: a párom dolgozik valahol, jól keres és volt lehetősége hogy beszervezzen másokat is, mert az egyik ember felmondott. Tudta, hogy én is munkát keresek, de nem nekem ajánlotta fel, hanem több másik ismerősének is. Ez nekem rosszul esett, mert én voltam a közvetlen közelében, és mégsem rám gondolt. Én fordított esetben pedig felajánlottam volna neki, és számomra ez alap, viszont neki nem volt az. Ezután hiába ajánlaná fel, már tudnám, hogy azért csak, mert szóltam, és nem pedig magától, így még inkább rosszul esik. Elvártam volna, hogy nekem szól, de nem tette. - ha nem várom el, hogy nekem szóljon, nem esik rosszul, de magamból kiindulva, mivel én szóltam volna neki, rosszul esik. nyilván ebből azt is gondolhatnám, hogy azért nem szólt, mert nem akarja, hogy egy helyen dolgozzunk...


másik dolog: eleinte nagyon érezhető volt, hogy odavan értem. mindig várta, mikor jelentkezem és imádott velem beszélgetni. most pedig több óra is eltelik hogy nem jelez vissza, érezhető, hogy most már kevésbé érdekli, hogy ott vagyok-e vagy nem. ezért is tök rossz szólni, ez nem egy olyan dolog hogy "délután 6-ra vidd ki a szemetet" hanem nálam ez alap és nála nem.


ilyesmikre gondolok tehát, hogy jobb ráállítani magam, hogy ne várjak el ilyen dolgokat és szokjam meg, hogy nem vagyok olyan fontos mint először, vagy tegyem szóvá - viszont az már nagyon nem lesz olyan, mivel egy "alap"-ot akarok kierőltetni belőle és ha ez nem jön magától akkor ott már rég rossz valami.


egyébként ő sosem szokott nekem szóvá tenni semmi olyat amivel ne lenne elégedett. csak nekem vannak ilyen dolgaim, és elgondolkoztam rajta, hogy miért nincs meg az ami akkor megvolt mikor összejöttünk. :/

2017. aug. 16. 11:01
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!